Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most a Biblia egy mesekönyv...

Most a Biblia egy mesekönyv vagy igazság? érdekelnek alátámasztások is!

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 19:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
22%
Valóságon alapuló mese.:)
2011. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
36%
Nem lehet egyértelműen eldönteni. :) Aki vallásos, az hiszi, hogy van valóságtartalma. Aki nem hívő, nem hisz az egészben. :)
2011. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
53%
Valóság alapú könyv, mesésnek tűnő nyelvezettel, példázatokkal. Lényegét tekintve igaz. A beteljesült próféciák és Jézus személye valamiféle alátámasztás, de mivel régi iratokról van szó, sokan nem hajlandók ezeket elfogadni. Milyen alátámasztásra gondoltál?
2011. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
őőő... hát, hogy pl. valami jövendölés bejött tényleg, amit leírtak a Bibliában
2011. márc. 17. 21:20
 5/65 anonim ***** válasza:
32%
Mielőtt félre értené valaki... Én vagyok az első válaszoló. Én nem úgy értem mint a harmadik, hogy meseszerűen van leírva hanem, hogy elvan ferdítve benne a valóság.:)
2011. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


A Biblia nem mesekönyv. Ezt még az ateista tudósok is elismerik. Meglepően pontos történelmileg, és számos olyan esetet lehet felhozni, ahol pontosan teljesedtek az ott leírtak.


Két olyan különleges könyvet tartalmaz - a 66 könyv közül - melyek kijezejezetten a jövővel foglalkoznak. Ez a két könyv Dániel Próféta könyve és Jelenések könyve. Én az előbbiből írtam a szakdolgozatomat a teológián, és alaposan utánajártam a dolgoknak. Dániel könyve bizonyíthatóan olyan eseményeket ír le meglepő pontossággal, melyek a megírása után évszázadokkal teljesedtek be. A XIX. századi Bibliakritika igyekezett a szerzőjét a II. századra tenni, de ez annyira egyértelműen bizonyítható sok szempont figyelembevételével a korhűsége, hogy ma már újra hajlanak a VI. századi szerzőséget elfogadni.


Ha érdekel a dolgozatom elolvashatod itt: [link]


Ajánlom még figyelmedbe a híres természettudós Blasie Pascal gondolatok című művét, ami részletesen foglalkozik ezzel a témával is. Egy kis ízelítő belőle:

"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az...azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról...ha soha, semmi módon nem hallottam volna beszélni a Messiásról, a világ sorsának ily csodálatos és nagyszámú beteljesült megjövendölése után mégis megérteném, hogy istentől való dolog ez." (Gondolatok 639, 734 töredékek).


Ajánlom még: [link]


Üdv. Péter

2011. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. márc. 17. 22:24
 8/65 hollófernyiges ***** válasza:
41%

"Meglepően pontos történelmileg"


Azért vannak benne összevonások, tévedések (most a történelmi dolgokról beszélek), de alapjában véve leírja a zsidók történetét többé-kevésbé hitelesen. Éppúgy ahogy a Bhagavad-Gitá az árja bevándorlást Indiába, vagy az Iliász Trója lerombolását. Tróját tényleg elfoglalták a görögök, de az még nem jelenti azt, hogy tényleg létezik a három istennő akiknek a szépségversenye elindította az egészet.

2011. márc. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
15%
Pál első levele a Korintusiakhoz,elsőrész,tizennyolcadik verstől,olvassátok el.
2011. márc. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
44%
Nem mesekönyv ,hanem egy Hoolywood-i történet.
2011. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!