Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok, drága testvérei...

Mit gondoltok, drága testvéreim, nem lett volna jobb, ha nem íródnak meg a szent könyvek, nem lenne kevesebb a gyűlölködés?

Figyelt kérdés

2016. okt. 8. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
De mire gondolsz pontosabban? miben lehetnek hibásak a szent könyvek?
2016. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tele van a GYIK gyűlölködéssel a Vallás és a Valláskritika kategóriában.
2016. okt. 8. 09:32
 3/13 anonim ***** válasza:
És? Plusz 1 dolog azon kívül is van 20000 dolog amin gyűlölködhet az ember. Amúgy nem egy okos dolog ide kiírni ilyet pont emiatt de az nem a könyv hibája. Sőt aki ebben hisz pl én annak meg nagyon is jó az ilyen szent könyv.
2016. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallásos, de nem hiszem h kevesebb lenne. Az ember ösztönszinten az egyik legerőszakosabb emlős.
2016. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem is az egyik hanem a leg!

2. Vagyok ezt még muszáj hozzá írnom. Ha megszüntnénk mindent ami valaha is viszályt keltett nem maradna semmi.

2016. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

Az lenne a legjobb.

2016. okt. 8. 11:11
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

De igen,

csak, hogy itt jön be egy fontos dolog.

mivel az ember fellázadt a teremtője ellen, és az utódainak bajt okozott, a Teremtő írásban közölte az emberekkel a történteket, és a megoldást.

S azt hogy mit kell tenni, annak érdekében, hogy kitartsunk mellette az imádatban.

s ekkor be lép a színre az aki az egészet elkezdte.


Jézus nem véletlen mondta, hogy az ördög konkolyt vet a Búza közé.

Sátán is íratott, -ha Ők nem is tudják, hogy neki szolgálnak-, könyveket.

Csak egy mondat a Bibliából:

(János 16:2, 3) . . .Igen, eljön az óra, amikor mindenki, aki megöl titeket, azt hiszi, hogy szent szolgálatot végzett az Istennek. 3 Ezeket azonban azért teszik, mert nem ismerték meg sem az Atyát, sem engem.


Vagy is sokan vannak akik tesznek bizonyos "vallási köntösbe" csomagolt dolgokat, és azt hiszik Istennek szolgálnak azzal.

Jézus határozottan figyelmeztette a követőit, hogy sokan lesznek akik hivatkozni fognak Rá mint Urukra, de Jézus nem fogadja el a tetteiket, még ha nagy dolgoknak is látszanak, mert Jézus nem azt kérte.


(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


(2Korintusz 4:3, 4) 3 Ha pedig leplezett is a jó hír, melyet hirdetünk, azok között leplezett, akik elvesznek, 4 akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne ragyogjon át a Krisztusról, az Isten képmásáról szóló dicsőséges jó hír megvilágosító fénye.


Ezért aztán Ő is dolgozik, ahogy szokták mondani, az Ördög nem alszik. Hogy minél több embert el tudjon ezért téríteni Istentől.

Sok ezer vallást hozott létre, az embereket felhasználva, csak hogy az igazság lepel alatt maradjon, és csak igen kevesek találják meg.

2016. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ozmium42 ***** válasza:
A politika rovatban jelentősen intenzív gyűlölet van, mint a vallásos témakörökben. Akkor politika se legyen?
2016. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 pelgrim ***** válasza:
A gyűlölködés oka nem a szent könyvek, a szent könyvek csak egy ürügy a gyűlölködésre.
2016. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Tele van a GYIK gyűlölködéssel a Vallás és a Valláskritika kategóriában."


Te is éppen egy ilyen feszültségkeltő provokatív kérdést tettél fel.

Most őszintén, téged speciel melyik szent könyv biztatott fel erre?

2016. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!