Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meglátásotok a Jehova Tanúival...

Meglátásotok a Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most elsősorban olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi akik testközelből is megtapasztalták, hogy milyenek is ők valójában, nem csak pletyka szinten vagy a netes oldalakról ismerik őket.


Érdekelne az elitizmus mennyire van jelen. Mennyire lehet valakinek egyedi a hozzászólása, véleménye. Mennyire van beszabályozva, hogy mit nézhetsz, hallgathatsz, olvashatsz stb.



2021. júl. 22. 01:48
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nekünk, reformátusok ál meg a jehovásoknak se még Szent Luturgiara meg Szentmisere járni se bűn és ott csinálni meg mondani amit a többi, kivéve a szentáldozást és az ikon előtt leborulast, csókolgatást meg térdhajtast es szentségimádást. Én is szoktam menni sűrűn a görög, római és ortodox templomokba. Körülöttem azok vannak közel, az ortodox a tombhazam udvarában van ahogy kilépek.
2021. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Godaime ***** válasza:
52%
Persze, hogy nem bűn, ezek csak épületek. Hihetetlen, hogy még a keresztények sem tudnak megegyezni abban, hogy a szektájuk melyik ágazata az igazi kereszténység.
2021. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Még amikor diák voltam oda jött hozzám a buszmegállóban egy ember, megkérdezte mikor megy a busz XY helyre, és leülhet-e mellém addig. Mondtam, hogy igen, azt hittem csak a buszra vár ő is. Elkezedett velem csevegni, eleinte hétköznapi dolgokról, akkor egyszer a semmiből azt kérdezte, hallottam-e már a világ végéről. Ekkor már selytettem, hogy Jehova Tanúja. Mondtam neki szépen, hogy ne haragudjon, de én jelenleg a tanulmányaimra szeretnék koncentrálni nem erre, mire azt mondta, hogy rosszul gondolkodom, mert azt hiszem még van időm, pedig már nincs sok időm, utána azt kérdezte, hogy "halott diplomás? hát kinek kell az?". Ezen nagyon megsértődtem és elhajtotam de a szórólapot azért még oda adta. Jól selytettem, Jehova Tanúja volt.
2021. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
#14 Nha igen. Volt aki meg kitépte a buszon ülő füléből a fülest és neki látott a mondandójának. Bár ő feddésben is részesült érte. A már nincs sok idő szlogen az egyik legrosszabb marketing, már persze némelyikük alapvető megnyilvánulás mellett.
2021. júl. 23. 11:03
 15/38 anonim ***** válasza:
77%

2-es ezt írtad:


"Nem tudnak tanúságot tenni a hitükről,mert egy megkeresztelkedésen,esketésen kívül nem is kerülnek kapcsolatba az egyházukkal"


Ezt úgy érted, hogy a saját egyházukkal nincsenek kapcsolatban? Ezt én nem gondolom. A közelemben van egy JT "gyüli", vagy "templom", azért nem tudom, hogy mi is, mert az van ráírva, hogy királyság terem. IDe időnként összegyűlnek sokan, látom, hogy kiöltözve mennek befele és kinézetre igényesnek tűnnek, jól ápoltak és előfordult még a covid előtt az is, hogy dobtak be a postaládámba valamilyen meghívót, de nem mentem el, mert én Jézusban hiszek (mármint abban, hogy Jézus nem ember, hanem Isten).


Szóval 2-es, miért írtad, hogy érted ezt?

2021. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
24%
Nekem van 2 tanú ismerősöm. Az egyik az aki a refi munkahelyen dolgozott 2 évet, ő analfabéta tehát nem tudja az Írásokat így téríteni sem tudott. A másik ismerős anyu volt kolléganője. Ő adott nekemŐrtornyokat meg Ébredjeteket meg az összes könyveiket. Az Őrtornyot unalmasnak és elbontják találom, túl sok a teológia benne és elvont, de a könyveket, főleg a Fiatalok Kérdései meg az Ébredjeteket szeretem olvasni. Szerencsére ezt hogy otthon vannak ilyen konyveim nem tudja a református pap akihez tartozom mert nem mondom. Egyszer az iskolába a vallastanar elkezdte őket szidni hogy szekta meg hülyeségeket mondanak, én meg elmondtam hogy a Jelenesekbe benne van hogy lesz új ég meg föld és 1000 éves királyság és én ismerem azt a vallást úgy mint a sajátomat, erre csak nézett és folytatta a leckét. Van amit elhiszem a dogmaikbol meg pont egy Jehova Tanúja ajált anyunak hogy fogadjon örökbe a kórházból és emiatt sose hagynám hogy szidják őket.
2021. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Godaime ***** válasza:
48%

Jelenesekbe benne van hogy lesz új ég meg föld és 1000 éves királyság


Ha ilyen hülyeségeket beszélsz így a 21. században, te is benne vagy a szektába már rendesen. Nem egy mesekönyvben élsz.

2021. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 ede1219 ***** válasza:
47%

"Szép rongyszőnyegeket készítenek nálunk a mentálisan sérültek, hátha abban ügyes lennél te is!"


Gondolom, te lehetsz közöttük a főnök, ezért ilyen pontosan.

2021. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 ede1219 ***** válasza:
47%
*ezért tudod ilyen pontosan.
2021. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem azt célozta meg, hogy egymást szapuljátok. Elnézést, ha esetleg ezt sugallta.
2021. júl. 23. 23:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!