Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények körében mennyi...

A keresztények körében mennyi agnosztikus teista lehet?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja miről van szó, annak itt egy kis ismertető:


[link]


2021. aug. 8. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Egy agnosztikus teista nem fogadja el Jézus feltámadását ami a kereszténység alapja. Mi nem csak Istenben hiszünk és az érvekben Isten mellett, de hiszünk, hogy ez az Isten nem hagyta cserben az emberiséget és eljött hozzánk megszületve emberként
2021. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Egy agnosztikus teista bármit elfogadhat, csak nem biztos benne.

Szerintem elég sok olyan lehet, aki még magának se vallja be.

2021. aug. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Hogy lehet valaki Jézus követője, ha nem hisz benne?


"Egy agnosztikus teista bármit elfogadhat, csak nem biztos benne."

Ha nem biztos benne, akkor hogy fogadja el?

2021. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert azt mondja, hogy szerinte nagyobb az esélye annak, hogy igaz, mint hogy nem.

Ettől teista, különben ateista lenne.

Tudod, nem mindenki biztos 100%-ig.

2021. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4-esnek: Az első mondatoddal egyetértek és nagyon fontosnak is tartom.

A másodikkal viszont nem. Szerintem még ezen belül is van középút: aki egyiket sem tartja valószínűbbnek. Én őket hívnám abszolút agnosztikusnak, vagy hardcore agnosztikusnak, vagy nem tudom. XD

Én amúgy agnosztikus teista vagyok ...és van is emiatt egy "lelkiismeret furdalásom", hogy nem vagyok "elég jó agnosztikus" mert kicsit ugye elhajlok az egyik irányba. '^^ ...De ez már az én bajom.^^


Ez egy érdekes dolog egyébként. Szerintem egyébként a miénkhez hasonló országokban, ahol vallásszabadság van, alapvetően szekuláris a társadalom, de hihetsz amiben akarsz, ...szóval az ilyen helyeken szerintem nagyon sok az agnosztikus teista csak nem tudják hogy ennek így van neve. XD


Úgy értem biztos vagyok benne hogy még templomba járók között is sok az olyan aki nem biztos a dologban de valószínűnek tartja, vagy legalábbis reméli, hogy igaz, próbál hinni benne, de 100%-ig nem megy. ...Egyébként az 1-esnek üzenném, hogy egy rendes keresztény az ilyen embert nem kirekeszti, hanem felkarolja és próbálja segíteni, hogy tudjon hinni. Más kérdés, hogy egy vallás-ellenes ember erre meg azt mondaná, hogy "be akarja hülyíteni" ...ebbe most nem mennék bele.


Nagyon sokan vannak akik kb. azt mondják ha rákérdezel, hogy "hiszek egy istenben, de vallást nem gyakorlok, néha talán még imádkozom is, de a magam módján, és úgy általában van egy saját elképzelésem az Istenről"

Na most ez egy konzervatívabb keresztény szemében óhatatlanul eretnekség. ...De egy pap valószínűleg lehetőséget lát egy ilyen emberben, semmint hogy kirekessze. Más kérdés hogy milyen módon akarja meggyőzni. Mindenesetre az ilyen emberek is voltaképp agnosztikus teisták, hacsak nem alkotnak maguknak valami nagyon határozott elképzelést az istenről. Ez utóbbi esetben ...hát nem tudom mi a szép szó erre. ...Eretnekek ...vagy privát-vallásúak, nem tudom.^^

2021. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!