Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A római katolikusok miért...

A római katolikusok miért imádkoznak halottakhoz (Biblia tilta), és miért kérik a halott Máriát közbenjárót miközben Jézus az egyetlen közbenjáró?! Sőt a Biblia tiltja a bálványimádást, és azt is, hogy szobrokat kell létrehozni.

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 21:21
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Nem keresem meg helyetted. Amúgy is nem vagyok még megkeresztelve, szóval nem vagyok még keresztény. Utána pedig emlékszel, hogy Jézus tanítványa levágta a római katona fülét hívő létére? Amúgy is végtelen bocsánat van vagy mi.
2021. jan. 24. 12:14
 12/47 anonim ***** válasza:

"Amúgy is végtelen bocsánat van vagy mi."

Nem, mert ez a Szentlélek káromlása lényegében, amire nincs bocsánat.


"Nem keresem meg helyetted."

Tehát nem találtál ilyet és csak hazudtál egyet?

2021. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Ez is ítélkezés amit te tettél, mert nem tudod, hogy hazudok vagy nem hazudok ;)



[link]


[link]


[link]


[link]


Mondjad, te elolvasod amiket küldök?!

2021. jan. 24. 12:25
 14/47 anonim ***** válasza:

Nem igazán olvasom el, szóval ne fáradj, egy linket se nyitottam meg.

Igazából magasról tojok rá :)

2021. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
90%
Miért kell itt a ördöggel (kérdező) vitatkoznotok? Lesüllyedtek az ő szintjére és megver a rutinjával.
2021. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Mert sajnos a katolikusok mint a jehovisták is tévtanításokban hisznek. És én küldtem forrásokat, hogy Mária meghalt, mint a többi, ezért tilos hozzá imádkozni, és Jézus az egyetlen közbenjáró. Amúgy bocsánatot kérek, csak nem szeretem a hamis tanítást, mint például van Istennek neve, és a purgatorium létezik stb... Mária pedig akkor is meghalt, a linkeket ezért küldtem. Utána, ahogy mondtam már, nem vagyok még keresztény, mert megsem vagyok megkeresztelve. És a démonok is hisznek Istenben. Sőt, anyám római katolikus és remélem a római katolikusok a mennybe mennek. Engemet könnyen fellehet idegesíteni. Szóval hívő vagyok, még nem vagyok keresztény!
2021. jan. 24. 12:48
 17/47 anonim ***** válasza:

"Amúgy is végtelen bocsánat van vagy mi." ? ? ? ?

Akkor, ha most ismerkedsz a keresztény tanításokkal, elmondjuk neked, hogy ez a legnagyobb bűn: Isten irgalmával való cinikus visszaélés.

A Golgotán két lator volt még - az egyik, a bal lator, a Sátán pont ezt követte el. (ez viszont Lukács evangelistánál olvasható, Mária halála sehol nem)

*

Istenanya, Istenszülő Mária haláláról nem ír a Szentírás.

Ikonok ábrázolása: Krisztus maga viszi lelkét az égbe, magához (az a kis fehér a karjában) Mária elszenderülésekor.

[link]


Ne rögtön kritikával kezd - mert sajnos gyenge, egyelőre a bal lator szintjén mozogsz tudatilag. És a gyakorin hetente 1 kérdés biztos, hogy a katolikusok alázásával foglalkozik (ál)keresztény szempontból. Unalmas nagyon. Az ortodox, a görög katolikus, a római katolikus, a kopt keresztény tudja miért teszi, amit tesz, kétezer éve. Nem kell a partvonalon túlról piszkálni, attól semmi nem lesz jobb.

Pl. kezdetnek gondold át: a te édesanyád fontos, másoké is, a megtestesült Isten anyja nem fontos???? Te is halhatatlanságra vágysz, Istenhez szeretnél kerülni - ha ez Istenszülő Máriánál sem valósult meg, akkor milyen reményed lehet?

2021. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem nem megyek megkeresztelkedni, mert már úgyis késő. Megpróbálok minél tovább élni, hogy utána az örökké kén tüzes pokolban legyek. A Sátán hibája, hogy ennyire ideges vagyok, vagy pedig Isten hibája, hogy nem teremtett erősnek!
2021. jan. 24. 13:08
 19/47 A kérdező kommentje:
Az is ítélkezés amúgy, hogy másokat hamis/ál kereszténynek hívod. Szerinted a jehovisták nem áll keresztények? Szerintem lassan agnosztikus leszek a sok tanítás miatt. És nem én lettem előbb ideges, hanem amúgy te!
2021. jan. 24. 13:10
 20/47 A kérdező kommentje:

Jn 16,7


Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


Jn 16,8


És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság és mi az ítélet.


Jn 16,9


A bűn az, hogy nem hisznek énbennem;



Tehát Jézus meghalt a bűnökért. Nincs többé bűn, ez tiszta sor. Elküldte a Szent Lelket, aki megtérésre hív. Ennek az egynek az elutasítása bűn, azaz halálos bűn. Ha nem fogadod el a kegyelmet, nem kapsz kegyelmet. Isten Lelke hívott téged megtérésre, aki úgy hal meg, hogy ennek ellene áll, az káromolja a Szent Lelket.


Hát továbbra is démonként viselkedek, mert még nem vagyok vízzel megkeresztelve, de már akarok! Értem? A démonok is hisznek Istenben.

2021. jan. 24. 13:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!