Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik papi pedofília?

Létezik papi pedofília?

Figyelt kérdés

Tehát az Egyházban gyakrabban van jelen a pedofília mint más társadalmi rétegekben.

Tehát ezt ki lehet mutatni valahogy statisztikailag?


2021. máj. 28. 11:19
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
23%

Létezik papi pedofília, és épp azokanak a buta, ostoba birkáknak kellene szembenézniük vele, akiket érint.

Melleesleg az államnak kellene szigorúan kontrollálnia.

De a magyar emberek többsége kb ilyne csicska. Nekik az is megfelel, ha más gyerekét molesztálják. Amikor pedig véletlenül a sajátjukkal történik meg, akkor tördelik a kezüket, hogy miképp lehet ez.

Tényleg ekkora senkik vagytok, keresztény testvéreim? Tényleg ilyne mélyen megalkuvó birkalelkek vagytok?

2021. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
24%

9es vagyok és több pappal is beszélgettem erről.Nem olvasok 444et meg fideszmédiát se mert undorodom a politikától.

Épp elég kicsit utánajárni,még a wikipédia is külön fejezetben elemzi az egyik főeltusoló 2. János pál pápa "szemhunyásait".

Mert a propaganda mindennek felett.


Érdekes meglátás,hogy ha vannak pedofil tesitanárok,akkor már nem is szabad a papokra rosszat mondani,de a kérdés bem erröl szólt.Azon országok,ahol az egyház veszített pilitikai erejéből érdekes módon 10ezrével esnek ki az ügyek a szekrényből.

Leszarom,ha valaki keresztény de itt a katolikus egyház főbenjáró bűneiröl van szó.

2021. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nem tudok forrást hozni, de korábban amikor foglalkoztam a kérdéssel, úgy emlékszem azt találtam, hogy nem. Nem gyakoribb, mint más hasonló foglalkozási körökben, pl. a mezei iskola tanárok esetében.

Inkább a Katolikus Egyház eljárása volt a problémás ezekben az ügyekben, többek között ezért is lett nagy botrány belőle. Viszont szerintem egyértelmű előrelépés, hogy Ferenc pápa zéró toleranciát hírdetett és beszigorította a belsős szabályokat is, hogy elkerülje a visszaéléseket. A megelőzésre és az áldozatok támogatására komoly hangsúlyt fektet. Külön hivatalokat állíttatott fel mindenhova, amik csak a szexuális visszaélésekkel kapcsolatos bejelentéseket vizsgálják. A honlapjukon is fenn van, hogy hol kell bejelentést tenni és biztatják is az embereket, hogy ne hallgassanak, hanem írják meg nekik, ha történt velük valami vagy észleltek valamit, hogy kivizsgálhassák az ügyet. Tavaly év vége felé is azt nyilatkozta a pápa, hogy véglegesen felakarja számolni ez a gonoszságot.

Szóval szerintem most már sokkal komolyabban kezelik ezt az egészet, mint előtte és nem próbálják szőnyeg alá söpörni a problémát, hogy elkerüljék a botrányt. Nem vagyok katolikus, de úgy éreztem a teljesebb kép érdekében, ezt fair leírni.

2021. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó egyetértek,a probléma az,hogy ha rámutatsz,hogy vannak pedofil papok akkor a hívek rögtön előhúzzák a kereszényüldözés kártyát és nem is hajlandóak tovább vizsgálni a kérdést.

És mivel az eltusolások több évtizedig mentek (azelött mi lehetett?) így sosem lesz válasz a kérdésre.

2021. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
42%
Igen, létezik. Mint ahogyan létezik pedagógusi pedofília, ügyvédi pedofília, rendőri pedofília, esztergályosi, gépkpcsivezetői, traktoros, politikusi, orvosi, stb. pedofília is. Statisztikailav pedig bármit ki lehet mutatni természetesen, meg bárminek az ellenkezőjét. Csak hát ez a keresztényellenes, neoliberális, komcsi retorikának kiváltképp kedves egy szókapcsolat, azért is van ez a pedofília dolog ebben a kontextusban kiemelve állandóan. De persze ha általánosságban van szó a pedofilok és a pedofil cselekmények mosdatásáról, mint ahogyan az összes többi hányingerkeltő devianciáról, akkor rögtön a bűnösök mosdatásába kezdenek az említett "haladók" táborába tartozók, de az örők igazságtól és Krisztustól való félelmükben azért mégis ha lehetőség kínálkozik az Egyházba és a kereszténységbe egy kicsit beletörölni a talpukat, akkor annyira azért már rögtön nem fontosak a deviánsok emberi jogai.
2021. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
13%

"keresztényellenes, neoliberális, komcsi "

Ez a kormányunk által(is) gerjesztett ellenségkép elég fiatal dolog a botrányokhoz képest és azt gondolom,hogy a hitet ebben az esetben is külön kell kezelni a katolikus egyháztól.Ha visszájára fordítjuk a fenti demagóg csúsztatást akkor az kapjuk,hogy ne beszéljünk a papi pedofiliáról mert az kereszténységellenes.Nyilván minden "komcsilibsihaladó" felfogja azt,hogy a pedofilia az betegség de senki nem mentené fel őket ha a vágyuk sajnos kiesik a kontroll alól és bűnbe mentek.

