Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha elképzelhetőn...

Mi van akkor, ha elképzelhetőnek tartom, hogy létezik valamiféle Isten, felsőbb hatalom, de nem az, amit az emberek leírnak a Bibliában ? Akkor én hívő vagyok, vagy ateista ?

Figyelt kérdés

A Biblia valós és kitalált történetek gyűjteménye szerintem, amit az emberek írtak, amit az akkori korban erkölcsösnek tartottak, azt beleírták, amit meg elítéltek, azt bűnnek titulálták. Isten nem tollbamondta a szöveget, hanem az akkori zsidő főpapok és írástudok azt VÉLELMEZTÉK ! hogy ez Isten szava.


Magyarul ők se tudták, mi fán terem az Isten. Istent a maguk képére formálták, maguknak alkottak egy istenképet és azt rákényszerítették a többi emberre. Micsoda dolog azt képzelni, hogy Isten majd lejön az emberek közé és leküldi fiát ? Nem így kell elképzelni, Isten lehet nem is személy, hanem egyfajta teremtő erő úgymond, de nem biztos, hogy személy !!


Istenről szerintem mindenki csak találgat, mintha tudná a tutit, de szerintem csak találgatnak, a papok se tudják, a pápa se, senki. Csak a Biblia szövegét tanulják be.



2021. márc. 30. 11:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

"Én nem kérdezek ilyeneket. Remélem, a kérdező véleménye meglesz rólad."

Hát persze:)


"Figyel a fene, kinek hiányzol?"

Hát te. Most is válaszoltál:) Nem nehéz rájönni, hogy követsz, és a több acc-odról pontozol le. De tudod, hogy ez nem izgat. Sokkal több vagyok, mint 32%, úgyhogy kellene még vagy 10 reg neked, hogy lehúzz.

De hidd el, ez engem szórakoztatsz, öreg sátánista barátom. Ha nem lenne igazam, nem üldözne egy sátánista. (Te ezt ne gondold végig, úgysem fogod megérteni).

Még egyszer köszi a bizonyságot! Másik kérdésnél még összefutunk, én vagyok az életed értelme:)


"Én nem kérdezek ilyeneket."

Igaz, te nem vagy ennyire összeszedett

2021. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

"Rég volt az már... ennyi nullás hasznosságú hozzászólással.


Bár matematikailag nem érheti el a nullát, mivel volt olyan elvakult hívő, aki hasznosnak találta a trollkodását."


Természetesen erről az accodról írt hozzászólás adekvát a kérdés tekintetében. Én legalább válaszoltam a kérdésre, neked 1x sem sikerült. Csak kötekedsz


Elnézést, kérdező, ha valóban nem te vagy ez a nyomorult. És befejeztem, ezért is elnézést!

2021. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezért kéne látszania a %-nak.

Tudod, harminckettes, jó pár ember nem ért egyet veled.

És az egy dolog, hogy te milyen vagy. Az magánügy.

De rendszeresen félrevezetsz másokat, mint pl. most a remek "magyarázatoddal" (t.i.: hogy aki nem keresztény, az istentagadó). Ja, és sátánista az te leszel lassan, ha ennyit emlegeted.

2021. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

32-eske, újabban már üldözési mániád is lett? Nagyon nem tesz neked jót a gyakorizás.

Kérdező, akkor hívő vagy, bár nincs konkrét felekezet, amelynek a dogmáit magadévá tennéd. Újságírói körökben az ilyeneket szabadúszóknak nevezik. Szabadhívő? Nem tudom, de egyre többször találkozom olyannal, aki hívő, hisz valamiféle felsőbbrendű hatalomban, de nem tudja elfogadni egyik létező felekezet álláspontját sem maradéktalanul.

2021. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyet hívják hívőnek, de nem vallásosnak. Létezik, és egyre több.

Bár olyan, aki pont a kereszténységben nem hisz, nem túl gyakori mifelénk.


Kérdező!

Az istened kis betűs. Ha a nevét írod, az a nagy betűs.

2021. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, szerintem hozzád az agnosztikus teizmus áll közel.
2021. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Gondolom feltűnt neked is hogy nem csak keresztény vallás létezik a világon. Kezd el tanulmányozni a többi vallást hátha valamelyik választ ad a kérdéseidre.
2021. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De akkor azt nem értem kérdező, hogy keresed az Istent, ha semmiféle írásnak nem hiszel. Akkor olyan köd féle istent keresel, amit nem találsz, nem?
2021. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy amit leírtál, aszerint csak szimplán teista vagy. Azon belül pedig lehetségesen deista. A hívő pedig egy elég szabadon használható kifejezés, nehéz lenne pontosan meghatározni hogy illik-e rád vagy sem.


Amikor isten vagy valamilyen természetfeletti hatalom létezéséről beszélünk alapvetően két álláspont van. Teista és ateista. Melyek az állítást, miszerint van természetfeletti felsőbb hatalom elfogadja, vagy pedig nem. A teista jelző (miszerint elfogadod egy természetfeletti hatalom létezését) ezen kívül semmit nem vonz magával. A teista halmaz alá tartozik az összes többi, isten mivoltával vagy formájával kapcsolatos állítás.


A deista álláspont azt jelenti, hogy elfogadod valamilyen isten létezését és azt, hogy ez az entitás teremtette a világot, de azt viszont nem, hogy aktívan beavatkozik a mindennapjainkba, és azt sem taglalja hogy egyáltalán érdekli-e "őt" vagy "azt" ami velünk történik.


Kicsit eltérve a kérdéstől, sokan felhozzák még az agnosztikust, mint a teista ateista közti álláspontot, de ez nem teljesen korrekt, mert egy propozíciót vagy elfogadsz, vagy nem. A propozícióban való magabiztosságodat viszont jelezheted az agnosztikus jelzővel, így lehet valaki pl. agnosztikus ateista vagy agnosztikus teista.

2021. ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!