Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység logikus?...

A kereszténység logikus? Teljesen logikus érvek alapján épül fel?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 16:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
Mint a Micimackó.
2021. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Mármint kinek a logikája alapján kéne ezt nézni? Elég szubjektív nézőpont, kinek mi a logikus. Nagyon sok embernek például az a logikus, hogy nincs Isten, másoknak az, hogy létezik. Mind a kettő tudna rá logikus vagy annak tűnő érveket mondani. Ki dönti el, hogy mi a logikus és mi nem? Csak nem te?
2021. máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Ennek a megválaszolása a teológia egyik feladata.
2021. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
igen
2021. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Az eredeti Krisztusi tanítástól napjaink hatalmon lévő kereszténysége, a legtöbb dologban, eltért a keresztény tanításoktól.
2021. máj. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
A kereszténység emberi elmét meghaladó, kinyilatkoztatott misztériumokon is alapszik. A skolasztikus filozófia az, ami megpróbálja az egészet egy logikai rendszerbe helyezni - több-kevesebb sikerrel.
2021. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
A Jézus által alapított kereszténység logikus tanításokra épült. A történelemben megvalósuló keresztén irányzatok (római katolikus, stb.) már torzuláson estek át, részben a hatalmi érdekek, anyagi szempontok és a gonosz tevékenysége okán. A mai keresztények egyik fő feladata ezért az, hogy leszedjék az eredeti bibliai, jézusi és apostoli tanokról a történelem során rárakódott hamis emberi hagyományokat.
2021. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem igazán értem, hogy miféle logikáról beszélsz akármelyik vallás kapcsán.
2021. máj. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"Elég szubjektív nézőpont, kinek mi a logikus"

Hát pont nem szubjektivitás kérdése. Vagy neked szubjektív az, hogy az ablaktalan szobában felkapcsolod a villanyt, akkor világos lesz, ha meg lekapcsolod, akkor sötét. Ebben mi a szubjektív?

Ha leejtem az almát, akkor lefelé esik. Ebben mi a szubjetív? Szerintem nem tudjátok, mit is jelent a logika.


"Nem igazán értem, hogy miféle logikáról beszélsz akármelyik vallás kapcsán."

Engedd el ezt a kérdést. Neked túl szubjektív:) Nem csoda, h nem érted

2021. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

„Vagy neked szubjektív az, hogy az ablaktalan szobában felkapcsolod a villanyt, akkor világos lesz, ha meg lekapcsolod, akkor sötét. Ebben mi a szubjektív?


Ha leejtem az almát, akkor lefelé esik. Ebben mi a szubjetív? Szerintem nem tudjátok, mit is jelent a logika.”


Amiről te beszélsz, az empíria, nem feltétlenül van bármi köze a logikához.


Amúgy nem logikus a kereszténység, és nem is kell annak lennie. A logika egy nagyon behatárolt módszertan, és valós megismerésre nem is igazán alkalmas, inkább csak érvek rendszerezésére. De nem kell logikusnak lennie valaminek ahhoz, hogy igaz legyen.


A logika lineárisan skálázó módszer, mivel egy időben egyszerre egyetlen állítás tehető és vizsgálható. A valóság viszont exponenciálisan megszaladó problématerekkel rendelkezni. Még egy olyan behatárolt problématér, mint a sakk 64 mezeje és 24 figurája, már kezelhetetlenül magas számú lehetőséget eredményez, ami miatt egyébként sakkozni sem lehetséges tisztán logikus úton, egyszerűen muszáj az embernek intuícióra hagyatkoznia. A valóság a sakkjátszmánál is beláthatatlanul komplexebb, így azt feltételzni, hogy a logika bármennyire is alkalmas a valóság megismerésére, meglehetősen naiv (és hamis) feltételezés.

2021. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!