Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás hogyan viszonyul az,...

A vallás hogyan viszonyul az, alkoholhoz és a drogokhoz, illetve azok használatához ? Lent kifejtem !

Figyelt kérdés

Furcsa kettős mérce, kettősség van nekem a keresztény vallásban. Mégpedig az, hogy az alkohollal szemben sokkalta megengedőbb, mint a drogokkal, pedig mindkettő KÁROS.


A Bibliában van arról szó a kánai menyegzőn, hogy Jézus a vizet borrá változtatja, illetve a római katolikus misén például a pap bort iszik. Mint valami szent italt.


Ezzel burkolt alkoholfogyasztásra buzdítanak, hogy az szabad, a bor Krisztus vére. Ezzel amúgy nem is lenne baj, de olyanról nem hallottam a katolikus egyházban, hogy megáldanák a szentelt marihuánát és azzal áldoztatnának.


A bor Krisztus vére, szent ital, a papok is isznak, mindenki rúgjon be, ellenben a drogok már nem részesülnek ilyen "megszentelt" figyelemben. Ti értitek ezt a kettősséget ?



2021. febr. 17. 19:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Most leírom azt amit a kereszténység, és minden vallás tanít.: Ezek eszközök, amiket meg lehet tanulni használni. Se nem rosszak se nem jók. Magukban csak anyagok. Kell egy elme, ami nem csak fogyasztja, de használja is.


Ezek sok bölcs embert nagyon megugrasztottak spirituálisan( és sok bölcstelent is), így be kellett tíltani, hogy ne boruljon meg a rendszer.


Az élet maga is káros. Folyamatosan romlunk, de ettől még csináljuk. Mérlegelni kell. Régen meditáltam alkohol hatása alatt, és nagyon sokat segített.

2021. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én még nem tapasztaltam olyat, hogy egy pap egy misén berúgott volna.
2021. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ismered azt a szólást hogy kis mértékben gyógyszer, nagy mértékben méreg?

Volt aki tojásevés versenybe belehalt a túlzott fogyasztás miatt. A pap szentelt bort iszik minden misén, mégsem lett részeges.

2021. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők, se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát."


Biblia, Újszöv., Pál apostol a korinthusbeliekhez írt első levele, 6. fej., 9.-10. vers.

2021. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!