Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt jutottatok...

Mennyi idő alatt jutottatok el angolból arra a szintre, hogy megértsetek egy híradót (pl Sky News, CNN, stb. )?

Figyelt kérdés

2020. márc. 8. 01:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó egy év - persze egész idö alatt minimum egy órás hírhallgatással, függetlenül attól, hogy mennyit értettem vagy sem.
2020. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az idő számìt, hanem a mòdszertan és intenzitás...
2020. márc. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem célszerűbb eleinte könnyedebb műsorokat, sorozatokat nézni, utána pár hónap múlva mehet a CNN. Ha meg british english, akkor BBC, szerintem az amerikait egy magyarnak könnyebb érteni egyébként.
2020. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát, mikor utoljára hírcsatornákat néztem, akkor a Sky News az olyan volt, mintha a brit szigetek az űrben suhanna egymagában. Az anyakirálynő szálkát nyelt, és minden órában ezzel kezdték a hírműsorokat, hogy jól van, és egyre csak javul. :D De ez még mindig sokkal emberibb volt, mint a CNN, ahol egy ázsiai szigorú szájjal közölte velem, hogy Pakisztánban Alma Héj faluban már megint lábbal tiporták az emberi jogokat, mert Abu Hasszán gazdának fél órát kellett várnia a községháza előtt a tűző napon, hogy leadhassa az ópiumot.

Amellett a CNN-ről valahogy úgy éreztem, ez még amerikai kiejtésnek sem jó.

2020. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, én a brit kiejtést jobban értem, de lehet hogy csak azért mert lassabban beszélnek
2020. márc. 8. 18:33
 6/11 anonim ***** válasza:

"mert lassabban beszélnek"


Nézd meg a BBC-s Sherlock Holmes-t :)

2020. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#Sztrogoff: te mit javasolnál erre a célra?
2020. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtam oda, hogy kettő közül a Sky News a normálisabb? Azt hittem...
2020. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ok, ezt értettem, csak azt hittem, van valami még jobb ötleted! A Sky-t hallgatom én is, csak elég egyhangú számomra. (Most meg majdnem csak a covin19 a téma - habár valahol érthetö a dolog)
2020. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az az igazság, elhanyagolom én ezt a szeletét az angoltudásnak. Olvasni szeretek. A kétoldalú kommunikációra nincs szükségem, a kutya nem kíváncsi a gondolataimra - beleértve azt az időszakot, amikor egy német vezetésű nagyvállalatnál voltam hadnagy. :D De azt veszem észre, hogy amiket a facebookon megosztanak vagy elküldenek barátaim, azokat a videokat sincs türelmem megnézni, meghallgatni, ha 20 másodpercnél hosszabbak. :D
2020. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!