Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, lehet pár kérdésem?

Keresztények, lehet pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban vallásos voltam. Napi rendszerességgel olvastam a Bibliát,szinte fájt a fülemnek ha istenkáromlást hallottam,és komolyan foglalkoztatott Isten és a Biblia. Néha később kikacsintgattam a buddhizmus és az iszlám felé is,de alapvetően,de komolyabban mindig is csak az egy Isten érdekelt. Volt,hogy naponta ötször imádkoztam,még a vasárnapot/szombatot is igyekeztem betartani. De most nem is igazán ez a lényeg,egyesek szerint talán nem is voltam igazi keresztény,nos ezt eldönteni rátok bízom,most nem erről szeretnék beszélni. Aztán egyre inkább elkezdem hajlani a tudomány felé,hogy ez minek hatására következett be,már én sem nagyon emlékszek,egyszer csak azt vettem észre magamon,hogy már nincs igazi hitem. Ma már agnosztikus ateistának vallom magam,nem zárom ki Istent,bár ez az Isten különbözik a keresztény Istentől. Ami leginkább taszít a kereszténységben az a Biblia és a tanításai,de néha úgy érzem ezeket csak én értelmezem rosszul. Eldöntöttem,hogy utána szeretnék járni,pár dolognak ezért tettem fel ezt a kérdést/kérdéseket.

Tudnátok nekem az alábbiakra választ adni?

1)Miért létezik ennyi vallás a Földön. Tudom,nagyon nagyon elcsépelt kérdés,de nem érte,miért van ez,ha csak egy Isten van és ő azt akarja hogy higgyünk benne. A vallás csak puszta földrajz kérdése,az Indiában született gyerek nagy eséllyel hindu lesz,a Közel Keleten született muszlim/esetleg más monoteista és így tovább...ha valaki nem ismeri a keresztény hitet a pokolra jut? Persze azt mondják erre általában,hogy nem,de akkor mi értelme van a sok térítésnek?

2) Amikor azt mondják,hogy olvassam a Bibliát,mert az jó,tanulságos stb,mindig összezavarodok...a Biblia tele van rasszista,nőgyűlölő és egyéb undorító megnyilvánulásokkal. Például nem ellenzi a rabszolgaságot,sőt támogatja,emellett olyan törvény is van benne,hogy ha egy nőt megerőszakolnak és rajtakapják őt meg a férfit,akkor a férfinak fizetnie kell az apjának mivel megrontotta és ezért nem bocsáthatja el soha. Na most ez csúnya lesz de csak így tudom kifejezni magam. Mi a lófasz???? Ezt meg hogy? Ebben hol az igazság? Az,hogy a rabszolgaság és hogy így bántak a nőkkel a Biblia szerint jó,mivel hogy az társadalmilag elfogadott volt,nagyon gyenge és nagyon undorító magyarázat. Egy igazságos Istennek hogy lehetnek ilyen törvényei?

3) A homoszexualitás bűn a Biblia szerint. Akkor Isten miért teremt embereket aki melegek. Nekik sosem lehet boldog életük ha a Biblia tanításait követik,hiszen nem lehetnek együtt a párjukkal stb.

4)Isten miért csak ilyen kis területen tevékenykedett? Miért nem vitte el az igét a világ többi részére is? Mondjuk küldhetett volna prófétákat Amerikába,Indiába,Afrikába,Ausztráliába,de ő csak a Közel Keletre gondolt,egy olyan területre ahol a világ népességének kb 2 %a lakik. És ha már itt tartunk miért nem Kínába küldte el a prófétákat,ahol nagy az írástudás vagy egy közép amerikai civilizációhoz? A világ népének többi részére miért nem gondolt? Például végignézte,ahogyan az aztékok emberáldozatokat mutatnak be,mindezt évszázadokon keresztül,miért nem küldött egy prófétát,hogy elmagyarázza,ez nem jó és értelmetlen.

