Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Támogatod az Ateizmust ?

Támogatod az Ateizmust ?

Figyelt kérdés
Én igen, mert ha Isten jó lenne, nem engedne meg ennyi gonoszságot. Nyilván a jó nem tudna létezni a rossz nélkül, de napjainkban azok az emberek érvényesülnek, akik a legalávalóbbak .

2021. aug. 5. 14:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Én nem támogatom. Alapvető tévedéseid vannak. Te Istent amolyan egókiszolgáló automatának szeretnéd. Amúgy az istenellenesség az nem ateizmus
2021. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Keresztényként nem támogatom, de elismerem, hogy vannak ateisták is. A hit/hitetlenség kérdése mindenkinek a saját szabad döntése, nincs joga senkinek befolyásolni mást ilyen téren egyik irányból sem.
2021. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Én lassan inkább a politeizmus felé hajlok. Szerintem a görögök jól csinálták.

Ha az egyik Istenre megharagudtak, még mindig volt kihez fordulniuk az imáikkal.

2021. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Ateista létemre sejtelmem sincs, miképpen tudnám támogatni az ateizmust, mert ugye nem hiszek Istenben, oszt' annyi, ha ettől támogatva van, akkor igen, támogatom.

Régebben irkáltam ide ezt, azt, de semmi értelme, inkább csak akkor írok manapság, ha nagyon el van szállva egy fanatikus vallásos, akkor megerőltetem magam, de annak sincs sok értelme, mintha nem is hallanák, úgy lepereg minden érv, logika, értelem, a hithez ez nem kell, csak simán cukkolni meg teljesen felesleges bárkit, időpocsékolás, de akit még szórakoztat az ilyesmi, az csak tegye, főleg, ha értelmeset talált ki, valami jó kis csavart, de végül nem fog semmit sem számítani, mintha nem is írta volna.

2021. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Godaime ***** válasza:
71%
Mindenki ateistaként kezdi mielőtt egy vallás átmossa az agyunkat. Közülünk egyesek viszont képesek rájönni erre és elengedik a vallásukat.
2021. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Az egyházak számára az a legnagyobb probléma, hogy az emberek nem születnek kereszténynek, hanem a neveltetésük folyamán válnak azzá. Magyarul nincs más megoldás a lehető leghamarabb ki kell termelni a jövő nemzedékek keresztény generációit. A lehetőségeket fel és kihasználva az ártatlan és könnyedén befolyásolható óvodás korúakat célozzák meg és ültetik el bennük a kereszténység magját, nevelik beléjük hitüket. Sajnos munkálkodásukban a különböző pártok és az általuk működtetett önkormányzatok képében megfelelő partnerre találtak.
2021. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Tehát, támogatom-e hogy valaki nem hisz Istenben? Teljesen hidegen hagy hisz vagy nem hisz. Ez mindenki magánügye.
2021. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem támogatom az ateizmust. Az emberek maguktól nem hisznek csak ha beleeroltetik. Jól teszik a katolikusok hogy óvodákat csinálnak és kicsikorba tanítják. Az ember csak erőltetése árán hisz és nem magátol. Azért volt régen az inkvizíció hogy többen higyjenek mert aki megvallották hogy hisz az életben maradt és hitt és udvozult.
2021. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Godaime ***** válasza:
86%
Aurelia, tudod mit jelent az irónia szó?
2021. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerinted rendben van,hogy a vallást az emberek nem önszántukból vették fel, hanem tűzzel, vassal kényszerítették rá őket, nem a csodás menny ígérete és jehova jósága motiválta őket, hanem a halálfélelem.

Óvodásoknak ez az agymosás maradandó lelki károsodást okoz.

Jézus okádna tőled...

2021. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!