Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység erőszakosan...

A kereszténység erőszakosan térítő vallás?

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 12:31
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
46%
Régen erőszakos volt, ma már a méz meg a légy esete. A gyenge akaratú hülyékkel mindent el lehet hitetni, ezt használják ki.
2021. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
12Jézus meghallotta, és így válaszolt: „Nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek. 13Menjetek és tanuljátok meg, mit jelent: Irgalmasságot akarok, nem áldozatot. Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.
2021. aug. 11. 13:28
 13/55 anonim ***** válasza:
73%
Milyen bűnösöket? Mit vétettem? Attól még, hogy nem hiszek minden katyvaszban, még jó ember vagyok. Sosem szegtem meg a törvényt, képes vagyok sokat adni, szeretni, tisztelni másokat, és nem bántok senkit, ha békén hagynak engem is. Nem szeretem, ha komplett idióták bűnösnek hívnak, se a gyerekemet, aki a légynek se ártott még. Tudd, hogy miket beszélsz te agymosott...
2021. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
2021. aug. 11. 13:34
 15/55 anonim ***** válasza:
62%

"Minden ember tudja az Isten természetének megtervezése miatt, hogy van egy Isten, akit imádni kell"

Ezt csak szeretnéd.


A vallás nem más, mint egy vallásos hit SZERVEZETT formája.

A vallásos hit pedig CSAK és KIZÁRÓLAG egy természetfeletti értelmes lényre vonatkozhat.

Tehát az ateizmus NEM VALLÁS!


"De az ateista nem hajlandó alávetni magát Istennek, ezért elutasítja Istent. Lázadását azzal a hazugsággal rejti el"

Hát tudod... elég sok hülye ember van, de te mindegyiken túlteszel.

Tudod, alávetni az tudja magát, aki elsőnek is ELHISZI, hogy létezik az az isten.

Nem tudom, hogy feltűnt-e de az ateista PONT EZT nem hiszi el.


"Az ateizmus nem hitetlenség Istenben, hanem Isten elutasítása."

Tudod, örülnék, ha nem te mondanád meg nekem, hogyan működik a világképem.

Elég nagy vagyok ahhoz, hogy én is meg tudjam mondani.

Amit itt írsz, az pedig nem igaz.

2021. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
76%
Hagyjátok, súlyon valláskárosult egyed. Csak azon döbbenek le mindig, hogy 2021-ben még vannak ilyenek.
2021. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
0%

"Valóban, mivel az egyrészt nem vallás - másrészt nincsen benne egyáltalán erőszak, sem más ideológia."

Tehát nem vallják, hogy nincs Isten, értem.

Erőszak nincs benne. Hitler a Darwinizmusra építve a tetteit ugyebár Nobel békedíjat kapott. Pol Pot és Sztálin a híres gyakorló ateisták (bár inkább istengyűlölők) szintén Teréz anya szintűek voltak.

A GYAK-on előforuló ateisták privátban nem egyszer fenyegettek meg engem és hívő társaimat.


A mai istentelen liberálisok sem a toleranciájukról híresek...

2021. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Ezt csak szeretnéd: én mindenkit szeretek, néha tökéletlen vagyok...



A vallás nem más, mint egy vallásos hit SZERVEZETT formája.


A vallásos hit pedig CSAK és KIZÁRÓLAG egy természetfeletti értelmes lényre vonatkozhat.


Tehát az ateizmus NEM VALLÁS! Pedig az. Multiverzum, aszteroida becsapódás ami kiírtja az embereket, ufo invázió, ufók, űrlények... Ezekre még nincs bizonyíték, csak mese és fantázia. Tehát az ateizmus egy vallás. Hiszen azt mondjátok, hogy az ember isten lesz 100000 év múlva, és irányítaninfogja az univerzumot. Amit írok, az igaz.


Hagyjátok: ti nem hagytok békén engemet, ti szerettek vitázni velem. Pedig nem vagyok fiatal földes, mert az evolúció jobb mint az egyszeri élővilág teremtés. A tudomány is káros, mert károsítja a Földet, a természetet. Lásd a járművek, erdőirtások stb... Én tök nyugodt vagyok még most is. Remélem ti is nyugodtak vagytok.

2021. aug. 11. 13:56
 19/55 anonim ***** válasza:
69%

"Hitler a Darwinizmusra építve"

Ez a hét vicce volt.


"A tudomány is káros, mert károsítja a"

A tudomány nem károsít semmit.

Ilyen alapon azt is mondhatnád, hogy a kőbalta is káros, minek találták fel.

TE vagy káros, ha rosszra használod a tudományt.

Mint például most az internetet és a számítógépet.


Ha még fiatal Földes is lennél, akkor már csak 1 agysejttel lenne benned több, mint egy tyúkban.

2021. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
12%

"Nem szeretem, ha komplett idióták bűnösnek hívnak"

Hopp, már vétkeztél is. Nem lehetsz túl jó ember, ha más világnézetű emberek millióit simán leidiótázol. A jó ember ezt is szeretettel elviseli


"Tudd, hogy miket beszélsz te agymosott..."

Mondja az áldott jó ember...

2021. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!