Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy angyal (Jézus) váltotta...

Egy angyal (Jézus) váltotta meg az emberiséget?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
A jehovások szerint igen.
2020. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Képes egy teremtmény megváltani egy másik teremtményt? Hiszen akkor én is megválthatok bárkit ezen hitelv alapján.

Szerintem nem képes megváltani egy teremtmény egy másikat. Ezért Jézus vagy nem angyal, vagy nem váltott meg senkit.

2020. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos figyelmen kivül hagysz sok sok tényt ezzel kapcsolatban.

Az emberiséget Ádám miatt, egy hozzá hasonló értékű, tökéletes ember válthatta meg. Mivel Ádám leszármazottjai örökölték a tökéletlenséget, senki nem adhatta volna az életét senkiért.

Ezért volt arra szükség, hogy egy égi életet élő vállalja, hogy lemond ideiglenesen a magasabb életformájáról, hogy tökéletes emberként szülessen meg, amilyen Ádám volt a bűnbe esés előtt.

Az angyalok akik hűségesek maradtak Istenhez, nem tökéletlenek, nincs bűnük. Ahogy Isten Fiának sem.

Ő vállata ezt a feladatot, Isten pedig a legdrágább kincsét engedte, bizonyitva az emberek iránt érzett szeretetét.


Ezért az a képzelgés, hogy egy Teremtmény áldozta fel az életét, nem az emberi teremtményekre vonatkozik. Bármelyik angyal vállalhatta.

Isten bizalommal van az angyalaihoz, és feladatokat oszt szét közöttük.

Erről számtalan Bibliai beszámoló ir. Ők pedig örömmel végzik el az Istentől kapott megbizást.

A fiát is sokszor bizta meg bizonyos dolgokkal.

(Ézsaiás 6:8) 8 Ezután hallottam, hogy Jehova ezt kérdezi: „Kit küldjek el, és ki megy el nekünk?” Akkor ezt mondtam: „Itt vagyok én! Küldj engem!”

(János 12:41) 41 Azért mondta ezeket Ézsaiás, mert látta az ő dicsőségét, és beszélt őróla.

Jézus önként jelentkezett, amikor Isten kérdést intézett az angyalaihoz.

Nem Isten halt meg, és nem Isten áldozta fel az életét az emberekért.

Isten halhatatlan, örökkévaló, A fiú nem volt az.

2020. nov. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Egy jehovista tévtanítás, hogy Jézus angyal lett volna. A Biblia azt írja, hogy Jézus különb volt az angyaloknál.
2020. nov. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
Ezek szerint mégsem vagytok keresztények. A keresztények Jézust követik, aki egylényegű az Atyával, ti meg egy kitalált angyal Jézust követtek. A ti dolgotok, de akkor ne nevezzétek magatokat kereszténynek, mert ez a keresztény vallás kicsúfolása. Semmivel sem vagytok jobbak mint azok, akik a Spagettiszörnnyel jönnek. De ők legalább nem házalnak a hitükkel.
2020. nov. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Az angyalok meg analóg üzenetek...a démonok meg vezetékesek...
2020. nov. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy Istenből emberré lett személy váltotta meg az emberiséget. Ő Jézus Krisztus.

Ő nem angyal. Honnan talál ki valaki ekkora butaságot?

A Biblia tisztán leírja, hogy Ő emberré lett, valamint azt, is, hogy Ő Istennel egyenlő volt, mielőtt emberré lett.

2020. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az angyalok másfajta teremtmények.
2020. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kettes jól levezeti. Csak egy végtelen tökéletes entitás válthat meg mást a bűnéből. Végtelenül tökéletes pedig csak az Isten. Következésképp Jézus Isten. És láss csodát, a Biblia is pont ezt írja. Lsd. János eleje, vagy Pál írásai


Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

...

És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

2020. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberiséget Ádám miatt, egy hozzá hasonló értékű, tökéletes ember válthatta meg."

Az írásoddal az a baj, hogy ezen a nem bizonyított kijelentéseden alapszik. Ezt is illene bizonyítani, a logikai levezetés ugyanis ezt megköveteli


"Jézus önként jelentkezett, amikor Isten kérdést intézett az angyalaihoz."

Tiltakozom bíró úr! Feltételezés!


"Isten bizalommal van az angyalaihoz, és feladatokat oszt szét közöttük."

Logikai baki. Azért, mert feladatokat ad az angyaloknak, ebből nem következik 100%-osan, hogy a megváltás is így zajlott! Így ez is csak feltételezés.


"Isten halhatatlan, örökkévaló, A fiú nem volt az."

NA igen, szellemben. De megtestesülve tud testi halált halni. (Gondolom nem szándékosan csúsztattál...) Amúgy te magad cáfoltad saját magad, mivel igazad van, Isten hallhatatlan és Jézusról írja a Biblia hogy a halálnak lehetetlen őt fogva tartani

2020. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!