Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nézi tétlenül ezt...

Isten miért nézi tétlenül ezt a sok rosszat a Világon, miért nem lép közbe ? Ezért a sok rosszért, ami történik itt a Földön, mikor kapunk kárpótlást ? Bővebben lent..

Figyelt kérdés
Háborúk, gyűlölködés, népirtások, terrorizmus, természeti katasztrófák, most meg itt van ez a nyavalyás rohadt Covid-vírus, ami miatt már 1 éve leállt az élet, rengeteg halálos áldozat. Vagy akik betegségben szenvednek, rákosok, akik süketnek vagy Down-kórosnak születnek.

2020. dec. 1. 01:24
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
És arról még nem beszéltem, hogs nem mindegy, hogy egy afrikai porfészekbe születik, ahol víz sincs, vagy mondjuk egy gazdag városba. Ha roma lesz, lehet kap majd rasszista beszólásokat, de Down-kóros, a társai szekálni fogják, ha kövér lesz, megint csúfolni fogják...
2020. dec. 2. 09:36
 22/38 A kérdező kommentje:
Ennyit az egyenlőségről és az egyenlő feltételekről.. Azt se válogathatjuk meg, hogy melyik családba akarunk leszületni, lehet kifog valaki totál alkoholista szülőkhöz, de akkor legalább adjon Isten választádi lehetőséget, hogy akarom e ezt az életet vagy sem. Már ha létezik.
2020. dec. 2. 09:40
 23/38 A kérdező kommentje:
Egy ember, aki előre látná, hogy életében súlyosan értelmi sérült, vagy vak/süket/béna lenne, biztos nem akarna leszületni erre a Földre.
2020. dec. 2. 09:42
 24/38 anonim ***** válasza:
Te nagyon rá vagy cuppanva a témára.
2020. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%
mert a többiek jobb emberért válnak, sőt valamikor nem is a beteg sajnálkozik, többször hallottam ilyen emberekről
2020. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
70%
2Pt.3,9.Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.
2020. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 uyscuti ***** válasza:

Kedves Kérdező,

#20-as kommentedre:

Ne haragudj meg érte , de szerintem ellentmond a véleményednek az a tény , hogy sokan a testi fogyatékosságuk ellenére hisznek Istenben , míg mások egészségesek , de mégsem foglalkoznak vele.

Nem az egészségi állapottól , neveltetéstől függ az , hogy ki hogyan gondolkozik Istenről.

Írod , hogy a betegségeket is ki kellett találnia valakinek.

Az is egy vélemény, hogy Isten volt az , aki kifundálta őket, csakhogy az emberek szenvedjenek. De miért lehetne csak ez az egyetlen magyarázat? Amikor Ádám vétkezett -szerintem nyugodtan fogalmazhatunk úgy , hogy ellökte magától Istent-, nem kerülhette el ennek a káros következményeit. Ha egy ventillátort kihúzunk a konnektorból egyre lassabban forog , végül pedig megáll. Így volt ez Ádám esetében is , csakhogy ez számára a halált jelentette.

Az ádámi bűn sok kérdést megválaszol. Abból erednek az utódok rossz hajlamai , fogyatékosságai , az öregedés és a halál is.

2020. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mindenki Ádám f@szsága miatt szenvedjen ??? Egy xar ember miatt miért szenvedjenek az utódok ?? És aki világ életében szent életet él, és mégis rákos lesz ??!? Édesanyám abban halt meg, ezek után nekem senki ne papoljon igazságos Istenről. Ha az lett volna, megmenti. És az az anya mit élhet át, akinek Downos gyereke lesz ? Hogy nem lehet egyenlő a többi gyerekkel ? Vagy az a gyerek, akit gimnáziumban állandóan csesztetnek, bullingolnak, lejáratnak stb.... ott hol van a Jóságos Isten ??? Aki vak és nem lát semmit, vagy aki mozgássérült ? Egy mindenható Istennek ezt NEM LENNE SZABAD hagynia, hogy egyáltalán ilyen betegségek, rendellenességek létezzenek !!! Ja és annyit mondok még, amit a bűnről mondtál: ki kell ábrándítsalak, nem csak a rossz ember lesz rákos, vagy üti el az autó.....
2020. dec. 3. 21:35
 29/38 A kérdező kommentje:
Isten nem volt ott, amikor anyám évekig szenvedett a kórházban, amikor az iskolában bullingoltak, vagy beszóltak nekem, vagy amikor emberek hagytak magamra.
2020. dec. 3. 21:50
 30/38 A kérdező kommentje:
Ha Isten ezeket a rossz dolgokat nem egyenlíti ki valamikor, akkor egy nem igazságos Isten, hovatovább gazember.
2020. dec. 3. 21:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!