Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez az "Isteni igazság? "

Ez az "Isteni igazság? "

Figyelt kérdés

Akik hisznek Istenben (főleg a papok) azt mondják,hogy Isten mindenkit szeret,igazságos,megbocsájtó,stb. de aztán hozzáteszik,hogy aki nem hisz benne,az a pokolra jut és örökkévaló szenvedés lesz a sorsa.

Én nem hiszek benne,de erkölcsösen élek(nem kurvulok,nem bántok másokat,még a legyet is inkább kizavarom,minthogy leüssem)tehát,ha meghalok (ezen teória szerint) mindenképpen a pokolra jutok.És akkor a sok jó cselekedet,meg erkölcsös élet smafu????

Tök mind1,hogy belerúgok e egy sánta kutyába vagy nem ,mert így is úgy is egy a sorsom?

Hinnem kéne egy olyan istenben aki ezt hagyja,csak mert nem hiszek benne?O_o

(ez az egész csak azért jutott eszembe,mert a minap mamám ,meg a nagynéném lepogányozott)


2010. aug. 15. 20:45
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim válasza:
Én gondolataim szerint sincs isten de jó ha hiszünk valamiben. Ha már nem is magunkban
2010. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
34%

isten,mint az akiről a bibliában írnak,azt az emberek találaták ki.egyébként a biblia is tele van szemárságokkal.(miért szerinted megköveznek még ma valaki ha megcsalja a férjét?)mert h. a biblia szerint ennek így kéne történni.fanatikusok és olyan emberek akik mindent túl komolyan vesznek persze mindenhol vannak.

13l

2010. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim válasza:
Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy mindenkinek megvan a maga istene. De ezt így részletesebben sajnos nem tudom elmondani.
2010. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
38%

az én istenem a sör.

amugy meg nincs isten.

2010. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
Richard Bach, Búcsú a biztonságtól c. könyvében tette fel a kérdést, hogy jó-e az isten, illetve mindenható-e.. olvasd el. nagyon elgondolkoztató.
2010. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
32%
Melyik pap mondta ezt? Szerintem te nem beszéltél egy pappal sem. Akármelyik hitetlen elkerüli a poklot ha jó ember volt! Ne hagyd magad átverni.
2010. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:

"Lehet prófétálótehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat; hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek."


Tehát attól, hogy valaki hisz Istenben és vallásosnak mondja magát, nem feltétlenül jó ember. És ez fordítva is így van, tehát ha te szeretetben éled le az életedet, becsületes vagy és önzetlen, akkor természetesen a Mennybe fogsz jutni attól függeltenül, hgy a földi életed során hittél-e valamilyen istenben vagy nem.

2010. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim válasza:
Csak a végtelen energiában hiszek amit akár nevezhetünk Istennek is.
2010. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
38%

Igen. Így az ember a pokolra kerül. Azért mert azt akitől mindent kapott, és teremtette, azt letagadja, és magának tulajdonítja az Ő képességeit. Vagyis azt a sok jót amit teszel, magadnak tulajdonítod, miközben az Isten teremtett, és így eleve neki köszönheted, hogy erkölcsös lehetsz. Ő adta a lehetőséget is, hogy másoknak segíts, és ezt is magadnak tulajdonítod. Valójában egy 0 vagy, de Istent 0-zod le! Ezért megy a jó ember is a pokolba, ha nem hitt!

De a jótetteknek van értelme annyiban, hogy nem a pokol legfájdalmasabb részére kerülsz, ahova a Sátán, és a tudatos szolgái, hanem egy kevésbé borzasztó helyre. De ott is égni fogsz!


Agy hálát, hogy élhetsz, és jót cselekedhetsz! Nem nehéz. A mennyekbe is bekerülsz!

2010. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
22:30, De miért nem tudatja ezt "személyesen"? Így értelmetlen az egész, pl. aki Dél-Amerikában/Ázsiában egy kis faluban lakik, és sosem hallott ezekről eleve esélytelen?
2010. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!