Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Segít vagy árt a Szcientológia...

Segít vagy árt a Szcientológiai Egyház tevékenysége? Segít a lelki gondozásban?

Figyelt kérdés
2007. dec. 19. 15:58
1 2 3
 1/21 tade ***** válasza:
87%
Nem! A szientologiai egyhaz olyan mint egy szekta vagy akar a maffia...Ha egyszer belepsz, akkor nincs kilepsz....minden lepesedet kovetik...tudjak mit eszel, mit szeretsz, hova mesz este buliznia, hanyszor mesz wc-re... ok adnak neked munkat..ok dontik el milyen munkat vegezz, kivel szorakozz....sot, ok keresnek neked baratnod ( a szcientologiai egyhazon belul)... es olyan elveket vallanak amik szerintem abszurdak...hasonlo a viloagpok haboruja cimu filmhez....en meg azt is megkockaztatnam, hogy gazdagabb a szcientologia egyhaz, mint a katolikus...en biztos nem lepnek be, mert tudom, hogy utanna nincs kiut....olyan mint a fekete lyuk..egyszer besszipant, utanna nincs visszaut
2007. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Bár nem vagyok jó véleménnyel a szcientológiáról a tanai miatt, az előző hozzászólás hemzseg a közhelyektől... Ez a "minden lépésedet figyelik" meg "onnan nincs kiút" tipikusan olyanok véleménye bizonyos felekezetekről (nem csak erről), akik vagy az olvasmányaikra, vagy az ismerős ismerőse ismerősének a történeteire támaszkodnak. Talán jobb lenne olyanok véleményét meghallgatni, akik közvetlenül érintettek (voltak) benne. Van itt ilyen?
2007. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Sosem értettem, hogy lehet egyháznak nevezni, amikor semmi köze a hagyományos értelemben vett valláshoz. Ettől függetlenül meglehetősen jó kis agymosást tudnak véghezvinni. Az én saját véleményem az, hogy nagyon nem tetszik benne, hogy azt mondják, hogy megtarthatod mellette az eddigi hited. Ezzel megnyugszol, belépsz, aztán széplassan Te magad nem akarod vallani, amit eddig vallottál. Nem tiltották, igaz. Mégis mindenki így jár, aki belép. Ez az én szememben egyenlő az agymosással, ráadásul ügyesen, észrevétlenül.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hova lép be és hova nem, a szcientológiát én messzire elkerülném. De ez az én saját, különbejáratú véleményem, aki másképp gondolja, tiszteletben tartom.

2007. dec. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

csak azt tudják befolyásolni aki hagyja magát, de az az illető máshol is hagyja magát, független az szci-től.

valóban igaz, hogy megtalálja azokat a szellemileg instabil személyeket, akiket a segitő szándékával magával tud ragadni, és ott tartja őket...de aki közben megerősődik és átlátja, hogy mi folyik ott, még időben ott tudja hagyni őket..akit meg beszippant khm nos majd tanul belőle

2007. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
70%
Szerintem nagyon veszélyes dolog egy lelkileg kiszolgáltatott ember számára. Én nem értem, hogy miést nem elég az embereknek a jó öreg hagyományos református, vagy katolikus vallás.
2007. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
34%
Segít. Az eddigi válaszadókról ordít,hogy semmit nem tudnak az egyházról.Jó lenne ha olyan válaszolna,aki nem csak hallott valamit. Én elvégeztem néhány tanfolyamot,ennek köszönhetően tökéletes lett a házasságom,és megháromszorozódott a jövedelmem.Ezeket a baromságokat azok terjesztik,akiknek nem áll érdekükben,hogy te megoldd a problémáidat.Mindenkinek tudom ajánlani a " Mi a szcientológia " c. könyvet,és abból meg tudhat mindent
2007. dec. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
27%

természtesen segit a kérdésedre a válasz!

bátran fordulhaszt hozzájuk, ha neked rájuk van szükséged, ha meg nem úgy is meg fogod látni és döntesz



látom megoszlanak a vélemények.....

én is láttam és tapasztaltam a közelségét...

2007. dec. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
86%
A szomszédságomban működik egy. Felsőbbrendűeknek hiszik magukat. Jobban örülnénk egy kocsmának. Inkább egy keves részeg, mint egy józan szcientológus.
2007. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Brain Storming ***** válasza:
90%

Amíg be nem lépsz, addig úgy tűnik, h segítene, ha belépnél.

Ha már beléptél, akkor egy idő után igyekszel mindet megtenni, hogy azt HIHESD, hogy segít, h beléptél.

Ha rosszul érzed magad benne, akkor egészséges lelkületű ember vagy, semmi szükséged rájuk.

Ha élvezed, h benne vagy, akkor komoly bajok vannak veled, de ez akkor már nem fog érdekelni.


Javaslat minden belépni vágyónak: ha azzal az elhatározással lépsz be, hogy megismerni akarod, de ezért inkább nem fizetnél semmit, és nem is vagy hajlandó a scientológiával nem kapcsolatos egyéb szolgálatokkal sem "leróni" a megismerés "díját" (külön munka, tevékenység a templom, stb. érdekében, stb.) ... és kitartóan próbálkozol "nonprofit" módon ismerkedni vele - akkor megtudod, h valójában miről szól!


(Brain Storming)

2007. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

kIHASZNÁLJÁK A LABILIS ,LELKILEG KISZOLGÁLTATOTT EMBEREKET!!!!!!!AGYMOSÁS AZTÁN AZT HISZED NEKED EZ ÍGY JÓ

KÖZBEN MEG NINCS MAGÁNÉLETED MEG SEMMI MÁSOD CSAK AZ "EGYHÁZ" BOLDOGOK A LELKI SZEGÉNYEK MERT ÖVÉK A MENNYEK ORSZÁGA

2007. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!