Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásban nem szabad gondolkod...

Vallásban nem szabad gondolkodni? A vallás ellensége a gondolkodás?

Figyelt kérdés

Régen sokkal jobban megvolt ez a kérdés.. ugye Bibliát sem fordították le..

Ha gondolkodni kezdtem és esetleg nem értettem valamit a hit tanításában, csak azzal jöttek mindig (papok, hittan tanárok), hogy fogadjam el, Isten útjai kifürkészhetetlenek stb..

De ugye a Biblia is rengeteg kérdést vett fel, ugye a Biblia értelmezése is a katolikus egyház dolga és nem szabad mást bele látni csak amit az ő tanításai mondanak.. persze mert a Bibliát rengetegképen lehet értelmezni és ennek megvan a veszélye, a nagy hatalmas katolikus egyház szépen elkezd szakadni.. nem véletlenül lett ennyi vallás, Luther és Kálvin is másként értelmezett dolgokat emiatt szakadt is az egyház, valamint ugye a tudomány bebizonyította az evolúciót és így már az Egyháznak is kénytelen volt változtatni a Biblia tanításában hogy hát azt átvitt értelemben kell érteni .. szóval ha gondolkodsz az csak bajt okoz az egyházra


2021. júl. 19. 10:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
41%

"ugye Bibliát sem fordították le.."

A IV. században keletkezett az első "népnyelvi" (jobban mondva nem latin) fordítás, a gótok Bibliája.

Több fordítás is készült még a reformáció előtt (pl. teljes angol Biblia a XIV. századból). Az persze igaz, hogy a könyvnyomtatás fellendítette a fordításokat, pláne az elérhetőségüket, mert korábban a kézzel másolt Bibliák inkább műremekek voltak, sokak számára nem voltak elérhetőek.


Remélem nem vagy ateista kérdező.. Mert akkor sajnos erősíted azt a képet, hogy inkább az ateizmusban nem szabad gondolkodni. Vagy legalább is utánanézni dolgoknak.

2021. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Kálvin óta van fordítás, előtte a misék is latinul mentek... vajon miért...
2021. júl. 19. 10:48
 3/40 anonim ***** válasza:
74%
Van valami nagyon érdekes dolog az emberekben. Mind a vallás és mind a tudomány oldalán rendszeresen kimondják a vallást és a tudományt nem kell szembe állítani egymással mert a kettő teljesen más. Egyik se zárja ki a másikat, lehetsz vallásos és tudós egyszerre. Mégis újra és újra előjön, és az emberek megpróbálják szembe állítani a két dolgot. Persze sehova se vezet és rosszabbnál rosszabb érvelési hibák és megközelítések jönnek a témában de mégis megint itt van.
2021. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Tapasztalataim szerint a hívők három fázisban kezelik saját tévedéseiket.


1. Először agresszívan támadják a tőlük eltérő véleményt.


2. Ha bizonyítékok kerülnek elő, akkor terelik a témát.


3. Végül pedig, amikor már egyértelművé válik a tévedésük, úgy tesznek, mintha mindig is így gondolták volna, csak félreértették őket.


Harmadik fázisban van az Ószövetség több szakasza, mint a Genezis, Noé bárkájának története, stb. A hívők jelenlegi álláspontja az, hogy ezek tanulsággal bíró történetek, amelyeket nem kell szó szerint értelmezni. Közben úgy tesznek, mintha ezeket évezredekig nem szó szerint értelmezték volna.


Második fázisban van Ádám és Éva története kontra evolúció. A mai napig számos hívő gondolja azt, hogy - a bizonyítékok ellenére - egy emberpártól származunk, és olyan elméletek is fel-felbukkannak, hogy Ádámék szuperváltozatos genetikai állománya miatt kerülték el a vérfertőzést. De ezekbe a konfliktusokba az egyház nem áll bele, mert a tudományos bizonyítékok ellenük szólnak. Letették a voksukat az evolúció mellett, és csendben kihátráltak a vitából.


