Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A társadalom által megnevelt...

A társadalom által megnevelt "állatt" már nem változhat?

Figyelt kérdés

A vallás is mint a társadalom nagy szerepet játszott a múltban,és még sajnos most is.

A Bibilia szerint létezik rossz lélek,rossz ember.

Mivel különb az ostoba biblia mint a mai társadalom?

Mindenki követ egy embert aki más azt probálják eltaposni,ide is amint véleményt formálok hiszem hogy jönnek a népbutitott birkák,megvédeni azt amit nem kéne.

Én úgy gondolom egy ember sose volt rossz azt is a társadalom okozta.

Hiszen megszületünk semmit se tudunk a világról csak amit tanitanak nekünk/tapasztalunk.

Én úgy gondolom a Biblia arra tanitja az embereket hogy egy nagyobb dolgot tiszteljenek,felnézzenek rá.

Ez az ami undoritó,hisz imádkoznak vesdekelnek egy olyan személynek aki úgy gondolja van rossz.

"Ha nem terjeszted az igét"

"Pokolra jutsz"

Ez tiszta nép betanitás olyan mintha azzal akarnák elérni hogy azt csináld amit ők akarnak,adnak egy végkép fogalmat,és betanitanak a követésre a parancsok kérdés nélküli teljesitésére.

+A tudás almája "Isten" megtiltotta."Sátán"(aki probált újjat adni az embereknek,képletesen felajánlotta az ismeretlent)

Megengedte nekik szóval úgymond Isten betanitott kutyákat akart még Sátán szabadságot minden élőlénynek.

Szóval nem is tudom ki lenne a társadalom szemében a gonosz mai világnézettel.

Számomra fáj hogy butitják az embereket hogy formájukra alkotják.

Hol marad az új a más?

Amikor kimegyek csak azt láttom hogy be állt a sorba mindenki.

Lehet hogy ezek után sok jővőm nincs a földön,de sose fogok ragaszkodni ahoz ami népbutitást célozzta eszköz.

Ha azt mondom hogy gyerekként engem csak azért vertek mert más voltam nem abba hittem amibe ők,de megértettem őket erre tanitották őket.

Nem haragudtam rájuk hisz ha úgy vesszük ők is megtagadták miközbe igazukat bizonygadták.

Én azt mondom a gyilkosok se rosszak csak történtek velük dolgok vagy a tanitása volt más.

De egy tiszta lélek mikor megszületik nem tehet arról mivé fog válni.

Példa: ha szegénynek születtem volna biztos lopnék,ha egyfolytába vertek volna otthon is lehet kinyirtam volna azt aki elém kerül stb...

Mindenkit formáltak,s formálnak.

Attól még nem kéne az embereket azzal ijesztgetni hogy pokolra jut stb hisz

1.Bibliád szerint ki vagy te hogy ezt eldöntsd.

2.Szeresd ember társaidat.


Én nem hiszek a bibliába viszont, hozzám közel állok igen.

Én csak kiváncsi vagyok az emberekre.(Tudomány)



2020. nov. 14. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

A buddhizmus szerint te tehetsz róla kevin, hogy ilyennek születtél ami vagy. Ne a társadalmat okold érte, mert ha lenne szürőd, mint egyeseknek, akkor kiválogatnád azt ami rosszá tesz téged. Ha ezt követed, rossz döntéseket hozol, és a legvégén egy rossz ember válik belőled, ugyanennek igaz az ellenkezője is. (a legvégén már a szürőt is eldobod, mindent eszközként használsz, lebegsz stb.)

Látom birkának nevezed magad, úgyhogy biztos csalodtál, meg butulásnak vagyis még a tested is randa, érdekel a botulizmus, botox tehát vigyázz mit irsz mert csillag szinten ezekből is ugyanugy lehet következtetni, mint minden másbol. (pedig természetes legyél én csak akkor botoxoznék ha öreg lennék) A mentség az, hogy ujal vagy egy bocsánattal, vagyis mint 1 uj képpel ki lehet hozni, el lehet törölni a saját hibáidat, én is ezt teszem a saját hibámmal, ezt fizetik mert akkor jön az az irás ami olyan mint fekete csillag, direkt fekete pulcsit hordok mert az tetszik, meg ilyesmi. (a feketelyuk sokoldalú tehát rengeteg ilyen irás van, hadmüvelet felderités képesség eredmény)

Azt akarom mondani legyél szépséges, ha modellkedsz akkor el tudod igazitani a világot, csak ezt nagyon könnyü elrontani vagyis elérve anyag kell hozzá, tényleg verhetetlen kell hogy legyél, pl az sem baj 2020-ban ha csaj vagy, csak csináljad. Igy a feketelyuk egy atom, egység, kis kiterjedésű, de képes lesz arra ha nincs riválisod hogy mondjuk mint gazdagság, azt csinálsz vele amit akarsz; gonoszkodhatsz mert semmi közük hozzá, ők butuskák stb. te nem vagy az, és ettől jársz jol meg minden, vagyis megtölti a világot stb.

Tehát nem lehet leirni, mert ennek is alkalomtól függően rengeteg millió (vagy több) variáció van (megközelités és anyagok) igy van értelme a reinkarnációnak is, itt már nem maszturbálsz mert nem mulik el pl. (tehát nálam olyan a reinkarnáció hogy kidobod)


addig meg itt egy jo zene, az elejét rongyosra hallgattam de imádom https://www.youtube.com/watch?v=t3dfVJL75e8

nem veszem észre de a zenék amiket hallgatok szintén belemegy az irásba

2020. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
39%

nekem faj latni ilyen gondolatokat mint a tied


a "Pokolra jutsz" nem puszta fenyegetes hanem teny, lesznek akik oda jutnak mivel arra vágynak

2020. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt írod gyerekként megvertek. Hát ez az a szabadság, amit a Sátán adott. Az erősebb és ravaszabb ember szabadsága, aki elvesz a gyengébbtől.


