Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények ! Ti nem féltek...

Keresztények ! Ti nem féltek attól, hogy halál után nincs semmi ? Mert ugye ott van a Túlvilág ígérete, de mi van, ha kamu az egész és csak nagy üresség és semmiség lesz ?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

"De nincs ilyen bennetek, hogy mi van, ha mégse ?"

Nincs, ugyanis a hit alapja a logikai meggyőződés, az pedig a legerősebb bizonyíték. Hidd el, ha esik az eső, a beton midig vizes lesz, oda sem kell nézni. NIncs olyan, hogy "mégsem vizes".

2021. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
11: De hinni pont azért hiszünk, mert nem vagyunk benne biztosak. Ha biztosan meg lennénk valamiről győződve, az már tudás lenne. A hit és a tudás szembenáll egymással.
2021. ápr. 5. 13:51
 13/16 Beatrix555 válasza:
31%
Nem félek.Tudom, hogy van Isten, és vigyáz mindannyiunkra. Gondolj csak bele, mennyire bonyolult a természet, vagy akár az ember felépítése. A szem, az agy, az emberi test működése. Annyira össze van hangolva, évszázadok alatt is vannak olyan dolgok, amelyek a tudósok előtt is ismeretlenek. Egy ennyire bonyolult, és egymásra épülő, egymást kiegészítő bonyolult részleteken alapuló élet, világ, nem lehet a pusztán véletlen műve. Ha pedig ez igaz, akkor léteznie kell Istennek. (amúgy én a saját életem során már annyiszor megtapasztaltam a létét és gondoskodását, hogy teljes bizonyosságom van afelől, hogy létezik Isten, s vele együtt minden.
2021. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Pál apostol:


151Figyelmetekbe ajánlom, testvérek, az evangéliumot, amelyet hirdettem nektek. Elfogadtátok, és szilárdan kitartotok benne. 2Általa elnyeritek az üdvösséget, ha megtartjátok úgy, ahogy hirdettem nektek. Másként hiába lettetek volna hívővé. 3Elsősorban azt hagytam rátok, amit magam is kaptam: Krisztus meghalt bűneinkért, az Írások szerint, 4eltemették és harmadnap feltámadt, az Írások szerint. 5Megjelent Péternek, majd a tizenkettőnek. 6Később egyszerre több mint ötszáz testvérnek jelent meg, ezek közül a legtöbben még élnek, néhányan azonban már meghaltak. 7Azután Jakabnak jelent meg, majd az összes apostolnak. 8Utánuk pedig, mint egy elvetéltnek, megjelent nekem is. 9Én ugyanis az utolsó vagyok az apostolok közt, s arra sem méltó, hogy apostolnak hívjanak, hiszen üldöztem az Isten egyházát


Pál apostol akkor itt hazudik, hogy ötszáz embernek megjelent majd neki is, akkor nincs túlvilág ha itt hazudik. Ha viszont igazat mond és némelyek a korintusiakból igazolják az 500 embert, akkor azok veszítenek sokat, akik nem hisznek. A túlvilágban reménykedőknek Krisztus mutatta meg a túlvilágot azáltal, hogy feltámadása után megjelent 500 embernek. Ezért a túlvilág létezésének megvallása egyenlő Krisztus feltámadásával elfogadásával, megvallásával.

2021. ápr. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem meg az furi hogy ilyen biztos vagy benne hogy örök életed van. Igazából csak annak lesz örök élete aki az igazságot éli és mindvégig kitart. Szóval aki talpon van vigyázzon hogy el ne essen barátom! Majd csak akkor lesz örök életed ha nem térsz le az útról. Ezt pedig nem tudhatod előre. Jobb óvatosan fogalmazni.
2021. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez a hit lényege
2021. ápr. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!