5)Az evolúciót nyugodtan kezelhetjük tényként,a Vatikán is elfogadta,ahogyan az ősrobbanást is. Egyet nem értek. Isten az ember számára teremtette a Földet. Megteremtette az univerzumot,évmilliókat várt,hogy kialakuljon a Föld,majd,hogy megjelenjenek az első élőlények. Majd jött még pár millió év,végignézte a dinoszauruszok és más lények korát,ami teljesen értelmetlen,hiszen a létüknek semmi értelme nem volt,nem voltak lelkeik,egyszerűen csak voltak,de mégis évmilliókig várt. Aztán jött az a híres meteorit és jött a jégkorszak. Szintén nagyon hosszú éveket várt,hogy kialakuljon az ember,majd a Közel Kelet egy apró zugába,ahol írni,olvasni sem tudtak,sokáig csak szájhagyomány volt. Ez eléggé nonszensz.

6)Eredendő bűn. Mi igazság van abban,ha valaki más bűnérét bűnhődünk? Jézus megszabadított minket egy olyasvalami tehertől,amit el sem követtünk. Amiről nem tehetünk. Az eredendő bűn óta az ember bűnös,de ezt Isten "rakta" belénk,hiszen azelőtt az ember tökéletes volt,de miután hibázott,Isten bűnre hajlamossá tette,szóval Isten elküldte a fiát,hogy megszabadítson attól amiről nem is tehetünk...értem.

Nos remélem senkit sem bántottam meg,de szeretnék ezekre választ kapni,leírnék a válaszolóknak pár kritériumot:

1)A kérdéseimre válaszolj.

2)Nem,nem kell megtérítened,ismételten arra kérlek,hogy a kérdéseimre válaszolj.

3)Kerüld a szitkozódást,azt,hogy hülyének állítasz be engem.

4)Ne trágárkodj(bár a keresztények nem is szoktak és ez tisztelendő).



2015. dec. 7. 16:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
32%

1


„Miért létezik ennyi vallás a Földön?”


Kérdezi az, aki azt mondja: „Gyerekkoromban vallásos voltam…Ma már agnosztikus ateistának vallom magam,nem zárom ki Istent,bár ez az Isten különbözik a keresztény Istentől.”


Hát ezért, pajtás!


2


„a Biblia tele van rasszista,nőgyűlölő és egyéb undorító megnyilvánulásokkal.”


Ezért van ennyi vallás, mert Te így értelmezed, míg más máképpen. Szerintem nincs semmiféle nőgyűlölő.

„hogy ha egy nőt megerőszakolnak és rajtakapják őt meg a férfit,akkor a férfinak fizetnie kell az apjának mivel megrontotta és ezért nem bocsáthatja el soha.”

Nem, szó nincs erőszakról, ez hajadon nő esetében van, és csak akkor, ha nem akarja feleségül venni, akkor kell fizetnie, amúgy feleségül kell vennie. Tudod normális esetben nem az a normális, hogy kefélünk mindenkivel tetszésünk szerint. Ára van. Vagy fizetsz, vagy szeresd és ragaszkodj hozzá egész életedben.


3


„ A homoszexualitás bűn a Biblia szerint. Akkor Isten miért teremt embereket aki melegek. Nekik sosem lehet boldog életük ha a Biblia tanításait követik,hiszen nem lehetnek együtt a párjukkal stb.


Én meg már nagyon sokszor be akartam ennek annak verni a pofáját, mégsem tettem. Pedig úgy teremtett, hogy akartam is, és lehetőségem is lett volna rá. Tudod, nem az a boldog, aki kiélheti a kívánságait. A Biblia szerint sem, és mindazok szerint sem, akik átéltek már boldogságot.


4


„Isten miért csak ilyen kis területen tevékenykedett?”


