Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon ki lehetett Jézus...

Vajon ki lehetett Jézus valódi apja?

Figyelt kérdés
Én még csak a szeplőtelen fogantatás storyt halottam. Halott vki vmi mást?

2021. aug. 1. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
A Biblia alapján a Szent Lélektől lett terhes Mária, Jézus anyja. Ez csoda, ezért nyilvánvaló, hogy a marxisták nemhiszik el.
2021. aug. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Jézus Istennel egylényegü csak a Szentlélek által Mária megszülte hogy minket megváltson. Elég profán megfogalmazás de református vagyok és ezt katolikusabban nem tudom.

S- a pogorât din ceruri din Duhul Sfânt, de la Fecioara Maria și s- a făcut om. Romanul jobban visszaadja az eredeti niceai Hiszekegy imádság. Én értem mert látom magam előtt de magyarul nem tudom kifejezni.

2021. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Godaime ***** válasza:
22%
Valószínűleg a szomszéd. Mariska félt a megkövezéstől ezért kitalált egy jó sztorit. Ma is sokszor teszik ezt az emberek, de a 21. században senki nem dől be már ilyen meséknek.
2021. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Van olyan legenda, hogy római katona.

Ez megmagyarázná Jézus latinos kinézetét.

A törvények szerint Máriát meg kellett volna kövezni, ahogy elkezd nőni a hasa (még csak jegyesek voltak).

Valószínűleg József nagyon szerette, ezért találták ki ezt a történetet.

2021. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Józsefen kívül bárki. Csak hogy ne derüljön ki a félrelépés, kitalálta ezt a "megszállt a lélek" sztorit, amivel sikerült meg is vezetnie pár mélyen hívő embert. Aztán hogy le ne bukjon utólag sem, ebben a tudatban is nevelte a gyermekét, aki persze önnön különlegességének tudatában felnőve önjelölt prófétaként járta a vidéket, összetűzésbe került a helyi vezetéssel, amiért kivégezték, de a csalfa nő által elvetett hit magvai már kihajtottak elég emberben ahhoz, hogy aztán széltében hosszában felnagyítva terjesszék a sztorit.
2021. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Hát fia születèsekor a fèrj èpp a szentlèlek magyarázatot emèsztette amikor 3 fèrfi is megjelent ajándèkokkal....Heródes is mintha egy zabigyerek nyomát akarta volna eltüntetni kicsi drasztikus módon.
2021. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es ennek a legendának tudod az írásos nyomát is, vagy csak olvastad vmikor vhol. Ennek látom realitását.
2021. aug. 1. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
A postás.
2021. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"az írásos nyomát"

Sajnos nem tudom, már nagyon régen olvastam.

2021. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!