Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásban nem szabad gondolkod...

Vallásban nem szabad gondolkodni? A vallás ellensége a gondolkodás?

Figyelt kérdés

Régen sokkal jobban megvolt ez a kérdés.. ugye Bibliát sem fordították le..

Ha gondolkodni kezdtem és esetleg nem értettem valamit a hit tanításában, csak azzal jöttek mindig (papok, hittan tanárok), hogy fogadjam el, Isten útjai kifürkészhetetlenek stb..

De ugye a Biblia is rengeteg kérdést vett fel, ugye a Biblia értelmezése is a katolikus egyház dolga és nem szabad mást bele látni csak amit az ő tanításai mondanak.. persze mert a Bibliát rengetegképen lehet értelmezni és ennek megvan a veszélye, a nagy hatalmas katolikus egyház szépen elkezd szakadni.. nem véletlenül lett ennyi vallás, Luther és Kálvin is másként értelmezett dolgokat emiatt szakadt is az egyház, valamint ugye a tudomány bebizonyította az evolúciót és így már az Egyháznak is kénytelen volt változtatni a Biblia tanításában hogy hát azt átvitt értelemben kell érteni .. szóval ha gondolkodsz az csak bajt okoz az egyházra


2021. júl. 19. 10:32
1 2 3 4
 31/40 Godaime ***** válasza:
69%

""Az evolúciót hiszem ha látom. "


Kérlek csináltass egy IQ tesztet. Ha szobahőmérsékletüre sikerül azért ne legyél öngyi, szart lapátolni még felvehetnek valahova.

2021. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
11%
Ellenkezőleg. A vallás, isten univerzális gondolkodásra tanít. Minden folytonos megreformálására önmagunkban, újranevelésre, kritikus gondolkodásra.
2021. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Godaime ***** válasza:
63%
A vallás kritikus gondolkodásra tanítana? Na ezt értem. Tudsz erre példát mondani?
2021. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
6%
#32 Mondja ezt az aki észérvek helyett másokat pocskondiáz. Szánalmas egy dolog, de ezek szerint te még nem jutottál el a törzsfejlődésedben addig a pontik, hogy értelmezni tudd amit olvasol és cibilizáltan reagálj rá. Jó vergődést a szellemi mélyszegénység posványában!
2021. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 Godaime ***** válasza:
59%
Ha tisztában lennél az észérv szó jelentésével, most te is az én oldalamon állnál és röhögnél az agymosott keresztényeken. Bocs, de ez az igazság, remélem egy nap te is meglátod.
2021. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
85%

"Az evolúciót hiszem ha látom."


Az evolóciót kicsiben meg lehet figyelni. A fajok igenis változnak, és mivel a földi élet több milliárd éves, ezért a felhalmozódott apró változások új faj keletkezéséhez vezetnek. Ez manapság nem vitatéma a biológiában.

2021. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%
#35 Már bocs, de te eddig nulla érvet hoztál fel az állításaid mellett, csak fröcsögsz és ócsárolsz mindenkit. Nálam az ész érv nem azt jelenti, hogy lehülyézem a másikat, hanem érveket sorakoztatok fel amelett, hogy miért vagyok egy adott véleményen, miért gondolom azt amit. Levezetem hogyan jutottam egy bizonyos következtetésre. De ezek alapján az ész érv valójában a " Hülye vagy mer csak " hozzáállás-t jelenti. Én kérek elnézést, hogy ilyen kultúrálatlan véglény vagyok.
2021. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Godaime ***** válasza:
61%
Semmi baj, meg van bocsájtva. Egyébként meg jópár érvet felhoztam már, nem csak ebben a topickban de máshol is. Unom már ismételni magam, hiszen te úgyis a varázslatos égben lebegő isteneddel magyarázol mindent, amit nem vagy képes ésszel felfogni.
2021. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
#38 Hát én is, nyilvánvalóvá tettétek, hogy ez egy troll oldal és eleve elrendeltétek, hogy ki és mi az amin kiélitek a savazási hajlamotokat és ki az aki akármilyen alpári módon nyilvánul meg széles vállal kiálltok mellette. Szánalom brigád, de ez már legyen a ti gondotok.
2021. júl. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Nem.
2021. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!