Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik azt a papok,...

Miért hiszik azt a papok, hogy ők mindent tudnak a világról és csak az lehet az egyetlen igazság, amit ők mondanak?

Figyelt kérdés

Úgy beszélnek Istenről, mintha találkoztak volna vele. Pedig senki se tudja az igazságot. Senki !!!! Mégis osztják az észt.


Ott van a Biblia, OK.. De azt is emberek írták, a saját gondolataikat tették bele, az adott kornak megfelelően az akkori zsidó főpapok, írástudók.


Azt hirdetik, hogy tudják Isten szavát, de ez milyen buta dolog... Ha létezik Isten, majd pont egy földi halandónak fogja magát kinyilatkoztatni ? Nevetséges. Ha van istenség, az emberi ésszel felfoghatatlan, evilágon túli, azaz megismerhetetlen, azaz a papok állítása logikai bukfenc.


Persze lehet, hogy van valami magasabbrendű lény, hatalom, de az nem az, amit a papok, pápa stb.. hirdetnek. Senki se tudja az igazságot, ez az igazság !! Mindenki csak találgat, vagy a maga szája íze szerint magyarázza a dolgokat, ahogy az neki megfelel.


Se a pápa, se a papok, se a reformátusok, se a katolikusok, se a jehovisták, se a krisnások, de még Németh Sándor Hitgyüli vezető se tudja az igazságot !!!!!!!!



2021. ápr. 9. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek.
Nem értek egyet.
18 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azért ide írtam, mert Valláskritika rovat.
2021. ápr. 9. 17:14
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

" lehet, hogy van valami magasabbrendű lény, hatalom, de az nem az, amit a papok, pápa stb.. hirdetnek. Senki se tudja az igazságot, ez az igazság !!"

Na de ha ez az igazsag, akkor te honnan tudod hogy a papok rossz igazsagot hirdetnek?

2021. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik pap a saját vallása álláspontját gyakorolja és nyilván nem fog eltérni tőle hogy egy másik vallás hitét tanítsa mindegyik pap a saját vallását tartja az igaznak így tehát nem lehet tudni mi az igazság melyik az egyetlen tényleg igaz vallás.
2021. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Csak nekem az a furcsa, hogy úgy csinálnak a papok, mintha ők találták volna fel a spanyol viaszt. Mintha az egész Univerzumot és Istent ismernék. Pedig ez nincs így. Egy 2000 éves könyvet vesznek alapul, amit emberek írtak és belemagyarázták, hogy Isten lediktálta nekik szóról szóra a szavakat, sorokat.


Aham... Lejött egy szakállas bácsi az égből és elkezdte osztani az Igét.. Szerintetek ez mennyire életképes, reális elképzelés ??? Nem beszélve a csodákról, pl vízen járás, kenyérszaporítás, víz borrá változtatása, amit egyértelmű, hogy az apostolok csak behaluztak, vagy valami erős cuccot toltak. Teljesen tudománytalan.


És van képük az úgynevezett "Isten" szavaként beállítani az agymenéseiket. A misén megy az állandó bűntudatkeltés, hogy "ti mind bűnös lelkek vagytok, rohadjatok meg, a Pokolban döglötök meg, bezzeg nekem, Isten 1.számú földi helytartójaként VIP helyem van a Mennyországban...." Undorító.... Az egyházon belüli botrányokról nem is beszélve..

2021. ápr. 9. 17:27
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

Bár nem vagyok pap, és egyik történelmi világi egyházhoz sem tartozom, de nem értek veled egyet mindenben.

Az igazságot pedig lehet tudni. Isten nem titkolózik, mert akkor nem lehetne számadásra vonni az embert tetteikért.

Emberek írták? Igen. Vajon kiknek kellett volna leírni? Vagy hogyan közölte volna a szándékát az emberekkel, hogy az ember meg is értse azokat?

Mint egy 40 embert használt fel erre, 1600 év eseményei leírására.

Ha ezek emberi szavak lennének csupán, akkor vajon az ember, jelenleg miért van abban az állapotban amiben, és miért nem oldja meg a problémáit, ha olyan okos?

Egy egyszerű feladatot képtelen megvalósítani, de már a holdra, meg a Marsra mennek. Pedig a földön kellene a nehézségeket megoldani.

2021. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Lejött Isten fia aki szintén isten csak testben az Atyja az lélek neki nincs fizikai alakja csak szellemi
2021. ápr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5: Nekem nem alapvetően a Bibliával van bajom. Csak ezt ne állítsák be Isten szavának. Minden egyes szavát emberek írták, azaz az akkori zsidó főpapok, írástudók gondolatait, elképzeléseit, világról való gondolkodását tartalmazta.


Ezzel szemben a valóság az, hogy SENKI NEM TUD SEMMIT !!! Csak ami a Nagykönyvben benne van, azt ugye meg az akkori ember írta. Ha létezik ilyen felső entitás, isten, annak pont az a legfőbb ismérve, hogy MEGISMERHETETLEN, ugyanis az az emberi szférától teljesen el van választva.

2021. ápr. 9. 17:36
 8/21 A kérdező kommentje:

Sőt, én abban sem vagyok teljesen biztos, hogy létezik ilyen felsőbb isteni személy. Valahogy nem tudom elképelni... Hogy ül fenn egy bácsi és akkor mozgat onnan fentről mindent. Nekem ez olyan irreálisnak és abszurdnak tűnik.


Erő, energia az van. Atomok, molekulák, vegyületek, emberek, állatok.. De nem hiszem, hogy ezeket egy isteni személy lőtte volna ki a kisujjából... Ez mennyire reális ?? Kb semennyire..

2021. ápr. 9. 17:43
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Isten nem bujkál, és bizony szeretné ha ismernék Őt, mint aki az élet ajándékát adta nekünk is. A szavát pedig pontosan azért íratta le, hogy megismerjük, mert vannak érzései, gondolatai, szándéka amit szeretne megvalósítani, és ennek a szándéknak az ember is részese.

Közli velünk az erkölcsi törvényeit, és az elvárásait, hogy mihez tartsuk magunkat.

az embernek jelenleg azért ilyen siralmas az élete, mert a saját önző elveinek, és gondolatainak él, kizárva ebből nem csak a Teremtőjét, de a Többi ember társát sem veszi figyelembe, és átgázol mindenen és mindenkin.

Bizony szükségünk van Isten vezetésére, aki egyedül képes megoldani az ember elrontott dolgait. Nem úgy lettünk megteremtve, hogy minden területen tudjuk magunkat vezetni, irányítani. Csak alázat kellene ennek elismeréséhez.

2021. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

"Csak nekem az a furcsa, hogy úgy csinálnak a papok, mintha ők találták volna fel a spanyol viaszt. Mintha az egész Univerzumot és Istent ismernék."

Szektásoktól szoktam ilyesmiket hallani, paptól nem igazán.

Te meg elég zavaros vagy. Nem hiszel Istenben. Szíved joga. De akkor miért érdekel, hogy mit mondanak a "papok"?

2021. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!