Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy pap miért arról beszél a...

Egy pap miért arról beszél a szószékről, hogy a faluból kik járnak a kocsmába és miket énekelnek?

Figyelt kérdés
Ez csak ilyen falusi helyzetjelentés, pláne ha mindezt elég gúnyos stílusban teszi. Annál tovább semmi köze hozzá, Isten felé vezető dolgokkal kéne foglalkoznia.

2021. júl. 18. 21:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
Semmi köze hozzá hogy ki hol volt, törődjön istennel meg akik a templomba járnak és kész.
2021. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

#10

Miért ne tehetné? Gondolom nem név szerint említette az illetőket. Csak ilyenkor sokan magukra ismernek, majd mennek panaszkodni, hogy kiprédikálta őket a pap. Pedig lehet nem is az adott illetőről volt szó, egyszerűen lebuktatta magát ezáltal. Pont a napokban mesélt egy hasonló történetet a papunk, hogy egy új helyén felháborodva rontott rá egy illető, mert állítása szerint "kiprédikálta" a pap, amikor a jószomszédi viszonyról beszélt, pedig szegény pap azt se tudta, hogy kiről van szó, új volt még a helyén, a templomba se látta még az őt letámadót.

2021. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Darkmoon80 ***** válasza:
43%

"Gondolom nem név szerint említette az illetőket."


Gondolom, mielőtt kommentelsz elolvasod az eddigi hozzászólásokat.

Bár úgy tűnik, mégsem.


#4 A Kérdező írja: "Igen, megemlíti."

2021. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%
Bűnös és bunkó egy pap. Nem református pap? Azok csinálnak ilyet. Nálunk is a református pap vagy név szerint kipredikált valakit ( ők nélkül mert az hogy a kategórián csúnyán viselkednek meg káromkodni vagy ha esküvő nélkül marad terhes egy lány nem ők a kipellengérezésre) vagy annyira egyértelműen utalt rá hogy tudta mindenki kiről van szó. A katolikusoknál és Ortodoxoknál nincs ilyen hogy kipredikál. Ott végig a gyontatofupjebe vagy a templomba és elmondja neked személyesen ha van baja és a templomban esetleg a bunokrol beszél hogy milyen rossz kocsmába járni meg ilyesmi de nem célozgat. A református is ezt kéne tegye
2021. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
30%
Konfirmációk előkészítőn. Én egyszer sírtam mikor elmesélte a kátéórán hogy az egyik papnak a kommunizmusban kitépték a szakállát és vasárnap kipredikalt hogy így úgy bűnbánó vagyok mert sírtam és azt mindenki tudta hogy csak én sírtam mert ismerték.
2021. júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!