Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mit tennétek,...

Keresztények, mit tennétek, ha kiderülne, hogy minden amiben eddig hittetek, hazugság volt ? Ha halálotok után nem lenne Túlvilág, csak a semmi, Isten nem létezne, nem lenne feltámadás, és kiderülne, hogy megvezettek benneteket a Bibliára hivatkozva.

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki nekem esne, ez NEM SAJÁT VÉLEMÉNY !!, puszta konspiráció, mi lenne, ha típusú gondolat, elmélkedés !!!

2020. jún. 13. 23:06
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Fontosnak tartom előre leszögezni, NEM PROVOKÁCIÓ a kérdés !!!!!
2020. jún. 13. 23:06
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez csupán egy ártalmatlan eszmefuttatás a részemről, érdekel a válaszotok.
2020. jún. 13. 23:09
 3/31 anonim ***** válasza:
68%

Azt tennék, hogy meggyőzik magukat, hogy akik azt állítják, azok a Sátán által megvezetett emberek. Ők tudják, mi az igazság, mert a Bibliában le van írva, az meg Isten szava. Szóval, ugyanúgy maradnának vallásosak, semmi sem változna!


Maximum azok térnének ki, akik egyébként sem hittek igazán.

2020. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként bocs, én ateista vagyok.
2020. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Melyik a rosszabb ? Vallásosnak lenni, és úgy koppanni, hogy Isten, meg a vallás meg a Biblia egy hazugság és kitaláció, vagy ha valaki nem hisz Istenben, a vallásban stb.. aztán halála után kiderül hogy de és a Pokolra jut.
2020. jún. 13. 23:13
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

Ha nincs Isten, sem túlvilág, se semmi, akkor semmi sem számít, ugyan mit számítana, hogy tévedésben éltem?

Szerintem rosszabb lenne materialistaként élni és pofára esni, hogy mégis van túlvilág és Isten, stb.

2020. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Előbbi esetben nagy pofáraesés, csalódás lehet, hogy egy életen át hazugságban élt valaki és megvezették a Bibliára hivatkozva. Olyan érzés lehet az, mintha valakit teljes erőből pofán vágnak.
2020. jún. 13. 23:20
 8/31 A kérdező kommentje:
Az a kérdésem, hogy melyik esetben van nagyobb veszítenivalója az embernek a 2 szituáció közül ?
2020. jún. 13. 23:24
 9/31 anonim ***** válasza:
28%
Ha kiderülne h hazugság akkor ELVESZÍTETTED A HITED már akinek volt
2020. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem!


Ha Isten nem létezik, és én hívôként éltem meg az életem, akkor a halál után vége mindennek akkor úgyse tudok mit tenni mert vége, és nem fogok bosszankodni, mert nincs rá lehetôségem, Mert akkor a lélek se él tovább.


Ha valaki nem hisz Istenben és kiderül, hogy Isten létezik, az annak lesz kellemetlen aki reggel és este: "Isten nem létezik" szöveget tollta...úgy, hogy se bizonyítéka se semmi. Isten a szívek vizsgálója, Ô majd dönt igazságosan.


A tudósok között rengeteg hívô van ma is.



UI: Tudod a süllyedô hajón nincs ateista. 😉 Csak ez is egy másik történet, hogy valaki az utolsó pillanatban fordul Istenhez, és mikor jó volt dolga, ô elutasította.

2020. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!