Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Segít vagy árt a Szcientológia...

Segít vagy árt a Szcientológiai Egyház tevékenysége? Segít a lelki gondozásban?

Figyelt kérdés
2007. dec. 19. 15:58
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
86%
A barátnőmet erőszakkal akarták rávenni, hogy menjen 'segiteni'a rászorúlóknak egy hajóra és szakitson meg minden kapcsolatot mindenkivel aki közel áll hozzá!!! Az édesapját már annyira behálózták, hogy kölcsönt akart szerezni egy olyan tanfolyamra aminek az elvégzése után akár az IDŐT IS MEG TUDJA MAJD ÁLLITANI ha valakit megmenthet ezzel!!! Ez úgy egy millió forintba került volna neki!!!!!Szóval náluk semmit sem adnak ingyen!!!A lelki gondozást sem!!! Én voltam előadásokon is, ahol tisztán látszik, hogy ezek az emberek meg vannak babonázva, valóban olyan mintha egy szekta bekebelezte volna őket!!! És nem tudom olvastál e erről , de besorolják a világ lakóit, állatokat, embereket...és az első helyen a fehér ember áll és csak ezt követi a kissebbség , pedig szerintem mi emberek mind egyenlők vagyunk!!
2007. dec. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
89%

Utánanéztem a tanainak, működésének.

Nekem alapból taszító, hogy egy "vallásban" a mélyebb megismeréshez fizetős tanfolyamokon kell részt venned.(?)

Az alapítója: L. Ron Hubbard

Az ő szavait idézem: "Szavanként egy pennyért írni nevetséges. Ha valaki igazán szeretne egymillió dollárt keresni, annak a legjobb módja, hogy alapítsa meg a saját vallását."

Ez nekem elég sokmindent elmond.

Tanait tekintve kevés valódi vallási tan és sok önmegvalósító tanfolyam tanításának egyvelege.

Németországban a mai napig nem működhet egyházként: egy korábbi bírósági határozat értelmében ott üzleti vállalkozásnak minősül.

Én lelki gondozásra inkább más, lehetőleg történelmi egyházat keresnék (és itt most ebből a szempontból még az is mindegy, hogy keleti, nyugati, indiai, vagy akár arab), vagy ha nem akarok vallást, akkor egy jó pszichológust.

2007. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
38%

A Szcfientológia tevékenysége segít az embereknek.

Ezt szépen lehúztátok, egyébként. Mindenki sokat tud az egyházról, az látszik. Igazából vannak ellenőrző kérdések, amik hasznosak lehetnek eldönteni, hogy az értelmes hozzászólás-e vagy sem. Ezeket nem új kérdésnek szánom, hanem csak saját használatra, amellyel mindenki tisztábban láthat. Ezek más témában is használhatóak.ezeket a negatív válaszolóknak szánom.

1.olvastál egyetlen Szcientológia témájú könyvet?(Végig)

2.Ismered a Szcientológia működését"szabályzó" legalapvetőbb elveket, törvényket?(Csak egyet írja nekem, amit meg is értettél)

3. Láttál élőben már Szcientológust, vagy dolgoztál már egyikükkel legalább egyszer, többet mint 5 perc?

4.Megkockáztatom, hogy "nem" a válasz a legtöbb félelmét kifejező válaszoló esetében. Akkor viszont honnan tudod a fenntieket annyira, hogy talán meg is meghalnál az igazadért?

5. Te mindent elhiszel, amit hallasz meg olvasol?

Tedd fel ezeket a kérséeket magadnak, hogy objektíven láthasd a világot. különben meg fognak vezetni. vagy már megvezettek.

2008. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%

Tetszett az utolsó hozzászóló válasza. Ugyan én nem olvastam túl sokat a szcientológiáról, de lényegesen elfogulatlanabbnak tűnik az utolsó hozzászólás, mint az azt megelőzőek.

Tökéletesen rávilágít arra, hogy az emberek mennyire elfogultak olyan dolgokkal kapcsolatban, amiről haloványlila fogalmuk sincs valójában.

Különösen az a "miért nem jó a régi bevált katolikus vagy református egyház" dolog vágta ki a biztosítékot nálam. Nagyot bírtam röhögni rajta. :D

Az senkit nem zavar, hogy a "történelmi" egyházaknak évente több tíz milliárd forint jut az adófizetők pénzéből (olyanokéból főként, akik egyáltalán nem is vallásosak!) és megy el a papok Opel/BMW/Mercedes/stb. típusú kocsijaira. (Miközben nagyjából tízezer hajléktalan tengeti életét kis országunkban.) De az már zavaró sokaknak, hogy egy másik egyház pénzt kér a SAJÁT híveitől. Az sem zavar senkit, hogy a Szcientológiai Egyház eddig nem ölt meg embert, míg a keresztény egyházak rosszabbak voltak, mint bármelyik kommunista vagy náci rezsim. (És eddig még csak fel sem merült, hogy felelősségre vonják őket a borzalmakért, amit okoztak.) Fura egy kettősség. :)

Talán azért van ez, mert a Szcientológiai Egyház próbálkozása a keresztény egyházak manipulálási képességeiez mérten még erősen gyerekcipőben jár? Hja, a keresztényeknek ebben két évezredes gyakorlatuk van... :)


Ugyan nem tudom, hogy mi a valódi célja ennek az egyháznak, de ha az, hogy az embereket rávilágítsa arra, hogy mennyire befolyásolhatóak (főként az előítéleteik, elfogultságuk miatt), akkor egész jó úton jár. Ha meg csak simán kihasználja az emberek ostobaságát, akkor sem rosszabb egyik vallásnál sem. Végülis a legtöbbje ezt csinálja.