A Biblia azt mondja, hogy akinek nincs törvénye, annak a lelkiismeret törvénye szerint kell számot adni. Tehát azért, mert egy népnek kellett bemutatni a törvényt, és ezáltal Krisztust, akit a végén fel sem ismertek, attól még nem a szerint ítéli az embereket, hogy melyik néphez tartozott, vagy tartozik. Jézus is azt mondja, hogy úgy ítéli meg az embert, hogy a másik emberrel hogyan bánt. Viszont eljött az idő Jézus eljövetele után, amikor elterjedt az egész világon a jó hír üzenete.


5


„Az evolúciót nyugodtan kezelhetjük tényként”


Itt már órákon, heteken és éveken keresztül beszéltünk erről, nincs kedvem századszorra is újra kezdeni. Ezzel kapcsolatban csak annyit, hogy szerintem meg nem kezelhetjük tényként. Én egyszerűen nem tartom másnak, csak hitnek és fikciónak. Amúgy igazad van, tényleg értelmetlen ökörség, amit felsorolsz a malmozásról, és a sok sok millió évről Isten szemszögéből.

2015. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló,a visszafogom magam meg nem ütöm,még ha ideges is vagyok meg elég hülye példa arra a melegekre nézve,a rabszolgaságot sem magyaráztad meg,az evolúció TÉNY,nem szerintem nem az vagy szerintem az.
2015. dec. 7. 19:20
 3/32 anonim ***** válasza:

1) Az Ábrahámista vallások egyértelműen egy Isten körül forognak. Keresztyéneket ugye a Jézusba vetett hit különbözteti meg a többitől. Tehát Iszlámban a jó és rossz cselekedetek arányát Allah megvizsgálja és ez alapján dől el hogy menny vagy pokol, és a jó cselekedetekhez rengeteg "rituálé" meg szokás járul hozzá, nem csak erkölcsi dolgok. Keresztyének azt mondják hogy sosem tudsz elég jó lenni Istenhez, egyedül Jézusba vetett hit ment meg, de ez párosul azzal hogy igyekszel Istennek tetsző életet élni. Zsidók abban különböznek, hogy ők nem térítő vallás, megvannak a saját szokásaik, törvényeik, amelyek betartásával remélik az üdvözülést.

Hinduk ezzel ellentétben többistenhívők, ha jól tudom akkor a reinkarnációban hisznek. Buddhisták pedig nem is hisznek Istenben, sokan inkább életfilozófiának tartják mint vallásnak. Hogy melyik vallás a jó, erre én csak szubjektív választ tudok adni.


2./3.

A Biblia könyveit meg kell nézni, hogy mikor íródtak kinek, és mi a hitvallás egy-egy rész mögött. Tudniillik, a zsidók a pusztában elég erkölcstelen életet éltek, ezért születtek olyan törvények hogy "aki nem viselkedik, azt kövezzék halálra". A szép szóból nem értettek volna ugyanis. Ugyanakkor az Újszövetséggel teljes a Biblia. Ami viszont örök érvényű, nem az adott korhoz igazított:


Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Ez az első és nagy parancsolat.

A második pedig hasonlatos ehhez: szeresd felebarátodat, mint magadat.

E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

(Mt 22:37-40.)


4) Ha kínai lett volna Jézus, akkor meg az lett volna a kérdés, hogy mi van a Közel-Kelettel. Erre sajnos nem tudok válaszolni.


5) "Szintén nagyon hosszú éveket várt,hogy kialakuljon az ember,majd a Közel Kelet egy apró zugába,ahol írni,olvasni sem tudtak,sokáig csak szájhagyomány volt"

Hiányzik a mondat vége. MI volt a Közel-Kelet apró zugában, ahol írni-olvasni sem tudtak?


6) Nem más bűnéért bűnhődünk, mivel mi is eredendően bűnösök vagyunk. Épp hogy Jézus bűnhödött meg helyettünk, aki nem volt bűnös.

Ez olyan mint ha mondjuk elmegyek lopni, és börtönben kell ülnöm miatta. Te odajössz hozzám és azt mondod, hogy figyelj, cseréljünk személyi igazolványt, és leülöm a büntetést helyetted.