Az egyház viszont gyakorlatilag bűntelenséget garantáló hálóként védte a bűnös papokat.És ez a lényeg.

2021. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
37%

"Ez a kormányunk által(is) gerjesztett ellenségkép elég fiatal dolog a botrányokhoz képest "


Ez a keresztényellenes retorika, amire mindíg van egy jó ok, ha nem éppen ez, akkor más, épprn kicsivel több, mint 2000 éves; úgy tudom, hogy Orbán Viktor nem uralkodott akkoriban, de nagyon kreatív, hogy sikerült idecitálni...


"Ha visszájára fordítjuk a fenti demagóg csúsztatást akkor az kapjuk,hogy ne beszéljünk a papi pedofiliáról mert az kereszténységellenes."


Ez nem pusztán egy demagóg csúsztatás, amit ha visszájára fordítasz, akkor ugyanazt kapod, csak pepitában, hanem egy jól bevált lejárató stratégia az Egyházzal szemben, ami abból is világos (kéne hogy legyen), hogy ebben a kontextusban ez a probléma (a pedofília) finoman szólva is felülreprezentáltan van jelen a közbeszédben, a valós arányokat tekintve az egyházi megjelenésére vonatkozóan, más közösségekkel, foglalkozásokkal való összemérésben, mert van ez az érdek(csoport), ami állandóan életben tartja.


"Az egyház viszont gyakorlatilag bűntelenséget garantáló hálóként védte a bűnös papokat.És ez a lényeg."


Ebben van minimális igazság, bár nem a jelenidőben szerintem. Másfelöl ez mindíg is egy kényes dolog volt és óvatos megközelítést kíván olyan tekintetben is, hogy sokszor a vád kedvéért vádolnak meg papokat (mint ahogyan az ilyen kérdések is hasonló motivációból születnek általában), az egyházi elöljárók pedig nem hurcolják meg - helyesen - szíre-szóra a papjaikat.

És nem, nem ez a lényeg szerintem. Az a lényeg, hogy ki(k)nek áll érdekében mindenkor az Egyház és egyáltalán a kereszténység befeketítése.

2021. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
18%

Az egyháznak ez jól jön,mindig kell ellenségkép.Orbánt nem idecitáltuk,csak rámutattam arra,hogy mióta nem librális hanem keresztény mezben fosztogat azóta igencsak megnött a divatkeresztények száma akiknek meg is kell adni a "külömbek vagyunk mint a libsik" életérzést és ekapcsán silányul el a téma.A mostani pápa szimpibb lehet ilyen szempontból de ne felejtsük el,hogy az katolikus egyház egy félemetes hatalmú szervezet olyan hatalmi játszmákkal aminek a pedofil ügyek csak eszközei.

Abban igazad van,hogy a téma felvetése kimerül abban,hogy rúgjunk az egyházon,nem látom be miért ne lehetne ha bűnösök is vannak köztük.

És akárhogy nézzük rengeteg pedofil van a börtönökben csak nem a papok,őket áttették másik intézménybe/országba és folytatták ugyanott.

2021. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
81%

"Csakhogy pont a papi neveltetés hozza ki belőlük és minek menne pedagógusnak,ott ha elkapják börtön jár érte."

Azért tisztázzuk: egy papra az állami büntetőjogi eljárás ugyanúgy vonatkozik, mint bárki másra. Ha az áldozat szépen odamegy a rendőrségre és feljelentést tesz és bizonyítékai is vannak, akkor elkezdődik a büntetőeljárás. A gond az, hogy a legtöbb ilyen eset már 20-30 vagy még több éve történt, és egyszerűen elévül az ügy. Akár hiszitek, akár nem: az egyházjogban viszont nem évül el, tehát ha egy pap valóban elkövetett egy ilyen tettet ezelőtt 50 évvel, akkor fel fogják menteni a papi szolgálat alól.

Valóban, nincs minden eset feltárva (az elkövető foglalkozásától függetlenül), mert sajnos ez egy olyan bűncselekmény, hogy a gyereknek vagy nem hisznek, vagy fel sem fogja még, hogy mi történik vele és nem szól/nem mer szólni.

Amúgy van kimutatás, hogy foglalkozásukat tekintve arányosan kik vannak az élen. És nem a papok, közel sem, hanem a tanárok és az edzők. De ez nem jelenti azt, hogy minden tanár/edző pedo lenne.

2021. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
18%

"az áldozat szépen odamegy a rendőrségre"


🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣persze...

2021. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!