Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem látjátok, hogy...

Miért nem látjátok, hogy istenkáromlók vagytok?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól a kérdésem, akik vallásosnak gondolják magukat, de a vallásukat nem maguknak alakították ki.


Ti, akik azért vagytok "vallásosak", mert így ebben nőttél fel, nem egyértelmű, hogy istennek ez nem tetsző?

Isten és az összes spirituális entitás azt akarja, hogy önálló gondolatokkal rendelkezzünk, saját képességeinkből hozzunk létre egy belső elvrendszert. Informálódjunk és gondolkozzunk. Ennek ellentéte az, amikor az egyén sose gondolta át mit hisz. Ez olyan, mint a pszichológiában, amikor hat éves korig kialakulnak a minták, és azt felnőttként sem írja újra az egyén, így olyan szinten marad mint egy 3-6 éves gyerek.


Aki ilyen és például kereszténynek gondolja magát, nem gondolta át, hogy egy illúziót követ, amit sose alapozott meg, így a hite üres? Sose gondolta át alapjaiban.


Én is ilyen voltam. Gyerekként istenhitet tápláltak belém. Kamaszként eljitottam oda, hogy nem tudom van-e isten. Majd még több év kellett hozzá, mire rátaláltam isten tökéletes világára, rendszerére. Én gondolkodtam éveken át, én informálódtam minden témában, én fejtegettem a rendszereket, amiket ismerek( fizika, természet, zene, stb), hogy megláthassam a mindent magába foglaló egységes rendszert, isten királyságát, testvériségét.


Az ilyenek akármit is gondolnak, az nem a saját gondolatuk, sose lettek autonómok, sose írták felül a saját elméjüket, nem volt semmi reform, ami a gyerekkori félrecsúszásokat korigálja.

Ez spirituális öngyilkosság -> istennek nem tetsző.


Szóval?



2021. júl. 24. 09:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Honan tudod, hogy mi tetszik Istennek és mi nem?
2021. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Mesélnél a te hitedről?
2021. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem egyértelmű, hogy istennek ez nem tetsző?"

Nem. Mégis mitől lenne az?

2021. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Vedd be a gyógyszert szerintem, írásod alapján már ideje lenne nagyon.
2021. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

"informálódtam minden témában"

Honnan informálódtál?

2021. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Ha így van, mi informál arról ha esetleg tévedsz? Hisz emberek vagyunk, és minden ember tévedhet. Honnan tudom meg, hogy az általam kialakított nézet helytelen?


És amúgy is, ha most hallgatnék rád, akkor megint másvalakit követnék a saját utam helyett, nem? Hisz abból indulnék ki, hogy te mit gondolsz, és akkor ez megintcsak illúzió ez alapján.

2021. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Isten. Nagy betű. Isten. Megtiszteljük még ezzel is. Gyakorold: Isten. Ő az, akit nem ismersz.
2021. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak a keresztényeké... egy általános isten kis betű.
2021. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Godaime ***** válasza:
10%
Keresztények és a gondolkodás? Kérlek... Ha néha gondolkodnának eleve nem lennének vallásosok.
2021. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Godaime ***** válasza:
58%
7/ Miért érzed úgy, hogy a te felelősséged az istened egojának a fényezése? Meg aztán miért gondolod azt, hogy egy olyan lény aki képes univerzumokat teremteni és lerombolni elvárja egy hangyától, hogy nagy betűvel írja a nevét?
2021. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!