Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meglátásotok a Jehova Tanúival...

Meglátásotok a Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most elsősorban olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi akik testközelből is megtapasztalták, hogy milyenek is ők valójában, nem csak pletyka szinten vagy a netes oldalakról ismerik őket.


Érdekelne az elitizmus mennyire van jelen. Mennyire lehet valakinek egyedi a hozzászólása, véleménye. Mennyire van beszabályozva, hogy mit nézhetsz, hallgathatsz, olvashatsz stb.



2021. júl. 22. 01:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
96%
#30 Szeretik radikalizálni a tagokat. Többek között ezért van, hogy utólag, vagy már a folyamat közben is, ellentmondásba kerülnek önmagukkal. Amit persze minden esetben próbálnak kimagyarázni valamivel. Például olyanokkal mint: " Jehova égi szekere" (ami állandóan változtatja az irányát), "Az egyre világosabb út", "Ne ragaszkodjatok hagyományaitokhoz" stb. És nem csak a közelmúltbeli eseményekre aduászuk ez, hanem 150 évvel ezelőttig visszamenőleg minden tévedésükre.
2021. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas válaszokat! Természetesen ha van még meglátásotok nyugodtan megoszthatjátok.
2021. júl. 28. 15:44
 33/38 anonim ***** válasza:
22%

",,Ha mégis megteszed, megfagy körülötted a levegő, "rossz szellemiségűnek" bélyegeznek, elkezdenek kerülni, suttognak a hátad mögött, hogy hitehagyottak/Sátán hatása alá kerültél, és ha nem húzod be a füled-farkad nagyon gyorsan, és mersz tovább kérdezni, könyörtelenül kiközösítenek."

Ezt én is tapasztaltam." - Mondja a kérdező. Hogy máshol mit és hogyan mersz kérdezni, arról nem beszélsz, de majd én tájékoztatlak. A következő kérdést négyszer tettem fel levélben, nem jött válasz, mire kitettem a YouTube következő oldalára a kérdést:

Tisztelt Dr. Baji Péter!

Ön a hitvallásában [2. pont A Szentháromság – Az Evangéliumi Pünkösdi Közösség hitvallása - [link] bemutatja a saját szavaival, hogy kicsoda Isten /úgy beszél róla, hogy Szentháromság/, de most arra kérném, hogy Istent a saját ihletett szavaival mutassa be, ami a Bibliában írva van, abból kiindulva, amit Jézus mond a János 20:17-ben: Monda neki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nekik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez. És amit ezzel összhangban a Jel 3:12-ben mond: A győzedelmest oszloppá fogom tenni Istenem templomában, és többet nem fog kimenni onnan. Rá fogom írni Istenem nevét, Istenem városának, az új Jeruzsálemnek nevét, mely az én Istenemtől az égből száll alá, továbbá az én új nevemet. - Kérném, hogy amit mond, vagy idéz, vagy értelmez, vagy következtet, vagy állít, mindig legyen összhangban azzal, amit Jézus mond, mivelhogy az ihletett kijelentés, és semmiféle emberi értelmezést nem lehet az ihletett kijelentések fölé helyezni, hanem annak alá kell rendelni. Most kérem, az Isten ihletett szavaival mutassa be, hogy a Biblia Legfelségesebb Istene háromság lenne. Nyilván tudja, hogy Isten azt mondja Ézsaiás 66:2-ben: - Hanem erre tekintek én, aki szegény és megtörött lelkű, és aki beszédemet rettegi. [Rettegi, vagyis azzal megegyezően beszél és azt nem forgatja ki vagy nem fogalmazza át a saját értelmezésével.] Ha esetleg nem érthető a kérésem, szívesen kiegészítem más idézetekkel, hogy megértse, valójában mit kérdezek?


„Jézus azáltal fordította figyelmüket Isten írott szavára újra és újra megerősítve: „Meg van írva ... Meg van írva ... Meg van írva ...” (Máté 4: 4 , 7, 10). Ez a kifejezés kilencvenszer fordul elő az ÚSZ-ben. Ez erősen jelzi a Isten írott szavának isteni tekintélye. Hangsúlyozva Isten igazságának elévülhetetlen természetét..” / Népszerű kézikönyv a Biblia nehézségeiről - Norman Geisler és Thomas Howe Victor Books/


Tehát a Szentháromság hol van megírva?

