Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a teljesen bűntelen,...

Csak a teljesen bűntelen, tökéletesek jutnak a Mennybe? Mit kell tenni hozzá?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem. Ugyebár elvileg az jut oda, aki megérdemli és egyszer Jézus is megmondta, hogy nagyon kevesen jutnak oda.

Ugyanakkor vannak, akik azt mondják, hogy ha vétkeztem is életemben, akár többször is, ha megbánom őszintén, akkor a mennybe kerülhetek, mert a megbánás a lényeg. Gondolom a gyónást is azért találták ki. A kereszten Jézus a római katonákért imádkozott, hogy bocsásson meg nekik az Isten. Biztos nem imádkozott volna, ha nincs megbocsátás, nem?

Jézus azt mondta a házasságtöréssel vádolt nőnek mielőtt elbocsátotta, hogy menjen és ne vétkezzen többé. Azoknak, akik meg akarták kövezni, nekik meg azt, hogy az vesse rá az első követ, aki még nem vétkezett.

Ez azt jelenti, hogy ha egyszer vétkezek és megbánom, utána ha még egyszer vétkezem, akár egyetlen egyszer is, akkor már nem kerülhetek a mennyországba, mert újra megtörtént? Attól függetlenül, hogy ugyanaz a bűn, vagy nem.


Valaki elmagyarázná ezt nekem?


Ami pedig a tökéletességet illeti, lenne még két kérdésem.

Az egyik: kerülhetek-e vajon a mennybe, ha az életem egyik részében többször vétkeztem, bár közben igyekeztem jobb lenni, viszont egy bizonyos naptól kezdve sohasem vétkeztem? Mi számít, a korábbi bűnök, az is az élet része, vagy az, hogy utána semmi bűnöm nem volt?

A másik: elvileg nem az van, hogy emberként ha akarnék se lehetnék tökéletes, mert egyszerűen az emberi létem, jellegem ezt akadályozná?

De akkor az meg nem azt jelenti, hogy egyetlen ember se jut a mennybe?



2021. ápr. 14. 15:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Szia,

A Biblia szerint egyetlen ember sincs aki ne lenne bűnös, így a cselekedeteink szerint nem üdvözülhetünk. Pál apostol írja:

"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék." (Efézus 2:8-9).


Üdv. Péter

2021. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
Igen, csak a teljesen bűntelenek, de Isten megtisztítja azt, akit arra méltónak talál. Mint mondja az írás, munkája el is hamvad, de tűz által megmenekül.
2021. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%

Ez nagyon jó kérdés, erre én is szeretném tudni a választ!

Viszont az első válaszoló adott egy ilyen nesze semmi fogd meg jól választ, a második meg még jobban lelombozza az útkeresőt...

Az az érdekes hogy amit Evangéliumként hirdetnek manapság az nem igazán örömhír...(vagy csak rosszul hirdetik???)...de lehet hogy csak a kiválasztottak érthetik, ők meg nem magyarázzák el érthetően...

Bocsi hogy nem tudtam válaszolni mert én is szeretném megérteni...

2021. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
6%

De az ember a megtérése után előre megfontoltan és szánt szándékkal már nem vétkezhet, mert ezzel meggyalázná Krisztus vérét! Mert vannak halálos bűnök és vannak meggondolatlanságból és emberi természetből,jellemből fakadó nem szándékos bűnök(elcsúszások)

Zsidók 6:4 Lehetetlen ugyanis, hogy akik egyszer megvilágosíttattak, s megízlelték a mennyei ajándékot, és részeseivé lettek a Szentléleknek,

Zsidók 6:5 akik megízlelték az Isten felséges beszédét és a jövendő világ erőit,

Zsidók 6:6 de elestek: azok ismét megújuljanak és megtérjenek; hiszen újra megfeszítik önmaguknak az Isten Fiát, és meggyalázzák őt.

2021. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
7%

A Biblia arról tájékoztat, hogy az Jézus égi királyságába, nem mindenki jut.

