Mi a velemenyed??

Figyelt kérdés

Van sok hivo akik most 60 evesek, es mind mondja ovakodj a vilagtol, sot itelkeznenek felettem, en 21 eves vagyok, mindig mondjak ne szeresd a vilagot, de nem ertem ok pedig mondtak hogy 20 evesen mennyit buliztak ittak, sexeltek ossze vissza!! En se buliba nem jartam sot meg szuz vagyok! Ok mar ha meg is tertek 60-65 evesek eltek az eletuket de en meg fiatal vagyok es nekem papolnak

Holott ok is vilagi eletet eltek konnyu arra hivatkozni hogy mar meg tertek, de eltek elotte ha meg tertek ha nem


2021. jan. 16. 20:10
 1/6 anonim válasza:
53%
A lényeg, hogy nem feltétlenül kell elfogadni, amit ők mondanak neked. Ez az ő véleményük, de ettől még gondolhatsz és csinálhatsz teljesen mást. Idős korra gyakran így változik meg a személyiségük. Annak idején meg nekik mondták ugyanezt az akkori öregek.
2021. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem idős kori megtérésnek az az oka, hogy egyre közelebb, érzi az élet végét, vagyis a halált. Ha nem vallásos, azt kell elfogadnia, hogy teljesen megszűnik létezni. Azért ezt feldolgozni elég nehéz. A kapaszkodójuk a vallás, ami azt ígéri, hogy van élet a halál után.


Erre épül minden vallás. Ez emberek félnek a haláltól. Az összes vallás biztosítja a túlvilági létezést. Az életet pedig egy addigi szükséges szenvedésnek írja le. Azt, hogy milyen sorsa lesz egy embernek ha meghalt, ahhoz köti hogyan élt. Régen gondolom így próbálták megfélemlíteni a népet, mikor gyilkoltak, fosztogattak össze-vissza.

2021. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nyilván hitelesebben hangzik olyan szájából, aki valóban betartotta az erkölcsi alapelveket. Azonban azt ne felejtsük, hogy sokszor nem az számít ki mondja, hanem azt, hogy mit mond.

Ők megették a kenyerük javát, és több tapasztalatuk van. Ebből sok következtetést levontak, ahogy Bölcs Salamon király is. Korának leggazdagabb embere volt, és Isten ihletése alatt olyan igazságokat irt le, amiket hasznos megfogadni. Mindent megengedett magának, megtehette.

Élete vége felé pedig megállapította, hogy ezek múlandó dolgok, és hiábavalóságok. Az élete nem ezeken alapult.

A szülő, csak védené a gyermekét, hogy ne éljen át olyan "csalódásokat", vagy rossz tapasztalatokat, amiben neki sajnos része volt. De már vissza nem csinálhatja.

2021. jan. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarják, hogy a saját károdon tanulj, azt szeretnék, ha az ő kárukból tennéd.
2021. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ne szeresd a világot"


Na ezzel a mondattal sem engedném útnak a gyerekemet, unokàmat.

2021. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mi a velemenyed??"

Alapvetően megértelek, de ez nem így van, ahogy írod. TE még fiatal vagy, hamarabb észbe kaphatsz, mint mi középkorúak, vagy az idősebbek. Amit te írsz, a piálás, a szex (gondolom itt nem egy partnerre gondolsz, akit később elveszel), stb. torzítja a jellemet, a pszichét, tehát ha te fiatalon elkerülöd és minél hamarabb állsz be Jézus csapatába, annyival jobb lesz neked. Beleállhatsz a világ mocskába, de most szólok, hogy nem biztos, h szabadulni tudsz majd belőle. Én is nyögöm korábbi világi életem következményeit. Bár másképp csináltam volna. Neked még van lehetőséged


Ahogy a 4-es válaszoló is írta rövidebben.

2021. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!