Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység erőszakosan...

A kereszténység erőszakosan térítő vallás?

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 12:31
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
6%

"Az nem cáfolat volt, te egyszerűen nem érted a szófordulat szó jelentését. De mivel képzeletbeli barátaid vannak, így nem is vagyok meglepődve."

Semmi baj, nem kell zavartan magyarázkodni. Ez van, nem tudtok cáfolni


"Ilyent én is tudok. Te pedig legbelül ateista vagy, csak a feltünési viszketegséged és az alacsony intelligenciád miatt mutatod magad kereszténynek. Az effajta alaptalan gyanúsítgatással semmire sem megyünk."

Csak valahogy én levezetést is írok, ti meg csak kijelentést. De nem baj, engem nem zavar, nem én szívom meg :)

2021. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
5%
Szeretem az ateista következetességet. Meg vannak sértődve, ha valaki bűnösnek nevezi őket, majd a másik kérdésnél, ahol a hívő ember Krisztus miatt bűntelennek tartja magát, habzó szájjal üvöltik, hogy mindenki bűnös:)))
2021. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
8%
Én nem vagyok bűnös mert már megváltottam magam.
2021. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
A kereszténység az első két-háromszáz évében békésen terjedt. Majd, amikor a Római birodalom államvallása lett. A már keresztény Római birodalom viszont továbbra is római módon kezelte a dolgokat nem pedig keresztény módon. Ahogy korábban ők bántak pogányokként a keresztényekkel, úgy bántak keresztényként a pogányokkal. Muitán a Római birodalom nyugati fele szétesett, a Római Katolikus egyház sajnos megtartotta ezt a rossz szokást, ezért égettek meg embereket mágján, ezért vallattak kínzással, ezért vezettek keresztes háborúkat a hitetlenek ellen.
2021. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
A fiatal földesek, és a reformátusok szerint a római katolikus egyház nem éppen keresztényi tanításokban hisznek sajnos.
2021. aug. 11. 16:10
 36/55 Dongaben ***** válasza:
Hmmm. Volt idő, a középkori Európa, és Dél-Amerika, amikor bizony erőszakkal térítették a népet erre a hitre... Emiatt volt ilyen hosszú a folyamat. Ha anno több lett volna a mártírságra hajlamos szent, akkor hamarabb lett volna Világvallás. De gyorsan kellett az arany az Európai hatalmak háborújában, így erőszakkal térítettek. (Főleg a Spanyolok.) A Kereszténység ma már egy olyan összetett fogalom, hogy abban a magukat "Keresztény"-nek nevező vallások, szekták is egymás ellen fordulnak! Nem beszélve az egyházakhoz nem tartozó, de a keresztéy vallás tanításait követő csoportokról, amelyhez magamat is értem. Az Egyház, ami "világi hatalom", elvesztette hatalmát. Réges-rég, és nagyon lassan ismeri ezt be a Vatikán!
2021. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
90%
Az agysejtállományom fele elpusztult, mire végigolvastam a válaszokat.
2021. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 Dongaben ***** válasza:
Szuper! Lehet végre értelmesen beszélni vallásról! :) A mai világot, és kommunikációs csatornákat ne vessük össze még az elmúlt 50 évvel se! A hívő katolikus családból származó gyermekek, unokák nagy része "tojik" a vallásra... Ezért van az, hogy az én gyerekkoromban 4 pap jutott a nagyközségre, ma meg 1 pap jut 4-5 településre. Hogy jutna így idejük az egyes emberekre?
2021. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
A kommunizmus ateistákkal való összekapcsolása baromság.Milliószámra vannak nem kommunista ateisták is.
2021. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
55%
Higyjél csak a pedofil papjaidban, a pénzt tömegében felhalmozó egyházadban. Jártam a Vatikánban, ott aranyat szrnak az ilyen naív emberek pénzéből. Én nem vagyok álszent, nem vagyok gyenge, hogy nem létező mesébe kapaszkodjak, tudok boldogulni a világban. Sajnálom, hogy neked nem megy, boldogtalan ember lehetsz kérdező.
2021. aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!