Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a velemenyed a bibliarol?

Mi a velemenyed a bibliarol?

Figyelt kérdés
Tele van manipulacioval, pokol fenyegetessel..... mesekkel, a pap mondta nekem ha nem terek meg pokola jutok sztem Isten nem ilyen az egesz vallas es a biblia agymosas szamomra
2021. jan. 17. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Volt egy olyan cikk a régi indexen, hogy a tanult emberek közt több az ateista. A tanulatlanok közt meg több a hívő. Nem biztos, de lehet, hogy van összefüggés.
2021. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%

A Biblia egy klassz tanmese gyűjtemény. Nem szó szerint kell értelmezni, hanem átvitt értelemben. Pont mint az állatos meséknél. Senki nem gondolja, hogy a nyúl meg a teknős versenyfutása a valóságban is megtörtént. A mese mondanivalója az, hogy többet ésszel, mint erővel.

A Biblia ugyanerre való. Mérhetetlenül ostoba az, aki történelem könyvként olvasgatja. Nem volt Ádám Éva, se Noé, nincs pokol, se menyország, se szent Péter. A sztorik üzenetét kell megérteni.

2021. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
Egy mese.
2021. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
Mese, ahogy "Isten" is a felnőttek képzeletbeli barátja.
2021. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%
A világ egyik legkegyetlenebb mesekönyve.
2021. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Én hiszek Istenben, a Mennyországban. Szeretem olvasni a Bibliát.
2021. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem akit egy kicsit is érdekel, hogyan gondolkodtak az akkor élt emberek, annak érdekes olvasmány. Én rászántam egyszer 3 hónapot és végigolvastam. Nagyon érdekes volt abból a szempontból is, hogy mennyire nem ismeri a vallásosok többsége a nagyobb részét. Én vallásos családban nőttem fel, de nem tartom magam vallásosnak, a hitet külön kezelem.
2021. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
25%
Van, de minek.
2021. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%
Többször átírták már, a végeredmény így egy katyvasz.
2021. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%

A véleményem:

Ez egy használati utasítás Istentől, az életet illetően. Isten szereti az emberi teremtményeit és ezért nem hagyta magukra, hogy találgassanak, hogyan kell úgy élni, hogy az biztonságot, és boldogságot eredményezzen számukra.

Tanulságokat tartalmaz: Milyen következményei lesznek, ha ezeket az elveket betartják és mi történik, ha nem.

Az ember jövőjét is tartalmazza. Akik ezek alapján élik az életüket, lehetőségük lesz, Isten eredeti szándéka szerint élni, mert visszaállítja azt, amit eredetileg eltervezett.

Hogy némelyeknek kegyetlenségnek tűnik az azért van, mert nem Isten szemszögéből és a törvényeit figyelembe véve olvassák értelemmel.

A kegyetlenségeket maguk az emberek hajtották végre, nem csak egymás ellen, hanem az életadójuk ellen is.

Isten csak betartotta azokat a törvényeit amiket létrehozott. az engedetleneket, soha nem büntette meg olyan módon, mint amilyen büntetéseket maguk az emberek alkalmaztak egymás ellen. PL voltak népek, akik élve dobták bele a gyermekeket, vagy az áldozatokat a tűzbe az isteneiknek.

Isten halálos ítéletei nem így működtek, működnek, mélyen elítélte ezeket a gyakorlatokat, és megbüntette azokat, akik így tettek.

Az emberiség jövője érdekében, nagy szeretetében hajlandó volt a legdrágább áldozatra Ádám utódai számára, amit nem lett volna köteles.

Az ember már nem hozna ilyen áldozatot Istenért, sőt még szidja, átkozza az életadóját.

Ennek fényében a Biblia egy szerető vezetést nyújtó könyv azok számára, akik az életet választják. Az élet is könnyebb, megelégedettséget és boldogságot ad még a nehezebb időszakokban is, ha ezeknek a fényében irányítjuk az életünket.

2021. jan. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!