Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet bemenni a...

Miért nem lehet bemenni a Vatikáni levéltárba, milyen titkok lehetnek ott?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 18:52
 1/9 anonim válasza:
97%
Ez a kérdés már bennem is felmerült. Pontosan ezért egyik hittan órán meg is kérdeztem a paptól aki tartotta az órát. Azt mondta, hogy pontosan leghátul, balra vannak a legféltettebb titkok leírva, mint például, hogy II. Erzsébet brit királynő mikor vesztette el a szüzességét.
2021. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Kutatóknak be lehet menni, évente 60 kutatónak biztosítanak hozzáférést, természetesen csak szakembereknek.
2021. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. És a mindenhova elmehetnek ezek a kutatók vajon vagy van valami titkos szoba ahova ők sem mehetnek be??
2021. jan. 12. 19:25
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Jézus evangéliuma, amit a feltámadás után írt

egy botanikus kert, ahol a tudás fájáról származó gyümölcs magvait vetették el és nevelik azóta a fákat

a nefilimek maradványai

Attila kardja, az Excalibur, Mihály arkangyal kardja

működő okkultista varázsszövegek, amit maga a Sátán írt

az atlantiszi koronaékszerek


huh, most több nem jut eszembe, mert annyi minden van, de nekem tök uncsi volt és nem jegyeztem meg mindent, meg a pap, aki körbevitt, csak le akart nyűgözni vele, hogy felszedjen

de ezt lécci ne mondd el senkinek, mert ez egy nagy titok és bajba kerülhet miatt

2021. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

#3

Ha azt a választ kapod, hogy mindenhova, akkor nem gondolnád továbbra is, hogy vannak eldugott pincék, stb...? Igazából te ezekben az összeesküvés elméletekben szeretnél hinni, ezért továbbra is ezekben fogsz, még ha maguk ezek a kutatók mondanának neked ellent benne.

2021. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"2. És a mindenhova elmehetnek ezek a kutatók vajon vagy van valami titkos szoba ahova ők sem mehetnek be??"

Mindenhova :)) Történelemszakon végeztem, én ugyan nem voltam kint, de az egyik tanárom éveket kutatott ott.

Egyébként levéltárban nem "titkos szobák" vannak, hanem lehetnek bizonyos dokumentumok, amik titkosítva vannak a X évre, tehát nem kutathatók. Ezek a közelmúltban keletkezett iratok. Ilyenek biztos vannak a Vatikáni Levéltárban is. Ahogy Magyarországon is az Állambiztonsági Iratok Történeti Levéltárában is igen sok irat van, ami még nem kutatható. Meg nem csak ott...

2021. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott nem sok, túl egyértelmű lenne, bár lehet ezért van ott sok minden mert nem gondolnák.
2021. jan. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
17%
A pedofil aktákat tárolják ott, többek között. Sajnos ez az igazság, én már voltam ott. Meg régi bibliákat
2021. jan. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát persze, te biztos voltál. Bár én kétlem, hogy minden idióta futóbolondot beengednek ezekre a helyekre.
2021. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!