Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus csak szerintem volt egy...

Jézus csak szerintem volt egy túlértékelt személy?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 11:12
A kérdező szavazást indított:
Túlértékelt volt
Nem volt túl értékelve
40 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
A keresztények kicsit valóban "túlértékelték" Jézust. Egy prófétából istent csináltak.
2021. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Túlértékelt, még ma is. Leginkább azért lett népszerű, mert jó a marketingje (Isten fia). Jézusnak nem voltak mély filozófiai értekezései, nem tett hozzá semmit a tudomány fejlődéséhez. Viszont elmondott bölcsességeket, amik részben az Ószövetségből erednek, részben más már elmondta korábban. Persze lehettek sajátjai is: gondolok itt a példázataira, ahol el kell ismerni, hogy pl. a természeti képekben nagyon jól szemléltette a teológiai tanításait. Jézusnak jó volt a konfliktuskezelő készsége is, hatással is tudott lenni a tömegre. Jelentős tanító volt, de túlértékelt.
2021. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Jézus többnyire alulértékelt volt, amióta világ a világ. A világ teremtő Istene, az abszolútum igéje és megtestesülése. Nem lehet túlértékelni.


"Jézusnak nem voltak mély filozófiai értekezései, nem tett hozzá semmit a tudomány fejlődéséhez."

Ez jogos. A természeti törvények, természettudományok, logika, filozófia és hasonlók mellett valóban semmi másra nem volt alapvető hatással.

Példa: mivel köztudottam Jézus teremtette a fizikai világot (és a törzsfejlődést maga a természettudomány kukázta, de a matematikusok és jogászok is szót emeltek a törzsfejlődés valószínűtlensége mellett és a bizonyítás hiányosságai mellett), így az istenhívő tudósok a világ matematikai és logikai felépítésének alapján alkották meg a természettudományos törvények legjavát. Newton, Pascal és társai. Ezekre épültek a többiek, pl. építészet, orvostudomány, stb.


Ezenfelül az erkölcsöt és a pszichét is normál mederben lehet tartani, ha Jézusra hallgatunk, mivel Ő teremtette az embert, így pontosan tudja, hogy az embernek mihez kell igazodnia gondolkodásban és cselekvésben.


Tehát mindenre hatással volt, de tény, hogy a mindenen kívül másra nem volt hatása :)


Csak nem a követői akartok lenni? Azért beszéltek róla ennyit? Akiben nem hiszünk, azzal nem foglalkozunk ugyebár:)

2021. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Hmmm.... csupán az európai hagyományos liberális értékren épült az erkölcsiségére, (alapvető emberi jogok), és csupán a középkori követői révén épült ki a modern iskolarensszer, és az orvostudomány....

..huh túlértékelt volt. Nem tudom.

2021. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
4-es vagyok, mégmielött azt hinné valaki, nem, nem vagyok hívő, sőtt sokáig vallásellenes is voltam.
2021. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

#3


Érdekes a te "munkássagod" itt 32%-os.


Mert ugye stílusodról fel lehet ismerni téged.


Szerinted:


- az evolúciógyalázás jogos

- a melegről undorítóan beszélsz

- a gyerekek testi fenyítését jogosnak tartod

- legutóbb pedig rosszat kívántál azoknak az embereknek, akik nem fogadják el Istent, Jézust, a "megvilágosodás" miatt, aztan magyarázkodtál, hogy jóból tetted.

- áltudományokat terjesztesz

- gúnyos, pökhendi vagy.


A kérdés, ami bennem felmerül, hogy miért vagy felekezet nélküli? Lényegében biztosra veszem most már, hogy adventista voltál, a legutóbbi Ellen G. White-os topik miatt. De vajon ők nem tűrtek meg téged, és nem kellesz egy felekezetnek sem?


Nem csodálkoznék, ha így lenne.

2021. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Nagy a kísértés, hogy 32%-os kommentjeit ne gyűjtsem egy csokorba, és ne küldjem el a moderátornak. Az biztos, hogy tiltva lenne innen.
2021. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos nem.

Egyszer már volt ilyen, és nem tiltották ki.

Mintha ő sérthetetlen lenne.

2021. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Rejtély, hogy miért tűrik itt meg.


Itt példul a 19-es kommentjét jelentettem is, de nem törölték:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2021. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

Ő volt ott a meleges kommenteknél, a full homofób?


Mindenesetre én nem tiltanám, az ilyen szélsőséges agresszorok színesítik a nézőpontokat.

Ha valaki így látja a világot akkor legyen lehetősége képviselnie magát.

2021. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!