Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért biztosabb hogy Isten...

Miért biztosabb hogy Isten létezik vagy Jézus Isten fia volt és feltámadt, mint az hogy az UFÓK itt vannak már vagy léteznek tündérek illetve koboldok?

Figyelt kérdés
Mindenki hiszik valamiben de biztosat nem tudunk
2021. jan. 24. 12:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10


Elkezdtem olvasni a cikket, de nem jutottam a végére, mert annyira gyenge, és kifacsart az érvelés, hogy ez csak jobban megerősít az ateizmusomban.


Azért, mert valaki beöltözik Mikulásnak, dalokat énekelnek róla, attól még a Mikulás nem létezik. Amikor mi ateisták előjövünk a mikulásos érvvel, akkor arra utalunk, hogy a mesebeli, a szánon repülő, a kémény át közlekedő, 1 éjszaka alatt az összes gyerekhez eljutó Mikulás nem létezik.


Az is gyenge érv, hogy mi ateisták tekintenénk az Istent apának. A hívők tekintik annak, számukra az Isten egy apa, - mennyei atya - aki gondoskodik róluk, akinek a gyerekei lehetnek, stb. Mi ezt mondjuk vissza.


Ha Isten valóban létezik, és fontos neki az ateisták meggyőzése akkor majd mutat magáról normális bizonyítkot.

2021. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy összes keresztény érv azt feltételezi, hogy én elhiszem, ami a Bibliában van, az az én valóságom része is. Pedig nem az, számomra egyáltalán nem. Ha elhinném, nem volna miről beszélni. Ez kb hidd el ami benne van, mert az van benne... aha.
2021. jan. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szóval, minta én csak meginogtam volna, de ugyanarról az alapról indulnánk. Pedig nem, nem ugyanaz az alap, számomra a másik fél alapja nem is létezik egyszerűen.
2021. jan. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13-as: Nem kötelező hinni.
2021. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor csak annyit válaszolj meg nekem, hogy mondjuk Magyarország létezik-e.
2021. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14# magyarázd meg annak, aki nem bírja magában tartani a keresztény maszlagját
2021. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!