Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azt honnan szedik egyes...

Azt honnan szedik egyes vallásosak, hogy Ádámék és a Sátán tökéletesek voltak, ha egyszer bűnbe estek?

Figyelt kérdés

Tökéletes az, ami hibátlanul ellátja a feladatát. Ádámékra csak akkor lenne értelmes a tökéletes kifejezés, ha eleve az lett volna a feladatuk, hogy bűnbe essenek.

Mert ha a bűnbeesés egy hiba volt, az meg azt jelenti, hogy nem lehettek tökéletesek, hisz nem azt tették amit kellett volna.


2021. jún. 24. 13:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

"Mint azt milliónyi gyakorlati példa mutatja nap mint nap, de, ez így működik."

Nem. Viszont milliárdnyi példa igazol engem, tehát ezt zárhatjuk


"Nem, mert nekem pl nincs hajlamom a hiszékenységre. Szkeptikus vagyok, mindent megkérdőjelezek, és ami nem kétség kívül bizonyítható, azt nem tudom elfogadni valósként."

Akkor megnyugodhatsz, mert Isten kétség kívül bizonyítva van és a Biblia igaza is. Az, hogy nem vagy hajlandó bizonyos dolgokat átgondolni, mert félsz, hogy megzavarja a világképed, az meg szintén szabad akarati döntés, így a felelősség a tiéd. Szóval akkor most már hívő vagy, ugye?


"Szkeptikus vagyok, mindent megkérdőjelezek"

Hazugság, hiszen akkor a szkeptikusságoddal szemben is szkeptikus lennél.


"Így vallás terén nekem eleve nincs választási lehetőségem, hisz maximum tettetni tudnám, mintha hinnék, de ettől még nem tudnék hinni."

Hidd el, nekem tök mindegy, hogy hogyan vered át magad, de ettől még a felelősség a Tiéd, mert ezt Isten dönti el, és így igazságos. Ha el akarsz kárhozni, tedd azt, de ne terelj. Vállald a felelősséget


"mintha hinnék, de ettől még nem tudnék hinni."

NEm nem tudsz, hanem nem vagy hajlandó, mert az egód nem engedi

2021. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"Nem. Viszont milliárdnyi példa igazol engem, tehát ezt zárhatjuk"

Egy sincs, ami téged igazol. Minden embernek vannak hajalamai, amiket nem tud megválasztani.


"Akkor megnyugodhatsz, mert Isten kétség kívül bizonyítva van és a Biblia igaza is"

Akkor hol ez a bizonyíték?


"Ha el akarsz kárhozni, tedd azt, de ne terelj"

Nem akarok, de eleve nem tudok egy olyan istenben hinni, aki nem képes bizonyítani a létét, és elkárhoztatja azt, aki nem elég hiszékeny hogy ennek ellenére higgyen benne.

2021. jún. 24. 15:41
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat kérdező. Amíg nem estek bűne addig tökéletesek voltak, hiszen tökéletesen ellátták a feladatukat. Nem eleve rossznak lettek tervezve, temetve. Ahogy pl. ha valaki vesz egy új autót és kihozza a szalonból az még tökéletesen működik. Idővel már elromolhat, de eredetileg jól működött.


Az hogy valamiben benne van a lehetőség hogy elromolhat, még nem jelenti azt, hogy eleve úgy volt tervezve, hogy romoljon el.

2021. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Idővel már elromolhat, de eredetileg jól működött."

És Isten nem tudott olyan világot teremteni ami nem romlik el idővel?

Mert hogy az autó elromlik, az egy dolog, de ha lenne hatalmam hogy megoldjam hogy tökéletes autót teremtsek, akkor alapvető hogy úgy teremtem hogy ne csak egy-két napig működjön, hanem bármeddig.

2021. jún. 24. 16:55
 15/21 anonim ***** válasza:
De egy olyan világ szabad lenne? Az ami nem romolhat el, az nem szabad.
2021. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Akkor a Mennyorszag is elromolhat? Vagy az nem szabad vilag?
2021. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"De egy olyan világ szabad lenne?"

Persze. Miben korlátozná a szabadságod hogy pl nem léteznének betegségek? Akkor már nem tudnád szabadon eldönteni, mit kezdesz a szabadidőddel, nem kereshetnél munkát, nem válogathatnál szabadon egy étterem kínálatából?

2021. jún. 24. 21:01
 18/21 anonim ***** válasza:

Csupán a saját véleményemet mondom, aki nem ért egyet nyugodtan írja le. Simán tévedhetek.

A mennyországról alapvetően nem sokat tudunk. De szerintem igen, elromolhat. Viszont nem fog elromlani és pontosan a jelenlegi világ miatt nem. Ugyanis itt történik a selejtező és aki oda bejut az már nem fog úgy dönteni, hogy elhajlik és nem azért mert nem gondolhatja meg magát, hanem mert nem fogja, nem akarja. Szerintem ez a világ pont arra szolgál, hogy feltegye a kérdést, hol akarsz élni és kivel. Aki nem akar Istennel lenni, nem ért vele egyet stb. annak az örökkévalóságot nem kell vele töltenie. Ezek a kérdés az elejétől kezdve: Akarsz te egyáltalán Istennel lenni? Egyetértesz te egyáltalán azzal, amit mond és tesz? Elhiszed, hogy amit mond az igaz és úgy van?

Isten kénytelen elszenvednie ezt a világot, ha valóban szabad lényeket akar létrehozni, akik tényleg dönthetnek akárhogy, még úgy is, hogy hátat fordítanak neki. Ezért voltaképpen ez az egész élet semmi másról nem szól, mint arról, hogy hogyan döntesz. Hogy az emberek eldöntsék, hogy mit akarnak és kivel tartanak.

2021. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem te egy okos ember vagy kedves kérdező. Ennyit leszűrtem abból, amiket írtál. Nem mintha sokat számítana, csak gondoltam visszajelzek...

Egyébként szerintem a #18 válasz elég jó magyarázat lenne, csak nincs rá semmilyen garancia.

2021. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Az hogy valamiben benne van a lehetőség hogy elromolhat, még nem jelenti azt, hogy eleve úgy volt tervezve, hogy romoljon el."


Autó, elromlás, stb...


Emberi alkotás...

Az ember ugye nem tökéletes, így az alkotása sem az, lehet jó, jobb, de nem tökéletes


Ellenben Isten (elvben) tökéletes.

A tökéletes pedig csak tökéleteset alkothat, mert ha nem akkor azt szándékosan tesz, így az pontosan az akarata szerint tökéletlen.


Ami pedig úgy van teremtve, hogy "elromolhat" arról egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy úgy lett teremtve, hogy elromoljon, mert a nagy számok törvénye szerint egy idő után be fog következni a hiba.

2021. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!