Abban az esetben, ha te is elítélt vagy, tehát neked is járna a börtön, akkor óriási nagy szívesség, mert így is, úgy is börtön a vége.

Ha viszont tiszta vagy, tehát nem kellene börtönben ülnöd, de leülöd helyettem a büntetést, akkor azt mondom, hogy te engem igazán szerettél, én pedig hálával tartozom neked.


Bocsánat, hogy ezt mondom, de az a benyomásom, hogy nálad a keresztyénség egy hagyomány volt. Beleszülettél, jártál templomba meg csináltad amit kell, de nem értetted meg az Evangéliumot, nem ismerted meg Jézust. Pedig igazából pofonegyszerű... :) Ha az a kritérium hogy ne térítselek meg, akkor persze nem kezdem el magyarázni.

2015. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Javítás:

"Abban az esetben, ha te is elítélt vagy, tehát neked is járna a börtön, akkor NEM óriási nagy szívesség, mert így is, úgy is börtön a vége."

2015. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
46%
Nem az Izaura féle rabszolgaságot támogatja, hanem a szolgaságot. Maga a fordítás sajnos ranszolgaként adja vissza, de a szövegből tudható, hogy egyfajta munkavállalói formuláról van szó. Ez ma sincs másképp, ugyan úgy szolga vagy a munkaadódnak, csak ezt ma másképpen mondjuk. Ott is megvolt a bére a szolgának, ételt, italt, és szállást kapott, nemcsak ő, hanem az egész családja, és lehetősége volt, ha jól emlékszem hét évenként elmenni az urától, ekkor kapta meg az előre megállapított jussát.
2015. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
21%

Szervusz kedves Kérdező.


A kérdésed nem rövid, így a válasz sem lesz az, bár igyekszem lényegre törő lenni


1.

a vallások kialakulásáért az emberek a felelősek, akik közül sokan nem óhajtják azt az életformát élni amit Isten erkölcsileg elvár egységesen mindenkitől.

ez a nyelvek összezavarása után kezdtek kialakulni, amikor az emberek szét széledtek a Földön, s elvitték a nézeteiket, amiket kiszíneztek, elvettek, vagy hozzáraktak az "istenképükhöz"


Bár volt egy nép amelyet kiválasztott, mert az egyikük, név szerint Ábrahám bizonyult Isten szemében erre méltónak, a leszármazási vonalán ígérve a messiást, elkezdte vezetni Őket a helyes imádat betartására.


Sajnos idővel kialakultak a "lázadó" elemek a vallásvezetőket illetően, és ekkor elküldte a fiát, hogy végezze el a feladatot.

Mutassa be a helyes imádat bemutatását, szentelje meg Isten nevét, és tegye le Ádám leszármazottaiért az áldozatot, akik közül azokra lesz érvényes akik elfogadják ezt az Istentől jövő jogi elrendezést


az utolsó apostol halálával, ahogy figyelmeztettek is, elterjedt a hitehagyás, és sokáig, keresztény ellenes tanítássokkal színezve vezették a hatalomra jutott vallásvezetők a népeket, sokszor kegyetlen üldözéssel, halálos ítélettel kiegészítve.


ennél fogva az Istentől jövő oktatás, Jézus tanítása példája, sötétségben volt, bár akik tudták ezt sem mertek ellene tenni, mert akkor kegyetlen üldözéssel néztek volna szembe.


Az utolsó napokban élve Jézus ígéretéhez hűen eljött, és kiválasztott egy olyan őszinte ember csoportot, akik szerettek volna valódi Istennek járó imádatot bemutatni, keresztény életet élni. Jó lehet Ők is tökéletlenek, mint ahogy az első tanítványok is azok voltak.

s így elkezdődött beteljesülni az a prófécia amit Jézus a Máté 24:14, és a Máté 28:19,20, versek mondott, s világméretekben teljesül.

