Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vélemény a Dawkins féle skáláról?

Godaime kérdése:

Vélemény a Dawkins féle skáláról?

Figyelt kérdés
Szerintem az 1-es és a 7-es is egyaránt arrogáns válasz, de tudom sok ilyen ember is létezik. Te hogy vagytok ezzel/ hova sorolnátok magatok?

2021. aug. 9. 16:46
A kérdező szavazást indított:
Erős teista ( biztosan tudom, hogy van Isten )
De facto teista ( nem tudom biztosan, de erősen hiszek Isten létezésében )
Gyenge teista ( Nagyon bizonytalan vagyok, de azért hajlamos vagyok hinni Istenben. )
Agnosztikus ( Isten léte és nemléte egyformán valószínű. )
Gyenge ateista ( Nem tudom, hogy létezik-e Isten, de hajlok a szkepticizmusra. )
De facto ateista ( Nem tudhatom biztosan, de Isten létezése nagyon valószínűtlen, és abban a feltevésben élem az életemet, hogy nem létezik.
Erős ateista ( biztosan tudom, hogy nincs Isten )
24 szavazat
 1/9 Mojjo ***** válasza:
79%
Attól függ. Ha Istenről van szó, más lesz a válasz, mintha egy istenről. Attól, hogy nem hiszek Istenben, még nem leszek ateista, sőt, lehetek mélyen hívő, csak egy másik istenben. Szerintem te véletlen írhattál nagy I betűt.
2021. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen itt nem feltétlenül csak a keresztény Istenre kell gondolni, csak megszokásból ment a nagy "I" betű. Bár az is igaz, hogy akik ezt a kérdést olvassák úgyis rá gondolnak, szóval mindegy.
2021. aug. 9. 17:08
 3/9 Mojjo ***** válasza:
77%
@2: Miért gondolnának rá? Én a keresztény isten, azaz Isten létével kapcsolatban simán hetes vagyok, de egy valamilyen isten létével kapcsatban négyes - ötös között valahol. Nagyon nem mindegy.
2021. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem te túlgondolod a dolgot, de mindegy.
2021. aug. 9. 17:27
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Isten akár létezik, akár nem, a létezése nem függ attól, hogy te mit hiszel, vagy hogy én mit mondok. Először a gyenge teistára akartam nyomni mert vannak kételyeim, de azt gondolom, hogy ennek ellenére is úgy kellene élnem az életemet mintha tudnám, hogy Isten létezik, vagyis de facto teistaként.
2021. aug. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

" ennek ellenére is úgy kellene élnem az életemet mintha tudnám, hogy Isten létezik,"

De miért? Ha létezik Isten, ezzel nem vered át. Ha csak azért hiszel benne, hogy jó legyen neked halál után az úgysem elég neki a Biblia szerint.

2021. aug. 12. 13:41
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Zseniális skála. Kb. egy jó közepes IQ-val megáldott, középfokú végzettségű ember képes egy ilyet "megalkotni".

Ugyanilyet lehetne csinálni arra is, hogy ki mennyire szereti a mákos gubát.

2021. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenről lehet de ettől még maga a skála nem lesz rossz. Kifejtenéd miért gondolod, hogy az?
2021. aug. 16. 10:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem írtam rossz a skála. Ez egy teljesen szimpla, olyan "semmi extra" skála, amihez nem kellett túl nagy tudás. De ez nem jelenti, hogy rossz, csak semmi újat nem mond.

Bármiről meg lehet fogalmazni egy ilyet, ezen a logika alapján. A legismertebb példa a Kinsey-skála a szexuális orientációról, szerintem Dawkins is innen koppintotta ezt.

2021. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!