Első fázisban pedig az olyan aktuális témák vannak, mint például a homoszexualitás bűnösségének a megítélése. Bár érvek szólnak amellett, hogy az emberi (és más állati) lét természetes velejárója, környezeti hatások alakítják ki, nem pedig genetikai betegség, mégis erősen támadják ezeket a tudományos eredményeket hívő oldalról a dogmára alapozva, első sorban érzelmi alapon feltüzelve.

2021. júl. 19. 11:33
 5/40 anonim ***** válasza:
12%

"Vallásban nem szabad gondolkodni? A vallás ellensége a gondolkodás?"

Nem feltétlen. Ha a "materialista vallást" vesszük, akkor ott elsődleges pont, hogy tilos a logikai és a tudományos-természettudományos gondolkodás, mivel csak paradox módon és tudományellenesen lehet tartani a tételeit


A keresztény vallásban pedig pont az ellenkezője. Kifinomult logikai gondolkodás és természettudományos ismeretek kellenek


"ugye a Biblia értelmezése is a katolikus egyház dolga"

Dehogy is:) A Biblia tartalmazza a saját értelmezését is. Ezek Pál apostol levelei


"valamint ugye a tudomány bebizonyította az evolúciót"

Te hol élsz, a Holdon?:) A természettudomány pont hogy cáfolta az evolúciót. Az evolúció már rég megbukott. a 21. században már csak a tájékozatlanok és a sátánisták hisznek az evolúcióban

2021. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
13%

"1. Először agresszívan támadják a tőlük eltérő véleményt.

2. Ha bizonyítékok kerülnek elő, akkor terelik a témát.

3. Végül pedig, amikor már egyértelművé válik a tévedésük, úgy tesznek, mintha mindig is így gondolták volna, csak félreértették őket."


Igen, mert te ezt naponta csinálod, és már nincs kedvünk minden nap ötvenszer leírni ugyanazt. Én régebben minden vitát megnyertem, cáfoltam az evolúciót és a bibliakritikát is cáfoltam. De már unalmas. Ti már csak provokálni jártok ide, nagy kínotokban :)

2021. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

valamint ugye a tudomány bebizonyította az evolúciót"


Te hol élsz, a Holdon?:) A természettudomány pont hogy cáfolta az evolúciót. Az evolúció már rég megbukott. a 21. században már csak a tájékozatlanok és a sátánisták hisznek az evolúcióban



Jézusom itt még ekkora kreacionisták vannak... azt hiszem nincs több kérdésem.. tuti a föld lapos ugye? 🙄🤣🤣🤣🤣🤣

2021. júl. 19. 11:46
 8/40 A kérdező kommentje:
áhh most lebuktál, igazi troll a hatos, tuti ilyen ember itt nincs.. 🤣🤣🙄
2021. júl. 19. 11:48
 9/40 anonim ***** válasza:
10%

"Jézusom itt még ekkora kreacionisták vannak... azt hiszem nincs több kérdésem.. tuti a föld lapos ugye?"

Jaj, ne játszd az eszed, kiskutyám, mindenki tudja, h megint te provokálsz minket:)))


"tuti a föld lapos ugye?"

Magadtól kérdezd. Ti hisztek az ilyen marhaságokban: lapos föld, evolúció, tündérek rendezte kert kertész helyett, Dawkins, unikornis, Föld körül keringő csészealj, semmiből valami, természeti erők csökkentik az entrópiát, anyagból intelligencia, Oort-felhő, anyagból információ, Nagy bumm, abiogenezis, élettelemből élő, stb. Mind mind tudományos és logikai lehetetlenség

2021. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
63%

"Igen, mert te ezt naponta csinálod, és már nincs kedvünk minden nap ötvenszer leírni ugyanazt. Én régebben minden vitát megnyertem, cáfoltam az evolúciót és a bibliakritikát is cáfoltam. De már unalmas. Ti már csak provokálni jártok ide, nagy kínotokban :)"


Ez a poén már unalmas....

2021. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!