Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják azt a papok...

Miért mondják azt a papok hogy a templom Isten haza, amikor a Bibliában benne van, hogy kézzel csinált templomokban nem lakik?

Figyelt kérdés
Apcsel 17:24 Az Isten, a ki teremtette a világot és mindazt, a mi abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.
2020. okt. 31. 19:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
#háza
2020. okt. 31. 19:52
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem lakik ott. Mégis Isten háza: Amikor a szertartás van, akkor a hívő átéli jelenlétben, hogy vele van Isten, benne van, ott van, benne lakozik. Ehhez persze teljes jelenlét kell. A vándorló népeknél pedig ez a rítus során felállított oltárban valósult meg. Tehát van is meg nincs is. A hívőtől függ.
2020. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Jézus azt mondta, hogy ahol nevében összejönnek többen, Ő ott lesz:

"Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük."

A templomban ez történik. Talán ez mindenki számára elfogadható dolog. Még tudnék írni egy másikat is, de az mélyebb teológiát kíván.

2020. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük."


Akkor ha nevében családommal összegyűlök vasárnap és imádkozunk (többen vagyunk hárman), akkor ott van köztünk Jézus ugyanúgy és megszenteltük ezzel isten napját?

2020. okt. 31. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen, mert az Eucharisztiát nem tudjátok így ünnepelni, amit Jézus az utolsó vacsorán elrendelt. Viszont ettől függetlenül az is fontos és jó dolog, amit te írtál, hogy összeültök és együtt imádkoztok.
2020. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5. EucharisztiájánK ünneplését így részletezte Jézus.


LUKÁCS 22, 14-23

Amikor eljött az óra, asztalhoz telepedett az apostolokkal együtt, és ezt mondta nekik: „Vágyva vágytam arra, hogy szenvedésem előtt megegyem veletek ezt a húsvéti vacsorát. Mert mondom nektek, hogy többé nem eszem ebből a húsvéti vacsorából, amíg csak be nem teljesedik ez az Isten országában.” Azután vette a poharat, hálát adott, és ezt mondta: „Vegyétek, és osszátok el magatok között. Mert mondom nektek, hogy nem iszom mostantól fogva a szőlőtő terméséből, amíg el nem jön az Isten országa.” És vette a kenyeret, hálát adott, megtörte és e szavakkal adta nekik: „Ez az én testem, amely tiérettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.” Hasonlóképpen vette a poharat is, miután megvacsoráztak, és ezt mondta: „E pohár az új szövetség az én vérem által, amely tiérettetek ontatik ki. De íme, annak a keze, aki elárul engem, az enyémmel együtt van az asztalon. Mert az Emberfia elmegy ugyan, amint elrendeltetett, de jaj annak az embernek, aki elárulja őt.” Erre kérdezgetni kezdték egymástól, hogy ki lehet az közülük, aki ezt meg fogja tenni


Ezek alapján ha otthon családommal vasárnapi ebéden eszem az ő testés és iszom az ő vérét akkor részesülők az eukarisztiából..többi a katolikus vallás költötte... (tudom a szent lélek súgta stb., gondolom a keresztes hadjáratokat is)

2020. okt. 31. 21:12
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

"Ezek alapján ha otthon családommal vasárnapi ebéden eszem az ő testés és iszom az ő vérét akkor részesülők az eukarisztiából"

Viccnek gyenge, vallásilag megbotránkoztató a te vasárnapi ebédedet Krisztus testével és vérével egyenlővé tenni.


Egyébként nem értem, hogy egy istentelen embert, mint te, miért zavar a hívők templomba járása.

2020. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok istentelen mély hívő vagyok és pont azért mert Biblia nem írja a templomba járást..
2020. okt. 31. 21:19
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#7 nehogy megegyétek egymást ebben a nagy isteni "szeretetben"
2020. okt. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Márpedig aki ilyet mer írni:

"otthon családommal vasárnapi ebéden eszem az ő testés és iszom az ő vérét"


... az eléggé istentelen. Vagy legalábbis a legszentebb dologból csinál gúnyt, Krisztus testéből és véréből, amit az utolsó vacsorán övéinek adott.


S ez nem csak katolikus jellegzetesség, mint utaltál rá #6-ban, hanem a protestánsok is ünneplik az úrvacsorát közösségben. Egy hívő protestáns se merné azt leírni, amit te, mert ők is tudják, hogy mennyire szent dologról van szó. Nem véletlenül mondja Pál apostol:

"Amikor ugyanis egybegyűltök, már nem az Úr vacsoráját eszitek, hiszen étkezéskor ki-ki a saját vacsoráját veszi elő, hogy elfogyassza, s az egyik éhen marad, a másik pedig dőzsöl. Nincs otthonotok evésre-ivásra? Vagy megvetitek Isten egyházát, és megszégyenítitek a szegényeket?"


Pál apostol szerint te Isten egyházát szégyeníted meg. Az ilyen ember istentelen.


Ezt is ajánlom figyelmedbe:

"Ezért aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr kelyhét, az Úr teste és vére ellen vét. Tehát vizsgálja meg magát mindenki, s csak úgy egyék a kenyérből és igyék a kehelyből, mert aki csak eszik és iszik anélkül, hogy megkülönböztetné az (Úr) testét, saját ítéletét eszi és issza."

2020. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!