Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista vagyok, de azt mondják...

Ateista vagyok, de azt mondják nagyon jó ember, most akkor halálom után pokolban fogok szenvedni örök életen át vagy hogy kell ezt a Bibliai idézetet értelmezni? Most kezdjek félni?

Figyelt kérdés
Márk 16:16 Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik.
2021. febr. 22. 14:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"De ezt Jézus az ószövetség alatt írta a Zsidóknak. Az újszövetségben világosan le van írva, hogy az üdvözül, aki újjászületik Jézus vérében és kitart élete végéig a megszentelődésben."


Én nem tudok arról hogy Jézus az ószövetség alatt írt volna bármit a zsidóknak.


De a lényeg a lényeg, egyet értésben vagyunk.

2021. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Én nem tudok arról hogy Jézus az ószövetség alatt írt volna bármit a zsidóknak."

JAh. Úgy akartam írni, hogy "mondta".

2021. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a búbánatba tudsz olyasmitől félni, amiben nem is hiszel???? Ha hiszel benne, akkor élj annak megfelelően, ha nem hiszel, akkor meg ne félj tőle.

Eszem megáll egyeseken, komolyan.

2021. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

13


Hisz benne, csak még nem hiszi el magának hogy hisz. Érti? :D

2021. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Halál után nincs pokol. Pokol csak élet közben lehet.


Aki hisz, avagy követi a morált, a jóságot, önismeretet, szeretetet, annak pozitív élete lesz, aki nem, önző, felszínes, üres, annak negatív élete lesz. Halál után mindenkinek pozitív, mert átjár isten.

2021. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy előttem írták, nincs tüzes pokol.

Az ember örök jóléte a földre volt elhatározva. Ádám miatt ez egy időre várat magára, ezért mindenki meghal. Azonban azok, akik nem csak hiszik, és bíznak Isten ígéreteiben de támogatják is az Ő uralmát, azok lehetnek ennek a kormányzatnak a leendő tagjai. Túl élhetik Isten azon napját, amikor ítéletet mond az emberek felett.

Akik pedig valamiért meghaltak, azok feltámadásban részesülhetnek, amennyiben méltók rá.

2021. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%
Az ateistaság azt jelenti, hogy nem hiszel az ilyenekben :D Én az vagyok.. Ha meghalok, akkor ennyi volt és viszlát. Nem kerülö én sehova
2021. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok. Egy ember sem tudja megmondani neked, hogy ebben az életformádban a pokolra jutsz vagy üdvözülsz. Nem mondanám azt, hogy biztos elkárhozol és azt sem, hogy üdvözülsz, de szerintem az elsőre nagyobb az esély. Ez így bizonytalan álláspont. Én inkább biztosra megyek. Ha érdekel a téma, és csak egy kicsit is el tudod képzelni, hogy igaz ez az egész, akkor nézz utána a dolgoknak, látogass el egy templomba, aztán a többit majd eldöntöd. Én ilyenkor azt szoktam kérdezni, hogy mi van, ha mégis igaz?
2021. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ateista, mert akkor nem félnél. Te nagyon is hiszel ezekben a dolgokban.


Én agnosztikus ateista vagyok, de őszintén szólva nem érdekel hova kerülök (ha van egyáltalán túlvilág). Ha a pokolba, akkor oda. Nem baj, mert az tele van ismerőssel.

2021. febr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz ateista, ha hiszed a bibliát. Agnosztikus se.
2021. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!