Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi beszélt a Bálám szamarából,...

Mi beszélt a Bálám szamarából, ha nem egy angyal?

Figyelt kérdés
A szamárnak vannak olyan biológiai adottságai, hogy emberi hangokat tudjon képezni?

2020. dec. 29. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A szamár nem tud beszélni, ahogy egy kígyó sem. Az angyalok láthatatlanok az emberi szemek számára. Bálám nem látta az angyalt, aki beszélt, és ú okozója volt a szamár megállításának. Igy a "szamár kapta a büntetést", az angyal helyett.
2020. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

"De az ÚR beszédre nyitotta a szamár száját, és az így szólt Bálámhoz: Mit vétettem ellened, hogy háromszor is megvertél engem? Bálám így felelt a szamárnak: Mert csúfot űztél belőlem. Lenne csak kard a kezemben, meg is ölnélek! A szamár ezt mondta Bálámnak: A te szamarad vagyok, rajtam utazol régtől fogva mindmáig. Szoktam-e ilyet tenni veled? Bálám azt felelte: Nem." (4Móz 28-38)


Bálám jól elbeszélgetett a szamárral...


Nagyon komolytalan szöveg.

2020. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1


Ne próbálj terelni! A Biblia világosan mondja, hogy a szamár beszélt! Olvasd el a fenti szöveget!

2020. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Át akarod értelmezni, ami világosan le van írva a Bibliában, ami Isten szava. Ejnye.

Hol láttunk ilyet legutóbb, ahova a pontjaid alapján te is írtál, de ott még te is amellett kardoskodtál, hogy Isten szavát szó szerint kell venni? Vagy csak néhány esetben kell, ami neked még kényelmes?

2020. dec. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!