Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tegyük fel létezik Túlvilág,...

Tegyük fel létezik Túlvilág, márpedig a keresztény tanítás egyik alapköve, hogy az élet nem ér véget a földi halállal, hanem aki hisz Istenben, az örökké élni fog. Ti hisztek ebben ?

Figyelt kérdés
Ha ez így van, Isten miért nem mutat legalábbagy villanásnyi képet arról, hogy kell azt elképzelni? Vagy legalább a meghalt szeretteinkről mutathatna egy képet. Oké, hogy a test megsemmisül, de akkor utána mindennek vége ? Elég lehangoló lenne...

2020. nov. 30. 11:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

10-es. Én nem vagyok lázadó Isten ellen. Hívő embernek tartom magamat, gyakorlom a vallásomat, és nem tartom azért magam a patás ördögnek sem, persze vannak hibáim.


Azért kérdéseket még lehet feltenni, nem ? Nem állítom, hogy sokmindent tudok, épp ezért kérdezek.


Vallásosnak lenni nem azt jelenti, hogy nem tehetek fel kérdéseket és mindenre bólogatok kételkedés nélkül.

2020. nov. 30. 15:13
 12/24 anonim ***** válasza:

1: "Ha Ádám nem lázad még most is élne, és senkinek nem jutna eszébe, hogy valamikor menni fog az égbe."


Miféle butaság ez? Ádám nem lázadt fel! Éva vette rá Ádámot hízelgéssel és cselszövéssel, hogy egyen ő is a tudás fájának gyümölcséből!

2020. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#4# : Egy másik kérdés. Ha Isten ennyire óva int minket a bűntől, meg ennyire hangsúlyozza a bűnmentes, tiszta életet, nem lett volna egyszerűbb neki mindenkit beprogramoznia kedves, jó robotnak, akik szeretik egymást, kedvesek egymással, és a rosszat meg egyszerűen nem ismerik, mert nem szerepel a programjukban ?"


Elsőre mindenkinek ez jön le és ez jut eszébe! Ám Isten megadta a szabad akaratot minden teremtményének. Ő nem robotokat "gyártott" Teremtett, hanem szabad akarattal rendelkező élő lényeket!!

2020. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Isten miért nem mutat legalábbagy villanásnyi képet arról, hogy kell azt elképzelni?"

Szegény Isten több ezer éven át ihlette a Biblia különféle könyveit, megjelent, törvényt adott, özönvizet okozott, megtestesült az Úr Jézusban, apostolokkal íratott egy csomó levelet, csodákat tett és még sorolhatnám. Erre itt a reklamáció. Ez embereknek tényleg semmi sem jó, semmi sem elég :(

2020. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"nem lett volna egyszerűbb neki mindenkit beprogramoznia kedves, jó robotnak"

Nem, és több millió hívő nevében beszélek. Lehet, h te droid akarsz lenni, én nem. Nekem ez így tökéletes. Értelemmel bíró személy vagyok, nem egy agyatlan biorobot. Ha nem lenne szabad akarat, nem lenne felfogásunk a világról, csak az ösztöneink vezérelnének. Filozófiai nyelven ami az emberből kiindul (szellemben), az vissza is érkezik hozzá, azaz felfogja a történéseket. Az állatok nem. Bocs, de ki az az idióta, aki állati ösztönlény akar lenni? Mondjuk sok embernek így is sikerül elállatiasodnia. Főleg az istenellenesek lesznek ilyenek, a hívők nem.

Mindenki szabadon döntheti el, hogy a bűnt, a halált választja, vagy a bűntelenséget és az életet.

2020. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Mansour ***** válasza:

"nem lett volna egyszerűbb neki mindenkit beprogramoznia kedves, jó robotnak, akik szeretik egymást, kedvesek egymással, és a rosszat meg egyszerűen nem ismerik, mert nem szerepel a programjukban?"

De nyilván egyszerűbb lett volna minden, és a teremtmények is örök boldogságban élhetnének. De láthatóan ez nem így van, és ezt sokan azzal magyarázzák, hogy a szabad akarat miatt kell hogy így legyen. De mi is az a szabad akarat, és miért olyan értékes, hogy megérné a sok szenvedést? Én személy szerint nem sok értéket látok benne, szívesen feladnám az örök boldogságért. Főleg, hogy eleve nem is sok jutott belőle. Az ember életének legtöbb körülménye meghatározott, a szabad akaratnak nem valami nagy tere van... Ahol meg használhatjuk, ott meg csak egyféleképpen használhatjuk helyesen...

Szóval szerintem nem a szabad akarat a kulcs, valami más van a dolgok mögött...

2020. dec. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
16: Maximálisan egyetértek veled !
2020. dec. 17. 15:00
 18/24 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nincsen szabad akarat. A jót KELL választani, különben elkárhozik az illető. A vallás arról szól, hogy szabadon kell választanod a jót.
2020. dec. 17. 15:02
 19/24 A kérdező kommentje:

15: " Értelemmel bíró személy vagyok, nem egy agyatlan biorobot"


És ha csak pozitív és jó tulajdonságokkal lenne ez a robot felruházva és kedves lenne mindenkivel, sosem tenne rosszat, sosem hibázna, mert úgy van kódolva, akkor az miért lenne ördögtől való ?

2020. dec. 17. 15:05
 20/24 anonim ***** válasza:

"Isten miért nem mutat legalábbagy villanásnyi képet arról, hogy kell azt elképzelni?"


Azért nem mutat, mert ebben a fizikai világban az értelmed szinte elválaszthatatlanul össze van kötve az agyaddal, az érzékeiddel. A gondolataink össze vannak kötve a képzeteinkkel, a gondolkodásunk a fantáziával. Az absztrakt gondolatainkat a képzetekből szűrjük ki, gondolkodásunk közben a gondolatokat képzetekhez társítjuk. Bármilyen fantáziakép a túlvilágról legfeljebb metafora, analógia lenne, ugyanis a túlvilág nem olyan, mint a fizikai.

2020. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!