Én nem a szabadság ellen vagyok, de szükségünk van egy közös értékrendre ahhoz, hogy társadalmat alkothassunk. Szükségünk van arra, hogy alapvető értékekben egyetértsünk, hogy mi a jó és mi a rossz.


A probléma nem abból adódik, hogy az emberek egyetértenek és azonos véleménnyel vannak dolgokról, hanem abból, hogy mindenre kiterjedőnek gondolják azt, így lesz valami totaliárius. Egy egészséges társadalomnak szüksége van a határaira, a peremeire, szükség van arra, hogy elismerjük azt, hogy nincs birtokunkban minden szükséges tudás.

2020. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dongaben ***** válasza:

Bennem hasonló gondolatok kavarogtak 12-13 éves koromban. Hívő, Katolikus családba születtem, és fiúgyermekként ki volt jelölve az utam egy ideig. De nem kell így lennie, bár elég nehéz ellentmondani a szülőknek.

Azt biztosan állíthatom, hogy egyházhoz tartozás nélkül is lehetsz jó ember, vagy jobb is, mint sok látszathívő.

Képességeidhez képest segíthetsz a bajbajutottaknak. Ha pénzzel nem is, de munkával, mint pl. favágás, bevásárlás...stb.

Én azt mondom, hogy akkor érezheted magad "Jó ember"-nek, ha tettél valami jót másokért is, és ez önfeláldozással járt. Ehhez nem kell egyik vallás tanait sem követned.

2020. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wolfie32 válasza:

Szerintem, ez nagyon szép gondolat. Az állat világban sincs olyan, hogy jó, vagy rossz. Ha egy oroszlán megöl egy gazellát, azt sem gondoljuk gonosznak, vagy rossznak, hiszen a túlélésért teszi. Az ember találta ki azt, hogy van jó és rossz. Mi alapján döntötték el, hogy valaki a tettei alapján rossz? Mi van akkor, ha pont a népírtók a jók, és az átlag nép a rossz? Ez mind az ember agyszüleménye, hogy egy személy lehet rossz. Egy állatra sem mondjuk azt, hogy ő rossz, akkor egymásra miért? Tegyük fel, minden bűnt 24 órára legálissá tennénk, nem lenne bűn. Nem lennének rablások, gyilkolások, se semmi ilyesmi, mivel megvan engedve, így unalmas. Pont ezzel a gondolattal egybe vetve mondhatjuk azt, ha a sátán feltételesen létezik, akkor nem rossz. Mivel, ő teljes szabadságot, teljes életet akart adni az embereknek, hogy ők magukról dönthessenek. Most pedig tegyük fel, hogy van isten, akkor istennek az volt a célja, hogy egy olyan társadalmat hozzon létre, ahol az emberek megvannak kötve, nincs saját szabad akaratuk.

Bár, én úgy gondolom ha lenne isten, ő sem gondolna senkit se rossznak. A legtőbb istenhívő (akinek nem inge ne vegye magára) sajnálatos módon homofób, vagy raccista. Na most én miből gondolom ezt? Hát, mint tudjuk, a társadalom szines bőrű egyedei, vagy éppen a meleg;leszkibus;trans, stb részei a társadalomnak elnyomásban vannak. Isten mondott valaha olyat, hogy a megnevezett emberek rosszak? Nem. Viszont, a bibliai fordításokban mind ezekre utalnak, de ezek ellent mondanak a "ne bántsd fele barátod" szabálynak. Szóval, ha úgy vesszük, minden egyes istenhívő a pokolra van ítélve.

2020. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"'Ez az ami undoritó,hisz imádkoznak vesdekelnek egy olyan személynek aki úgy gondolja van rossz.


"Ha nem terjeszted az igét"


"Pokolra jutsz"


Azt ugye tudod, h a kereszténység nem ezt jelenti. Szerintem ismerkedj meg az igaz kereszténységgel, minthogy téves információk alapján ítélkezz (olyanról, amiről fogalmad sincs)


"+A tudás almája "

Látod, tudás almája sem volt ... Kicsit máshogy hívták, és a lényeg, hogy a GONOSZNAK TUDÁSÁT nyerte el vele az ember.


"Megengedte nekik szóval úgymond Isten betanitott kutyákat akart még Sátán szabadságot minden élőlénynek."

A bűn aztán marha nagy szabadság. Pont hogy a bűn gátolja az embert a szabadságban.


"Számomra fáj hogy butitják az embereket hogy formájukra alkotják."

Egyelőre úgy néz ki, hogy téged hülyített be valaki ...


"De egy tiszta lélek mikor megszületik nem tehet arról mivé fog válni."

Az lehet, de felnőttként szabad akarattal cselekszi a bűnt, és ezt ne kend a társadalomra. Az a baj a hitetlen emberekkel, hogy képtelenek vállalni a felelősséget. Istenre, a társadalomra, a kutyájukra, macskájukra, szomszédjukra, szüleikre kenik ...


"Attól még nem kéne az embereket azzal ijesztgetni hogy pokolra jut stb hisz"

Nincs ilyesztegetés. Mindenki oda kerül az öröklétben, ahová vágyik. Nincs erőltetve semmi. HA te elutasítod Istent, aki az abszolút lét, mégis hogyan akarsz örökké a létben maradni? Te magad követeled az elkárhozásod, mert nem bírsz megmaradni Isten teremtésében. Szereted a bűnt és a halált, ragaszkodsz hozzájuk

2020. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ilyeszteget"

jav.: Ijesztget

2020. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!