2015. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
14%

"az evolúció TÉNY"


Akármennyire hangosan és sokszor mondod, számomra néhány éves tanulmányok alapján egyáltalán nem tény. De mivel erről már bőven beszélgettünk már öt évvel ezelőtt is itt az oldalon, és már tucatszor, nem kezdem újra, csak azért, mert új gyerek vagy itt.

2015. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

2.

Emberi szemszögből nézve tűnik igazságtalanságnak, mert nem igazán érted, vagy olvastad ki belőle azt ami valójában ide vezetett.

Rabszolgatartás a bibliai időkben

Noha voltak intézkedések a szegénység megelőzésére, néhány izraelita mégis nagyon eladósodott, talán mert nem jól bánt a pénzzel. Az ilyenek eladhatták magukat rabszolgának. Később némelyikük ki tudta váltani magát a munkájáért kapott bérből

A 3Mózes 25:39, 40-ben ezt olvashatjuk: „Ha testvéred elszegényedik melletted, és el kell adnia magát neked, ne végeztess vele rabszolgamunkát. Mint béres legyen nálad, mint egy telepes.” Látható ebből, hogy itt nem arról az elnyomó rabszolgatartásról van szó, amely sok országban megszokott volt a különböző korokban. Ez inkább egy kedves elrendezés volt, a legszegényebb izraeliták érdekében.

Ha valaki lopott, de nem tudta kifizetni a Törvényben megszabott kártérítést, akkor el lehetett adni rabszolgának, hogy ilyen módon adja meg a tartozását (2Mózes 22:3). Amint rendezte az adósságát, szabaddá vált.

Egy izraelita legfeljebb hat évig lehetett rabszolga (2Mózes 21:2). A héber rabszolgákat a szolgálatuk 7. évében szabadon bocsátották. A Törvény kimondta, hogy minden 50. évben az egész országban az összes izraelita rabszolgát fel kell szabadítani, függetlenül attól, hogy ki mióta volt rabszolga (3Mózes 25:40, 41).


Amikor valaki elengedte a rabszolgáját, nagylelkűnek kellett lennie hozzá. Az 5Mózes 15:13, 14 ezt írja: „amikor szabadon bocsátod magad mellől, ne küldd el üres kézzel. Lásd el nyájadból, a szérűdről, olaj- és szőlőprésedből.”

2015. dec. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

"Ha kínai lett volna Jézus, akkor meg az lett volna a kérdés, hogy mi van a Közel-Kelettel. Erre sajnos nem tudok válaszolni." Épp ezért mondom,hogy mindenhova küldhetett volna+azért írtam Kínát(de jöhet ide India is például)mert ott nagy az írástudás,sokkal könnyebben terjedhetett volna el.

"Nem más bűnéért bűnhődünk, mivel mi is eredendően bűnösök vagyunk" Na és ki teremtett minket eredendően bűnösnek?

Nem,nem csak hagyomány volt a kereszténység,ha olvastad volna amit leírtam,nálam nagyon nagy szerepet játszott,hidd el,egyszerűen csak tele lettem kérdésekkel. Köszönöm a hozzászólásodat,de lásd be te is sok kérdést megválaszolatlanul hagytál,sőt egyikre sem írtál teljes értékű választ,csak olyat ami súrolja őket :)

2015. dec. 7. 20:36
 10/32 A kérdező kommentje:

"Hiányzik a mondat vége. MI volt a Közel-Kelet apró zugában, ahol írni-olvasni sem tudtak? "

Köszi az észrevételt,gyorsan túl írogattam és összefolytak a szavak,meg a mondatok a fejemben. Tehát elküldte a parancsait a Közel Kelet egy apró zugába,ahol írni olvasni sem tudnak,pont oda,ahol majdnem teljes analfabetizmus uralkodott. Miért nem egy írni olvasni jól tudó néphez küldte őket,akik meg tudják vizsgálni a tényeket? Egyébként a kérdéseim egy része mint ez is nem sajátok,hanem Christopher Hitchens egy videójában láttam/hallottam őket.

2015. dec. 7. 20:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!