Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet valakinek nyolc...

Hogyan lehet valakinek nyolc vallása?

Figyelt kérdés
Valami blogon jött szembe, hogy van egy pacák, akinek nyolc vallása van. Hogyan lehetséges ez, ha mondjuk az egyik egyből helyből kimondja, hogy ne legyen más istened? Vagy csak nyolc különféle felekezet tanait követi, és ezt keveri össze a vallással?

2021. febr. 22. 10:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Istenek lett volna a kulcsszó, nem Isten.
2021. febr. 22. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tőle kellene megkérdezni, de talán arról van szó, amit te is mondasz, keveredés van.


Gondolom, hogy az illető nem hisz abban, hogy a vallások Istent képviselnék, viszont abban hisz, hogy több vallásban is van igazság. Ezeket, - mármint amit annak gondol - kiveszi és egy vallássá gyúrja.

2021. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Pl ha valaki egoista, akkor érdemes buddhizmust követnie, ami alázatra, természetközpontú gondolkodásra tanítja. Ha valakinek nincs önbizalma érdemes sátánista tanokat követnie, hogy énköpontú, egyenlőség, igazságosság, stbket tanuljon. Nos így. A vallások az egy vallás különböző aspektusai, jellegeket erősítenek ki a központból, a harmóniából. Ha valaki nyolc aspektust követ, akkor már nyolc vagy akár több vallás tanait követi. Nekem végtelen vallásom van, mindet követem, mert az egy vallás tanítványa vagyok.
2021. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
A kozmoteista nem rekeszti és démonizálja a többi vallást.
2021. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

8 vallás! Honnan szedted ezt? Megkérdezted már az illetőt, hogy mi ez a 8 vallás?


Mert az egy dolog hogy 8 a teljeség és a tökéletesség és a végtelen, de 8 vallás az egy kissé abszurd!

2021. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, sajnos értelmes választ nem kaptam, csak elkezdett valami memetikás hülyeséget magyarázni.
2021. febr. 24. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!