Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység erőszakosan...

A kereszténység erőszakosan térítő vallás?

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 12:31
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

Református vagyok. Nem kérek a katolikus egyházból. Elég tévtanításai vannak... Én sem hiszek a mesékben, nyugalom ;)

Nem vagyok boldogtalan, 99.99%-ban boldog vagyok. Nem kell sajnálni.

2021. aug. 11. 17:57
 42/55 Dongaben ***** válasza:
100%
A "Református", az nem egy keresztény vallás?
2021. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%
Az is keresztény vallás te szerencsétlen :D
2021. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
A református egyház az egy keresztény egyház.
2021. aug. 11. 18:05
 45/55 Godaime ***** válasza:
79%

"Nem kérek a katolikus egyházból. Elég tévtanításai vannak..."


Azzal ugy-e tisztában vagy, hogy a katolikusok is ezt mondják a te vallásodról? Mégis mi alapján döntöd el, hogy mi a "tévtanítás" is mi nem?

2021. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
78%
Az kizárt hogy te református vagy. Te inkább, hit gyülis agymosott, vagy egy fanatikus katolikus vagy.
2021. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Mi reformátusok keresztények vagyunk. Hogy a fenébe ne lennénk azok? Az jutott eszembe hogy Jézus mondta hogy a keresztényeket üldözni fogják.

Ugye hogy a hugenottákkat megölték Franciaországban. Illetve akkor hagytak életben ha aláírtad hogy visszavonod a református hitedet és megkeresztelkedsz katolikusnak vagy jobb esetben elég volt elmondjad a Credonak azt a részét hogy a Katolikus apostoli egyházban hiszel.Meg 1671 meg 1681 között hány reformatus papot vitték pályákra, börtönbe meg megölték, és ezek a jobb esetek voltak. A rosszabb esetek azok voltak amikor katolikus templomba vitték őket és ostyát etettek velük, keresztet kellett vessenek, letérdeljenek meg megcsókolják a keresztet és Máriához imádkozni. Ez lehetett a legrosszabb bár nem tudom mi a fenével kényszeríthették őket. Én Ha Meghalnék Se Áldoznak és Ikont Se Csókolnèk és akkor vetnék keresztet amikor akarnék és nem mindig ahányszor Isten meg Szentháromság meg Szűz Mária nevét hallom. És azután ugye jött a türelmi rendelet amibe megszabták hogy a templomainknak nem lehet tornya meg hogy csak akkor lehet a gyerek refi ha anyuka is proti és csak a lány, ha fiú akkor kati kell legyen. És szerintem ez most is úgy működhet mert a nagynéném protenstans és a lánya olyan a fia meg katolikus és ahol laktam itt nem volt a református templomnak tornya. Illetve volt de nem a templom mellett hanem jó messzire tőle. Azt hazudták hogy a háborúban meglötték de nem igaz mert a régi torony is ott volt ahol az előző.

Az igazság az hogy a mi református templomocskánk katolikus volt és mikor jött a reformáció akkor a szobrokat meg a freskókat szetzuzták meg lekaparták a falat tövig és mikor jött az 1671 akkor a tornyot le kellett bontsák és megint katolikusba álljanak át csak szobrok meg szentkepeket hiányában mert nem volt pap mivel elvitték őket. Ezt az otthoni katolikus egyház honlapján olvastam és elhiszem mert tényleg úgy néz ki az a református templom mint egy katolikus templom csak ugye dísztelen.

Csak valahogy erről a refik nem beszélnek holott kéne.

Pedig ez nem a mi hanem a Katolikusok átkozott bűne és szégyene.

2021. aug. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
63%
Ha a reformátusok lettek volna a hatalom kegyeltjei,akkoor azok is ugyanolyan kegyetlenséggel írtották volna pl. a katolikusokat.Ez sosem a vallásról szólt hanem a hatalomról.
2021. aug. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
Hát....a reformátusok is bűnösök hiába keresztények. Lehet ha nem csak 500 évesek lennénk hanem 2000evesek mint a katolikusok meg az ortodoxok akkor mi csináltuk volna az inkvizíciót. Az Isten nem azt adta a refiknek hogy legelső vallás legyen tehát nem tudhatjuk. Ahol laktam a helybeli katolikus egyház oldalán olvastam hogy a református templom ahol konfirmáltam az igazi ok katolikus templom volt csak mikor jöttek a reformátusok a nép átállt és a falat lekaparták meg összetörték.a szobrokat és azért nincs semmi a templomukba. Az emlékét is eltüntették és a katolikusoknál évszázadokig nem volt templomuk míg Sclauch Lőrinc püspök az 1800- as évek körül nem épített templomot nekünk vagyis nekik, a nagyvarad biharpuspoki római katolikusoknak. Ezért Szent Lőrinc a templom neve. Én mikor ott laktam a templom mellett laktam, 5 percre volt tőlem, míg a református 10 percre és mikor búcsú volt persze hogy a katolikus templomba mentem hogy hamarabb hazaérjek. Meg olvastam én masfele is hogy elvették a katolikus templomokat és lebontották vagy lekaparták a falat, a szobrokat, keresztet is szétverték. Hogy nem volt annyi eszük a reformátoroknak hogy más katolikusoknak odaadják? Hát nem? A templomaunknak hajója van még oltarhelyisege és látszik hogy inkább beillene ortodox vagy katolikus templomnak mint protenstánsnak csak a képek hiányoznak. Meg Szent László sírjához zarándokoknak is ott tartották Szentmisét, míg nem volt refi templom.
2021. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
0%

"A kereszténység erőszakosan térítő vallás?"

Igen, iderángattunk a vallási rovatokba és köteleztünk a trollkodásra

2021. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!