Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Támogatod az Ateizmust ?

Támogatod az Ateizmust ?

Figyelt kérdés
Én igen, mert ha Isten jó lenne, nem engedne meg ennyi gonoszságot. Nyilván a jó nem tudna létezni a rossz nélkül, de napjainkban azok az emberek érvényesülnek, akik a legalávalóbbak .

2021. aug. 5. 14:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
8%
Egy idő után maguktól is hinnének mert rajönnének.
2021. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

A hitet nem lehet tanítani.Legfeljebb a vallást,de hitet nem.

A számtalan pedofil pap pláne takarodjon az óvodákból,iskolákból.

2021. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem, de szívesen beszélgetek bárkivel erről vagy vallásról. Érveim vannak, de meggyőzni hitbéli, szemléleti dolgokról bárkit értelmetlenség.
2021. aug. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Godaime ***** válasza:
86%

"Egy idő után maguktól is hinnének mert rajönnének."


Egyetlen tanult ember sem kezdene el képzeletbeli dolgokban hinni.

2021. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Alapvetően támogatnám... de biztos nem ilyen formában, kérdező, hogy nekiállsz valamilyen nagy I-vel leírt lény nemlétezését bizonygatni. Ugyanis ezzel te magad is semmibe nézed az összes, európaiakon kívül álló "alsóbbrendű" kultúrát, ami félig ázsiaiként máris jobban sért, mint maga az, hogy van-e a keresztényeknek istenük, vagy sem.
2021. aug. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Legutóbbi Anonym. Miből gondolod, hogy az Europán kívül levő kultúrák alsóbbrendűbbek ? Amúgy én nem írtam, hogy keresztények. Azt írtam Isten és az a muzulmánoknál, hinduknál, judaizmusban is van. Ne vonatkoztass el.Isten, ha van akkor nagyon gonosz. Mindig a legalávalóbbak érvényesülnek az életben, akik átgázolnak másokon. Én nem törekszem a rosszra alapvetően . Amiért ateista vagyok, nem vagyok rossz. KÁRHOZAT-Persze, ezzel zsarolják az embereket, beléjük ültetik a hülyeséget és félelmet, ha nem hiszel az vár rád. Okos húzás, de én ennek nem dőlök be.
2021. aug. 6. 21:52
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Az egyházmentességet támogatom. Az ateizmus egy nagyon buta vallás.


Isten jó. Azért van rossz, hogy szabad akaratodból fejlődj. Vagy te azt akarod, hogy isten szolgái manipulálják az elmédet, mikor dühös lennél, hogy legyél helyette egy felemelkedett buddha? Akkor mi értelme a fejlődésnek, ha nem te fejlődsz, csak megfosztanak a fejlődéstől? Akkor meg már mi értelme az életnek, maradhattunk volna lelkek.

2021. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ateizmus NEM vallás.


Ha hisztek abban, hogy az embert ő teremtette a saját képére, akkor neki ugyanolyan gyarlónak kell lennie az összes negatív emberi tulajdonsággal együtt. Mégis ezt az abszolút "jó" istent úgy hirdetik, ki örökké tartó kárhozattal és szenvedéssel sújtja azokat, akik nem hajlandóak őt imádni, neki nem elég ha félreállítja az ellenfeleit, ő úgy elégedett ha látja, hogy véget nem érően szenvednek ezért. Egy ilyen kétarcú istennel zsarolják a lelkeket, mely bár jóságos ám kegyetlen, perverz tömeggyilkos is egyben. De arra rengeteg figyelmet fordítanak, hogy csak a szebbik arcára összpontosítsanak a hívek.

2021. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Godaime ***** válasza:
100%

" ateizmus egy nagyon buta vallás"


Hogy a fenébe lenne már az ateizmus egy vallás? Pont az a lényege, hogy az ateisták nem hisznek az istenek létezésébe. Nem járnak templomba, nincsenek prófétáik, nem imádkoznak, stb. Ez a vallás ellentétje...

2021. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Tudod, van olyan, akinek már meghaladja az értelmi képességét, hogy ezt felfogja.
2021. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!