https://www.youtube.com/watch?v=_lT-SKbHlVc


- Na és mit válaszolt az illető? Letörölte a hozzászólásomat, ezzel válaszolt. Úgy hogy a Jehova tanúit ne nagyon fikázza itt senki, mert ha vannak is kiigazításra alkalmas dolgok, üdvösségből kizáró tanok kifejezetten a kereszténység egyházaiban vannak, ahol hamis imádat folyik. A szentségtelen háromságtant emberek húzták Istenre, mint egy filozófiai kényszerzubbonyt. Nem Jézus a Biblia legfelségesebb Istene, soha nem is mondta, hogy ő lenne az (vö. Lk 1:35; 6:35), hanem rajta keresztül mehetünk Istenhez az Atyához (vö. Ján 14:6). Úgy hogy a Jézus imádata bálványimádat. Ha valaki mégis a háromsághitet biblikusnak tartja, mutassa be azt Isten ihletett szavaival, ahogy Ő mondja magáról hogy háromság-Isten vagyok. Nem fog menni. Úgy hogy lehet fikázni a tanúkat, de amiről nem beszéltek, hogy mind háromsághitű bálványimádók vagytok, és ez az igazi probléma. De ezt nem firtatjátok, mert benyelitek egy az egyben.

Az érdekel: " Mennyire van beszabályozva, hogy mit nézhetsz, hallgathatsz, olvashatsz stb.?" Nos, a kereszténységben azt hiszel, amit akarsz, nem gond, kiforgathatod a Bibliát. Csak a J. tanúinál gond, ahol az Isten, az Atya imádata van a Fiú által. Még jó hogy beszabályozzák, hogy kit imádjál. Elvégre Jézus beszabályozta: Ján 4:23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul. Ján 4:24 Az Isten lélek: és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják. Ezt nem tárgyalja a kiírt kérdésed? Akkor mit értettél meg a Bibliából, ha a lényeget nem firtatod???! Majd az Isten firtatni fogja, hogy kit és miért kritizálsz, miközben a szemedben gerenda van.

2021. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
94%

Vidiripi


"Nos, a kereszténységben azt hiszel, amit akarsz, nem gond, kiforgathatod a Bibliát. Csak a J. tanúinál gond, ahol az Isten, az Atya imádata van a Fiú által. Még jó hogy beszabályozzák, hogy kit imádjál. Elvégre Jézus beszabályozta: Ján 4:23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul."


Nemegészen! Nem azt hiszel amit akarsz! Pl. hinni kell hogy Jézus testben támadt fel! És ugyan abban a testben amiben meghalt! Hiszen láthatóak azok a sebek a testén amelyeket a szegek okoztak. Sőt Jézus egyik tanítványa meg is érintette a sebet ,Tamás volt az!

- Egyetértek veled. Mennyei Atyánk nem jelentette ki magát háromságként Jézus sem jelentette ki az Atyát így és az apostolai sem!


De hogy Jehova tanúi mit tartanak igazságnak az egy rendkívül vitatott téma!

Illetve bocsánat! Nem Jehova tanúi hanem a mindenkori Vezető Testület akik ugye a legújabb tanítás szerint a "hű és értelmes" rabszolga is egyben!

Szóval a tanúk azt tartják igazságnak amit a VT is annak tart!

"...de most arra kérném, hogy Istent a saját ihletett szavaival mutassa be, ami a Bibliában írva van..."

- Én meg arra kérlek hogy Isten ihletett szavával mutasd be nekünk az Őrtorony szervezetet és a "hű és értelmes" rabszolgát!

2021. aug. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
22%
A háromság Jézust imádatra jogosítja fel, ami bálványimádás, hamis imádat, üdvösségből kizáró hamis tan. Istenről hazudni, Őt hamisan bemutatni, az idegen tűz! A HBSZ bemutatása ott van az interneten, aki akarja, nézze meg a hivatalos honlapot. ". hinni kell hogy Jézus testben támadt fel." Akkor mit áldozott fel, ha visszavette ugyanazt a fizikai testet, amit feláldozott? Milyen alapon diskurálsz itt teljes tévelygéssel a tarsolyodban?
2021. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Godaime ***** válasza:
34%
Kérlek ne beszélj mások tévelygéséről ha te is képzeletbeli dolgokban hiszel...
2021. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
36%

#35-nek


Te nem olvastad még, hogy Jézus mielőtt emberként megszületett volna, Isten volt?


Olvasd el:

Filippi 2: 5Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: 6mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, 7hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult;

2021. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Robert0712 válasza:
88%
Jehova tanúiról az a véleményem hogy hazugok képmutatók, és nem a nehez helyzetben levőket ha nem egymást mint szektát védik. ha el mondassz valakinek egy titok közülök el mondják egymásnak elő példa volt mindegyik én benne voltam pár évig és elég is volt az ember szemébe hazudnak ilyen kép mutató vallást még nem láttam
2022. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!