2008. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Én ugyan nem olvastam semmilyen könyvet ebben a témában, de annyit el tudok mondani, hogy egy volt osztálytársam apukája beállt közéjük.

Az agymosásnak köszönhetően teljesen eltávolodott érzelmileg a családjától. Végül öngyilkos lett, mégpedig olyan módon, hogy egy nejlonzacskót kötözött a fejére, és megvárta, amíg megfullad. Nos, ha egy egyház ilyesmibe üldöz egy embert, akkor ott valami nincsen rendben. De ez csak az én véleményem.

2008. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
37%
Ha ismernétek a szcientológiát, és a diantetikát, ha kipróbáltátok volna akár egymásona Dieantika könyv alapján az auditálást, akkor már alapból nem írnátok ilyen negatív dolgokat ide. Aki elítél, az nem saját tapasztalata alapján beszél, sőt nem is tudja miről van szó :D
2008. ápr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
Sajnos én ismerem a Szcientológiát, sok könyvet olvastam a témában és láttam már szcientológust dolgozni!!! És így sem jó a véleményem!! Pénzért nem lehet boldogságot, lelki békét venni!! Még jó, hogy a templomba, misére nem kell belépőt venni!! Inkább ott keressünk segítséget, megnyugvást!!
2008. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Lelki gondozás pénzért??? Több millió forintért??? Én ingyen is szívesen megteszem! Nem kérek érte semmi! A szcientológia nem hogy hasznos, egyenes ártalmas; elviszi a pénzedet, az életedet, a családodat, a személyiségedet!


Nagyon sokat olvastam a szcientológiáról, mivel a napokban megkeresett egy fiatal ember. Nagyon rokonszenves volt, és tényleg normálisnak tünt. Sajnálom szegényt, hogy beszippantották, ő onnan kijönni már nem fog tudni...


És egyáltalán EGYHÁZ!!! Egyház az, ami egy ufós könyvre épül?!Xenu és társai..bocs...maradok Istennél, az sokkal hihetőbb és hiszem is!

2009. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%

Az Akadémiai értelmező kéziszótár szerint:

segít:

1. Valakinek a munkájában tevékeny közreműködésével könnyít.

2. Könnyít valakinek a helyzetén

3. Segélyez, tartósan támogat

4. Támogatásával, közreműködésével hozzájárul, hogy valaki valamilyen állapotba jusson


Ezen felül a szó még azt is sugalja, hogy a segítettnek nem ártó eredményhez járulunk hozzá.


Szerintem segít a tevékenysége.


De alapvetően mindössze vélemények sorozata volt eddig is, és továbbra is az lesz, és végső soron akkor tudod meg tényleg a választ, ha saját két szemeddel nézed meg, és magad alkotsz véleményt, nem pedig mások értelmezését elemzed A kérdés mindössze az, hogy képes vagy-e nyitott hozzáállással megnézni, vagy már egy ilyen vagy olyan "előítélet-szűrőt" húztál a szemed elé, amikor nézed. Példa: Aki nem hallotta a Szcientológiával kapcsolatos rágalmakat, annak tetszik a Drogmentes Maraton, esetleg lelkesen részt vesz benne már évek óta (azzal hogy a futókkal tart) [furcsa mód nem rángatták még be az egyházba erőszakkal, és semmi negatívat nem tapasztalt]. Aki hallott, az odamegy, és annak "szűrőjén" tekint rá, hogy "ez az egyház PR-tevékenysége azért, hogy új híveket nyerjen", és esetleg vadul tiltakozik ellene. A helyzet ugyanaz, csak az illető már előtte megalkotta a véleményét abból a hallottakból vagy szóbeszédből, amiket olyan személyek mondtak, akikkel sosem találkozott, és akikben, végül is, vakon bízik, illetve vakon hisz.

A tömegvélemény nem feltétlenül igaz (de nem is feltétlenül hamis). Jézust és tanítványait sem szerették éppen még amikor élt. Most pedig világvallás, és gyakorlatilag a norma, amihez egyesek minden más vallást hasonlítanak.

Jó véleményalkotást!

2009. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%

Ó, ja és egy dolog. Nem igaz az, hogy a Szcientológiában mindenért fizetni kell. A Vasárnapi szertartás teljesen ingyenes. Az önkéntes lelkészek által nyújtott segítség ingyenes (és bárki igényelheti). És nem muszáj tanfolyamra járni. Könyveket otthon is olvashatsz.

A tanfolyam abban segít, hogy 1. nyugodt környezetben tanulj. 2. Ha segítségre van szükséged az olvasásban/tanulásban, akkor megkapd.

Ezen kívül a komolyabb (tanulást és gyakorlatot igénylő) lelki tanácsadás is lehet ingyenes, amennyiben megtanultad könyvekből, és egy hasonló célú emberrel összeállsz, hogy otthon, egymásnak segítsetek.

2009. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!