Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van gyűlölködés a...

Miért van gyűlölködés a katolikusok és a protestánsok, illetve a keresztények és az ateisták között?

Figyelt kérdés

2021. jan. 2. 20:55
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
32%
"Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet."
2021. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2021. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

#1


Látom, te már többször trollkodni jössz ide.


#Kérdező


Szélsőségesek mindenhol vannak, azok gyűlölködnek.

2021. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem találtak elég Sorost, migránst, Brüsszelt, cigányt, zsidót, meleget, alkeszt, drogost... maguk körül és hát valakit muszáj gyűlölni
2021. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Gyűlölködés protestánsok és katolikusok között maximum a vallási fundamentalistáknál fordul elő.

Gyűlölködés a keresztények és az ateisták között maximum a harcos ateistáknál, és a vallási fundamentalista kreacionistáknál fordul elő.

Ezek a gyűlölködők kicsi, ugyan akkor nagyon hangos kisebbséget alkotnak az adott csoportokon belül.


A barátaim között van katolikus, protestáns és ateista is. Az intelligens embert nem zavarja ha valaki más fajta vallású, sem az ha nem vallásos, a hitet nem lehet erőltetni, ugyan akkor az értelmes embert az sem zavarja ha valaki vallásos, és nem tekinti a vallást profánnak.

2021. jan. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Általánosítasz! Vannak olyan prédikátorok akik bizony uszítanak, ezekben a gyülekezetekben versenyeznek a hívek, csattognak a fogak más felekezetek felé. Láttam én már szócsatát hitgyülis és szabadkeresztény között, hogy kik magasabb hitűek. Vicces volt. Szerintem Isten is csak mosolyog rajtuk mint a gyerekeken.
2021. jan. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Új csoportosítás szerint, van a kiközösítő hívők csoportja a teoklaszták akik csak a saját vallásukat tartják jónak a többit démonizálja, és van a kozmoteista aki azt mondja tulajdonképpen minden istenkép egy közös Istenre vezethető vissza, sőt tovább megy és az emberekre és a természetre is vonatkoztatja istenképét.

Ennek tudatában már nem lenne értelme veszekedni.

2021. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Anahystor ***** válasza:
100%

A mamám katolikus, a feleségem református én ateista vagyok.


És nincs gyűlölködés köztünk.

2021. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!