Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A római katolikusok miért...

A római katolikusok miért imádkoznak halottakhoz (Biblia tilta), és miért kérik a halott Máriát közbenjárót miközben Jézus az egyetlen közbenjáró?! Sőt a Biblia tiltja a bálványimádást, és azt is, hogy szobrokat kell létrehozni.

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 21:21
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

"a katolikusok mint a jehovisták is tévtanításokban hisznek"

- Mellőzd kérlek ezeket a felszínes és gyatra kijelentéseket. L.17, hogy miért


" Mária meghalt, mint a többi, ezért tilos hozzá imádkozni, és Jézus az egyetlen közbenjáró. "

- Mindenki meghalt. Jézus is, Mária is, én is, te is meg fogunk halni egyszer.


Utána meg van, aki feltámad - és Istennél lesz. Van aki meg nem.


"van Istennek neve": Van. "Aki van".

Ehyeh Asher Ehyeh אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה (Ószövetségben olvashatsz erről)

És kétezer éve megtörtént a kinyilatkoztatás:

Jézus Krisztus, Ő Isten szava, neve, a megtestesült Szó - Logosz. (Szt. János evangéliumban olvasol erről)


"Sőt, anyám római katolikus és remélem a római katolikusok a mennybe mennek."

- automatikusan SENKI nem megy a mennybe (ami azt jelenti = nem jut Istenhez)

Ehhez még kell valami (benne van az Újszövetségben) Krisztus követése kell. "Kövessetek engem"


"Engemet könnyen fellehet idegesíteni. "

- Látjuk.

"Szóval hívő vagyok, még nem vagyok keresztény!"

- Jó tanulást, haladást kívánunk a Krisztushoz vezető utadon!

2021. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

kérdező, többen felelünk, enyém a tömör 5, és a 17, a 21.

Jó légy, és nyugodt, békességes!


Jn 14,27-28 Békességet hagyok rátok. Az én békémet adom nektek. Nem úgy adom nektek, ahogy a világ adja. Ne nyugtalankodjék a szívetek, s ne csüggedjen. Hiszen hallottátok, hogy azt mondtam: Elmegyek, de visszajövök hozzátok

2021. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mondom, bocsánat megint. Kicsit ideges voltam, ezért ítélkeztem. És aggódok is amúgy már. De nem utálok senkit sem, ahogy a híres ateistát sem Richard Dawkinsot :) mindenkit szeretek, a reklám blokkolót le is töröltem, mert másoknak kell a pénz a reklámok miatt :) mit gondolsz arról amiket írtam? Főleg azt a hosszú szöveget, és ezt. Szóval sorry megint.
2021. jan. 24. 13:26
 24/47 A kérdező kommentje:
Csak olyan sok felekezet létezik, olyan sok tanítás létezik! Egyiknek probléma, másiknak nem, egyik szerint bűn, másik szerint nem bűn, egyiknek ez a tanítás, a másiknak az a tanítás az igaz, egyik szerint van Istennek neve, másiknak nincs neve... Lehet érteni? És aggódok is, hogy a mormonok a pokolra jutnak, vagy a hasonlók. Ezért kérdeztem :)
2021. jan. 24. 13:28
 25/47 anonim ***** válasza:

5,17,21 Szerintem nagyon fiatal vagy, és zabolátlan lovacskaként ugrándozol a mezőn. Kérd édesanyád segítségét, hogy haladj az utadon. Maga az út a lényeg, jó lenne egy lelkivezető is. A neten összevissza olvasva nem lehet haladni, csak tévelyegni. Út. Ez a Taoista vallásban van kifejtve (Tao=Út). De a világvallások (ezekben a szekták nincsenek) gyökere közös.

[link]

Úgy képzeld el, hogy egy hegycsúcsra több úton lehet eljutni. És egészen más, az északi oldalon hűvös, mohás, nyirkos, sziklás, a déli napfényes, virágillatos - és így tovább, minden út más... de mindegyik ugyanarra a csúcsra visz...

Az ÚSz-ből Lukács evangéliumával kezdeném. Segítő egy XIV.századi szerzetes írása: Kempis Tamás: Krisztus követése

[link]


Minden jót!

