Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért baj a szabad egyéni...

Miért baj a szabad egyéni hit, amikor Isten direkt ködbe burkolta a hitet és a vallást? Valóban így nem lehet tudni melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Nem jött el hozzánk, nem mondta meg melyik az igaz vallás, Biblia így sokszor úgy van írodva, hogy így is lehet érteni és úgy is.

Ha valaki maga útján jár hit kérdésében vagy más vallású, akkor máris pokolra jut, hitetlen, eretnek stb..

Közben nem lehet tudni melyik a igaz hit és igaz vallás, Isten nem szállt le a Szent Péter téren és mondta el mi az igazság így az összes hitnek és vallásnak igaza lehet?


2020. nov. 1. 16:30
1 2
 1/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
32%
De Jézus elmondott mindent amit a 4 Evangélium, a Biblia és Katolikus hagyomány megörzött.
2020. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
33%

[link]


Igaza lehet mas vallasoknak is. De ez miert szamit? Te akkor inkanb egyiket se koveted hanem sajatfejed utan mesz?


ezt olvasgasd ha valamiert a 4 Evangelimum még nem tetszik:


Bhagavad Gita


[link]

2020. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. Nagyon remélem hogy troll vagy, de ment a lepontozás
2020. nov. 1. 16:49
 4/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
31%

#3 miert? Kifejtesed miatt irtam ezeket #1 #2


ha a kerdesed az hogy "miert baj?" Istennek? Kinek? Sok embernek lehet baj de akkor mi van? Egyeni hit meg mindeg jobb mintha hitetlen lennel


vagy arra gondolsz hogy "pokolra jut" ezt is ember allitja... szoval?


Isten Itelkezik nem mas, vagy hiszel ebben vagy nem


a gond ezzel van hogy valogatsz a pozitiv dolgok kozul is ami kevesbe pozitivnwk tunik valamiert azokat is kihuzod, a negativokat meg termeszetesen "alapbol" torlod

bizonyosakat pedig bevonsz pozitivnak meg akkoris ha magad is erzed hogy valojaban negativ


idovel sajnos ez is eltunhet


az emberiseg egyre jobban elveszti az onkontrolat, a kollektiv lelkiismeretet, es igy erzi szabadnak magat egyre nagyobb erkolcstelensegben, csak mert ezzel "semmi gond" mert jo, a reszegeskedes, verekedes, paraznasag...

2020. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem burkolta ködbe, ellenben nem lehetne elvárása.

Ugyanakkor mindig minden időben voltak olyan választottak, emberajándékok, akiket felhasznált a népe oktatására vezetésére.

Ellenben hogyan lehetne a leirtakat megvalósitani?

PL(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

2020. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

"Miért baj a szabad egyéni hit, amikor Isten direkt ködbe burkolta a hitet és a vallást?"

HA ködbe burkolta, akkor én honnan tudom a helyes hitet. Szerintem ez csak a te vágyálmod, hogy erre hivatkozva bújj ki a felelősség alól. Most szólok, hogy te vesztesz rajta, nem Isten. Olvasd el Pál apostol leveleit a Bibliában. Mindent szépen elmagyarázott. És nem "ködbe burkolva".

2020. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem baj, a hit lényege éppen az, hogy abban tud hinni az ember, amit elhisz, amiről valami folytán meggyőződik.

Én is csak 85 %-ban hiszek annak a vallásnak a tanításában, amelyben születtem.

Az ember fejlődik, olvas, tapasztalatokat szerez, a hite mindenkinek egyéni.

És ha minden egyháztagot megkérdeznél, meglátnád, hogy talán a fele sem hisz 100 %-ban az egyháza tanításaiban.

2020. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Anahystor ***** válasza:

6-os:


"... én honnan tudom a helyes hitet." (helyesen itt ? van a mondat végén!)


De visszakérdezek: Miért, tudod?


Jelenleg a helyzet az, hogy azt HISZED, tudod, de ez nincs igazolva semmilyen módon.

Az istenHIT nem igazolta eddig a tárgyát, tehát feltételezed, reméled, hiszed, hogy helyes az általad preferált hit, de ez koránt sem biztos, hogy így is van.

Gondolj bele, hányan vélik ugyanezt a saját istenükkel és hitükkel kapcsolatban (hinduk, mohamedánok, vagy akár a kereszténységnek a tiedtől eltérő értelmezései).

Mind szilárdan hiszik -hozzád hasonlóan-, hogy nekik van igazuk...

De ez egymást kizáró dolog, HA(!!!) egyiknek igaza lenne, akkor az összes többi bizonyosan tévedett a szilárd hitében.



7-es:


"a hit lényege éppen az, hogy abban tud hinni az ember, amit elhisz, amiről valami folytán meggyőződik."


Miképpen győződtél meg (tényekkel alátámaszthatóan) bármiről a hited/vallásod állításai közül és mi módon??

2020. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#8 Isten profetakat kuldott
2020. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Számtalanszor ki lett nyilatkozva, hogy nincs igaz vallás! Ha már vallásról beszélünk, az azt jelenti, hogy már az emberek kreáltak olyan elvárásokat, amik alkotják a vallás alapjait.


Isten sohasem akart vallást! Jézus sem vallásalapító volt! Isten sem vallás szerint fog ítélkezni!


Mat.22;

35. És megkérdé őt közülök egy törvénytudó, kisértvén őt, és mondván:

36. Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37. Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38. Ez az első és nagy parancsolat.

39. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Mark 12;


28. Akkor hozzá menvén egy az írástudók közül, a ki az ő vetekedésöket hallotta vala, és tudván, hogy jól megfelele nékik, megkérdezé tőle: Melyik az első minden parancsolatok között?

29. Jézus pedig felele néki: Minden parancsolatok között az első: Halljad Izráel: Az Úr, a mi Istenünk egy Úr.

30. Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, és teljes elmédből és teljes erődből. Ez az első parancsolat.

31. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat.

32. Akkor monda néki az írástudó: Jól van, Mester, igazán mondád, hogy egy Isten van, és nincsen kívüle más.

33. És szeretni őt teljes szívből, teljes elméből, teljes lélekből és teljes erőből, és szeretni embernek felebarátját, mint önmagát, többet ér minden égőáldozatnál és véres áldozatnál.

34. Jézus pedig látván, hogy bölcsen felelt vala, monda néki: Nem messze vagy az Isten országától. És többé senki sem meri vala őt megkérdezni.


Rm.13,8. Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

Rm.13,10. A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet.


Nincs vallás! Hit van és a hitből fakadó cselekedetek. A cselekedetek igazolják az ember hitét.


Tit.1,16. Vallják, hogy Istent ismerik, de cselekedeteikkel tagadják, mivelhogy útálatosak és hitetlenek és minden jó cselekedetre méltatlanok.

Jak.2,14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

Jak.2,17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

Jak.2,18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

Jak.2,20. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

Jak.2,22. Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

Jak.2,26. Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.

2Pt.1,5. Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,


Tehát hit és hitből fakadó jó cselekedetek, önzetlen és személyválogatás nélküli segítségnyújtás. Semmi vallás! Maximum hitvallás és bizonyságtétel Jézus Krisztus kegyelméről, megbocsátásáról, Isteni mivoltáról!

2020. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!