Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim egy ilyen iskolai semmiség miatt így ki vannak akadva?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban 5 igazolatlan órától igazgatói figyelmeztetés jár. És ez az 5 igazolatlan sajnos összejött nekem november óta, mert volt párszor, hogy véletlenül elaludtam és nem keltem fel órára, de amúgy mindig bepótoltam az elmaradásomat, meg amúgy sem vagyok rossz tanuló.

És erről ugye küldenek levelet, hogy igazgatóit kaptam. Viszont a mamám lakcíme van megadva, mert mi viszonylag sokat költözünk, aztán a mamám kapta meg a levelet, aki utána felhívta apámat. Aki meg azzal hívott fel engem idegesen, hogy jött valami levél arról hogy ki fognak rúgni engem az iskolából meg hogy nem tanulok.. Mondom komolyan a mamám kitalált hülyeségei miatt felkeltett, inkább rányomtam a telefont, olyan ideges lettem. Közben anyám is folyamatosan piszkál, hogy ki fognak rúgni az iskolából meg hogy embereljem meg magam, meg ilyenek.

És nagyon idegesít, mert csak egy rohadt figyelmeztetőt kaptam. Ahhoz, hogy kirúgjanak, addig még van intő meg fegyelmi is, meg ehhez legalább még egy 15-20 igazolatlan kéne.. Tudom, mert az egyik osztálytársam pár hete lett kirúgva.

Hogyan értessem meg velük, hogy kb. semmi nem történt?


2021. márc. 30. 16:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
82%

Az egy dolog, hogy maga a dolog nem túl jelentős. Viszont nem vagy te Csipkerózsika, hogy mindig elaludj. Az egész történetben is az a konkrét problémád, hogy felébresztett ezért.


Kezdj el felelősséget vállani a dolgaidért és esetleg ne te sértődj meg, ha valaki (jelen esetben a szüleid) szóvá teszi.

2021. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 A kérdező kommentje:
Hát november óta 5 alkalom messze áll a mindig elalvástól
2021. márc. 30. 16:45
 3/103 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd rájuk, feleslegesen idegesíted magad ezen. Gondoljanak amit akarnak, ettől függetlenül te nem leszel kirúgva.
2021. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 anonim ***** válasza:
62%

Hat ez nem eppen semmiseg.

Az a dolgod,hogy tanuljal, es meg csak a fenekedet se kell felemelned az online oktatashoz., ket gombnyomas, es ott az ora.


Talan ejszaka dolgozol, mert el kell tartanod a csaladod, es ezert alszol el? :D Akkor oke.

Megerdemled a lebhaszast, bocsi.

2021. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 alletta ***** válasza:
76%

az órákon részt kell venned, mint a felnőtteknek a munkahelyükön kell teljesíteni. figyelj jobban oda ezentúl a tanmenetre. feküdj le időben, hogy reggel ne aludj el. húzd fel az órát, állítsd be a telódat. hogy felkeltsen. apud idegessége is érthető, hisz szeretné, ha befejeznéd, amit elkezdtél.

részedről meg nagy bunkósság volt kinyomni a telefont.

beszéld meg a szülőkkel a helyzetet.

2021. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 A kérdező kommentje:
De ne csináljatok már úgy, mintha egy tróger lennék, aki lesz*rja az iskolát. Nyilván nem azért van 5 igazolatlanom, mert én direkt akartam, hanem mert full véletlenül elaludtam, attól függetlenül hogy raktam ébresztőt.
2021. márc. 30. 16:52
 7/103 anonim ***** válasza:
39%

Az ilyen szülők miatt juthatsz odáig, hogy tényleg kirúgjanak...

Ez semmi, de Ők felfújják és beléd projektálják, hogy neked már pedig tanulási nehézségeid vannak, nem lesz belőled senki, stb.

2021. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
53%
"Raktam ébresztőt".. Bazd..ne aludj el, tanulj.
2021. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 A kérdező kommentje:

#7 Így van.

És holnap mennék egy buliba de félek hogy oda sem akarnak majd emiatt elengedni :(

2021. márc. 30. 16:55
 10/103 alletta ***** válasza:
71%

nem írtam, hogy egy tróger senkiházi lennél, de a sulit ugyanúgy komolyan kell venni, mintha dolgoznál. ott sem nézik jó szemmel a lógósokat.

tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy beszéljétek meg.

2021. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!