Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki keresztény, annak mi a...

Aki keresztény, annak mi a vonzó a kereszténységben, mit ad neki, a Biblia szavát tényleg teljesen helytállóan tudja alkalmazni a mindennapi életében?

Figyelt kérdés
Részletesen írjatok a témáról légyszi,mert tényleg érdekel.
2010. okt. 17. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Addig is, amíg ideérnek a megszólítottak, íme ez-az, amit korábban hallottam tőlük:


- erőt és kitartást ad (mert Isten segít, vigyáz, figyel)

- megnyugvást ad (mert Istennek mindennel megvan a célja, terve, a legnagyobb szörnyűségekkel is, és még a halál után is örök életet ad)

- tartást ad (mert az erkölcsre maguktól nem jönnének rá, és/vagy a pokoli büntetés réme és a mennyei jutalom ígérete nélkül vérben forgó szemű vadállatok lennének)

- a Biblia szavait helytállóan alkalmazzák minden olyan helyzetben, amikor megfelel nekik, egyébként meg vagy félreteszik/elfelejtik, vagy használják a kiskapukat (nagyon jól ki van találva a Biblia, mert mindent és mindennek az ellenkezőjét is lehet igazolni vele).

2010. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia,

ateista háttérből jövök, 13 évesen kezdtem hinni Istenben, és 15 évesen lettem keresztény, családom tiltakozása ellenére. Eleinte nem volt vonzó a keresztény vallás, de aztán Jézus személye megérintett. A keresztény gyülekezetet 4 év után otthagytam, mert nem találtam benne a helyemet. Azóta többnyire magam vagyok, Angliában éltem hosszabb ideig, ott anglikán gyülekezetbe jártam.


A Biblia számomra az abszolút igazság egyik kifejezési formája. Nem hiszek abban, hogy egy átlag ember meg tudja tartani a 10 parancsolatot minden körülmények között, és nem hiszek a "haragos" Istenben sem. Sok mindent szimbolikusan és analógiásan értelmezek belőle. De a lényege isteni.


Freya

2010. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

A szüleim és a nagyszüleim, sőt az egész családban senki nem volt hívő, de még csak vallásos sem. A hitről Bibliáról csak annyit tudtam, amit filmekben láttam. /miatyánk szövege, térden állva csukott szemmel összekulcsolt kézzel imádkozni stb./ A hit nem érdekelt, Istenben nem hittem, nem is kerestem. Néhányszor tönkre ment az életem, először 17 évesen, akkor megtanultam, úgy is lehet élni, hogy nem vagyok boldog. Persze előtte sikertelen öngyilkossági kísérletem is volt, ma is látszik a csuklómon, lüktetve spriccelt, ahogy kell. 24 évesen láttam először Bibliát, akié volt nekem adta. 3 évig porosodott a polcon, aztán 27 évesen munkanélküli voltam, váló félben két gyerekkel, és az Isten akiben nem hittem, úgy intézte, hogy el kezdjem olvasni a Bibliát. Természetesen azért, hogy meg tudjam cáfolni. Mondanom sem kell, nem sikerült. Egy délután egyedül voltam otthol, olvastam a Bibliát, és nem maradt más választásom, mint letérdelni a szoba közepén, és csukott szemmel, összekulcsolt kézzel azt mondani hangosan: Isten ha vagy, mutasd meg magad. Kiderült, van Isten, hallja az imámat, és tud válaszolni. Ennek már 16 éve. Azóta nagyon sokat csalódtam magamban, másokban, de nem csalódtam Istenben, a Bibliában, és Jézusban. Minden pontosan úgy van, ahogy a Biblia tanítja.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, Freya, de ha megkérhetlek, inkább ne használd az Istennőm nevét keresztényként, a végén még megharagszik rád... :P


A kérdésre válaszolva: A keresztényeknek a kereszténység megadja a birkanyájba tartozás és a birkatársakkal való együttbégetés örömét, valamint tetszik nekik, hogy minden gondolkodás alól fel vannak mentve, mert minden erkölcsi normát, minden hittételt készen kapnak.


A kereszténység számára a legnagyobb ősbűn a gondolkodás: ez az egyszerű tény mindent megmagyaráz. Nagyon kényelmes vallás, mert akkor vagy a legjobb hívő, ha mérlegelés nélkül benyeled azt, amit a főpapok mondanak neked.

2010. okt. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az "istennődnek" bármiféle isteni tulajdonsága van nem fog rám megharagudni, ha meg mesefigura az illető, hát haragudjon.

Egyetlen teremtő Isten van (valláson felül!), akinek nincsen neme, mivel teste sincsen.


A kérdés az volt: mi a vonzó? Amit leírtál az nem vonzó, az egy letagadhatatlan jelenség a vallásos emberek bizonyos csoportjainál. Jó, hogy széles ismeretséggel rendelkező emberek nem szoktak ilyen általánosításokat megengedni maguknak. Nemcsak azért, mert az egész európai filozófia és gondolkodás valamint művészet és tudomány számottevő egyénisége hívő keresztény volt, hanem mert a kereszténység pontosan azt a szabadságot adja meg a keresőnek, amit sok más vallás képtelen. Mutasd meg nekem a filozófia és a tudomány kiemelkedő wiccáit, hol vannak? Nem helytálló így ez, amit írtál:

"minden gondolkodás alól fel vannak mentve, mert minden erkölcsi normát, minden hittételt készen kapnak."


Te mint nem birka egyéniség, milyen hittételt fogalmaztál meg magadtól? Honnan kaptad az erkölcsi normáidat? Rossz hírem van: az erkölcsi normák adottak (velünk született, a bennünk élő isteni szikra, a lelkiismeret segít a felismerésükben) ha kiszélesíted a gondolkodásmódodat, rájössz, hogy végül egy Isten van, és egy erkölcsi rendszer. Nem keresztény, nem zsidó, nem hindu. Isteni.


Freya

2010. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, megint én. Ami még számomra vonzó,az, hogy bárhol van természeti katasztrófa, háború, éhínség, a keresztények mindig összefognak, segélyeket küldenek, missziókat alapítanak, ahol gyógyítanak, tanítanak.

Freya

2010. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. okt. 19. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!