Csak azok, akik papokként és királyként fognak a Földön maradottak felett vezetést nyújtani. DE nem Ők, és még csak Jézus sem dönt erről, hanem az Atyja.

Ezért, itt nem csak "jóság" kérdése van, hanem kitartásé is.

(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban. 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, mint ahogy az én Atyám is szövetséget kötött velem, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael 12 törzsét.

(Jelenések 20:6) . . .Isten és Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az 1000 év alatt.

(Jelenések 5:10) 10 és királyokká meg a mi Istenünknek a papjaivá tetted őket, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”

Ez azt jelenti, hogy azok vannak erre kiválasztva, akik a földi életükben, akár addig a napig, vagy a halálukig, Krisztushoz hasonlóan éltek, ugyanazon próbán kisértéseken estek át, és megőrizték magukat Sátán világától. ezért Isten meghatározta a számukat.

a Többiek, az eredeti szándék szerint ha méltók rá a földön maradnak életben, és Isten nagy napját túl élve fogják alapítani Isten Földi társadalmát.

2021. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%

#3

Lehet érdemes lenne elolvasnod egyszer a Szentírást, én csak abból idéztem, ha nem is szó szerint. Persze a sok rosszindulatú buta lepontozhat, nem annyira izgat.

2021. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
80%
Egész életedben keresned kell Istent. Független attól hogy születésed óta kereszténynek vagy nevelve vagy később találáltál rá a hitre. Meg kell bánnod a vétkeidet és tenni azért hogy minél kevesebbet vétkezz. Egy bűnt többször is el lehet követni, de ha az a mentalításod van hogy nincs bűntelen ember és úgyis meggyónom azzal távolabb kerülsz Istentől.
2021. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Mansour ***** válasza:
83%

"Az az érdekes hogy amit Evangéliumként hirdetnek manapság az nem igazán örömhír...(vagy csak rosszul hirdetik???)."

Na igen, a mai világban nem örömhírnek hangzik az, hogy bűnös és elveszett vagy, de van bocsánat és menekülés. Hirdethetik bárhogy, a mai ember világképével nem nagyon fér össze. Mert a mai ember erre kapásból azt válaszolja, hogy "de miért lennék én bűnös"? Szóval nem örömhírként, hanem értelmetlen vádaskodásként csapódik le a dolog...

2021. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
29%
Pedig Péter (az egyes) jól elmondta. Nem értem ezen mi a nem érthető? A hívők érti. Esetleg hármas tudok segíteni, melyik az a szó, amit nem értesz?
2021. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 KZitus ***** válasza:
10%

Szia

nem született a földre (Jézuson kívül)bűntelen ember. A Biblia szerint az emberek „mindnyájan vétkeztek, és elmaradnak az Isten dicsőségétől” Róma 3:23; még itt is olvashatsz erről: 1Királyok 8:46; Prédikátor 7:20; 1János 1:8.

Van különbség bűn és bűn között. A Biblia például azt írja, hogy az ókori Szodomában a férfiak „gonoszak voltak, és súlyos bűnöket követtek el”, „bűneik nagyon súlyosak” voltak :1Mózes 13:13; 18:20.

A Biblia arra figyelmeztet, hogy ne kövessünk el olyan súlyos bűnöket, mint amilyen a szexuális erkölcstelenség, a bálványimádás, a lopás, a részegség, a zsarolás, a gyilkosság és a spiritizmus gyakorlása 1Korintusz 6:9–11; és a Jelenések 21:8. De különbséget tesz az ilyen súlyos bűnök és a meggondolatlanságból, nem szándékosan elkövetett bűnök között. Ilyen például az, ha a szavainkkal vagy a tetteinkkel megbántunk másokat. Erről ír a Példabeszédek 12:18; és az Efézus 4:31, 32. Ugyanakkor arra is felhívja a figyelmünket, hogy ne kicsinyeljünk le egyetlen bűnt sem, mert ezek komolyabb bűnökhöz vezethetnek: Máté 5:27, 28.

Ez egybe válasz a kérdésedre.

2021. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!