2021. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

21/F vagyok, ha ez számítana. :) Azért is ideges vagyok, mert oly sok tanítás van, és hamis próféták, mint a Joseph Smith, és a Jehova tanúi. Amúgy őket is sajnálom, mert bedőltek a hamis prófétának. De azért az gáz, hogy a hamis próféták mit művelnek a kereszténységgel. Hogyan bizonyítsam, hogy tetszik a Biblia, és hiszek Jézusban? Ez egy keresztény rock zene ami szuper, a magyar feliratot betudod kapcsolni:


[link]


:)

2021. jan. 24. 13:58
 27/47 anonim ***** válasza:

25 hát nem kell senkinek bizonygatni - a szekták (JT, Mormon, stb) nehéz ügyek, szerintem hagyd őket. A szekták nem tartják a kereszténység alap tételét: Jézus Krisztus teljesen ember ÉS teljesen Isten. Pedig ez a lényeg: mert emberként Istennél lehetek (nem automatikusan, hanem ezt a potenciálisan adott lehetőséget realizálni kell)

[link]

Sok a hamis... de nem tudunk mást tenni, mint haladni a megismerésben. Ezzel magadnak szerzed a bizonyságot - a hit elővételezett bizonyosság...

ezért is nehéz: mert először kell hinni, utána lehet tudni.

„Ha nem hisztek (akkor következésképpen), nem fogtok érteni” (Iz 7,9)

„Ha hisztek, (akkor következésképpen) érteni fogtok”, „én, aki hittem (következésképp), megtaláltam” (Origenes)

„Előbb higgyünk, hogy (következésképp) érthessünk” (Szent Ágoston)

[link]

2021. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Amúgy azt nem értem, hogy 21 évesen nagyon bekattansz ettől a vallási dolgoktól. Miért foglalkozol ennyire minden vallással? Neked csajozni kellene meg bulizni. Később jösz majd rá, hogy eltékozoltad a fiatalságodat.
2021. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Én jól érzem magamat csajozás nélkül is. Buli nélkül is elvagyok :) ha eljutok egy keresztény találkozóra, akkor majd ott szerzek egy barátnőt, ha sikerül. Nem mindenki tökéletes.
2021. jan. 24. 14:24
 30/47 anonim ***** válasza:

28 ha most átbulizza az értékes ifjú éveit, egyszer rádöbben: eltékozolta az ifjúságát - és lehet, hogy sajnálni fogja, mert az eltékozolt idő soha nem jön vissza.. A szórakozás mellett van idő a tanulás, önképzés, ön-, világ-, Istenismeret kérdésével, annak fejlesztéssel foglalkozni.

A szellemi életben is haladni kell - hisz nem vagyunk állatok, hogy csak a faj és létfenntartás legyen az életünk. Az ember úgy születik - és ha a környezet nem veri ki belőle - úgy nő fel, hogy fel tud tenni metafizikai kérdéseket. (a tárgyak, növények, állatok ezt nem tudják megtenni) Sőt - a kisgyerek még tudomása van az eredetről (nem tudja szavakkal elmondani, de átéli) ez adja méltóságát. Erre utal ez: "ha nem lesztek olyanok, mint a gyerekek, nem ismeritek meg az Isten országát"... Felnőve ezt elveszítjük, de vissza lehet szerezni.


A metafizikai (a létesülteken túli) kérdések - Kant szerint- röviden: Isten van-e? a lélek halhatatlan-e? van-e szabad akarat? ( a tudomány a létesült világgal foglalkozik, a vallás és a filozófia és az igazi művészet az azon túlival, a tudattal, az eredettel, a kezdettel, a transzcendenssel, az örökkel a végtelennel, ami áthatja a időbelit és végest)


Haladni kell a szellemi utunkon, feltenni a kérdést, keresni a választ. Ki vagyok én? Mi van a lehatárolt életemben a születés- halál előtt - után? Mi a tudat? Honnan jön a gondolat? Mit jelent az istengyermekség? Mit értett ez alatt Szt János: 1Jn3,1-2

"Lássátok meg, milyen nagy szeretetet tanúsított irántunk az Atya: Isten gyermekeinek neveznek minket, és azok is vagyunk. Azért nem ismer minket a világ, mert nem ismerte meg őt. Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, de még nem lett nyilvánvaló, hogy mivé leszünk. Tudjuk, hogy amikor ez nyilvánvalóvá lesz, hasonlóvá leszünk hozzá, és olyannak fogjuk őt látni, amilyen valójában. "


még nem lett nyilvánvaló, hogy mivé leszünk... mit jelent felnőni az istengyermekségből?


Jakab levele 4,8

Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok!


Jó útonjárást!

2021. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!