Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem fogadjá...

Keresztények miért nem fogadják el Mohamed prófétát mint Isten prófétáját, mikor a Biblia is megjövendölte?

Figyelt kérdés

Összegyüjtöttem több Bibliai verset, amik egyértelműen bizonyítják hogy Mohamed (béke legyen vele) Isten prófétája és Jézus is megjövendölte az érkezését.

Az alábbi Bibliai versek egyértelműen Mohamed prófétára igazak, senki másra.


1, Az Ószövetség megjövendöli "A próféta" érkezését aki nem lehet más csak Mohamed próféta.


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


Keresztények szerint itt Jézusról van szó, de ez kizárt mert több pont nem igaz Jézusra. Csak Mohamed prófétára igaz a vers minden állítása.



2, Az Újszövetség a Pártfogó érkezéséről ír aki szintén csak Mohamed próféta lehet.


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.



Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek, de ez kizárható. Azt írja a Pártfogó nem jön el amig Jézus nem megy el. A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt, továbbá itt egy emberről van szó mert azt írja el lesz küldve. A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.


Azt írja elvezet titeket a teljes igazságra. Jézus azt mondta: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni. Tehát jönnie kelett még valakinek aki elmondja a teljes igazságot. Az iszlám szerint Mohamed prófétával vált teljessé Isten üzenete.

Úgy folytatódik a vers hogy nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez egyértelműen egy prófétára igaz, tehát nem lehet a Szentlélek aki keresztények szerint maga Isten. Istenre nem igaz az hogy csak azt mondja amiket hall.


3, A Próféta és a Krisztus két külön személy.


Az alábbi vers azért érdekes mert ebből kiderül, a zsidók várták a krisztust és várták a prófétát. Tehát a kettő nem ugyanaz. Jézus volt a Krisztus akit vártak, Mohamed pedig a próféta.


János 1:20-21 Akkor vallott, és nem tagadott. Ezt vallotta: "Én nem a Krisztus vagyok." Erre megkérdezték tőle: Hát akkor? Illés vagy te?" De kijelentette: "Nem az vagyok." - "A próféta vagy te?" Így válaszolt: "Nem."



4, Jézus figyelmezetetése a hamis prófétákra


Jézus figyelmeztet hogy sok hamis próféta lesz majd, de nem mondja hogy utána csak hamis próféták jönnek, tehát kell hogy legyen igaz próféta is. Máskülönben azt mondta volna Jézus hogy utána csak hamis próféták jönnek.


Máté 7:15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.


Máté 24:11 És sok hamis próféta támad



Ezek alapján ha a keresztények megtagadják Mohamed prófétát, akkor a Bibliát is megtagadják.



2021. aug. 22. 17:51
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/357 A kérdező kommentje:

"Mint kiderült, azt sem tudod bizonyítani, hogy az összes vers egy emberről szólna. Plusz azt sem sikerült bizonyítanod, hogy bármelyik vers ne Jézusról illetve a Szentlélekről szólna. Illetve azt sem sikerült bizonyítanod, hogy ne szólhatna bármelyik vers másokról is, nem csak Mohamedről."


Én ezeket pont hogy bebizonyítottam. Részletesen kifejtettem hogy miért. Az meg nem bizonyíték hogy bemondod, nem így van :) Szóval mivel cáfolod meg az állításaimat?

2021. aug. 23. 13:35
 122/357 anonim ***** válasza:
100%
Az érvelési hibák, mint a körkörös érvelésed, nem bizonyítékok. Azok pont azt jelentik, hogy hamis az állításod, hiszen csak ilyen hibás érveléssel lehetne bizonygatni.
2021. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/357 A kérdező kommentje:
Az érvelésemben nincs semmi hiba. Nekem nem kell minden verset figyelembe vennem a Bibliából de nektek keresztényeknek ezeket a verseket amiket idéztem kötelezően figyelembe kell vennetek és ezek a versek csak Mohamed prófétára vonatkoznak.
2021. aug. 23. 13:50
 124/357 anonim ***** válasza:
100%

Nem csoda, hogy ilyen könnyű téged megvezetni, ha azt hiszed, hogy az ilyesmi nem hiba.

[link]

2021. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/357 anonim ***** válasza:
94%

"Ha csak ennyit tudsz magadból kipréselni akkor inkább maradj távol. Mi az hogy hülyeség?"

Mit mondjak egy olyan állításra, ami teljesen alaptalan és köze sincs a valósághoz?

Kérdező én nem értem, min vitatkoztok még. Mohameddel nem beszélt Isten, tehát a 5Mózes rá nem vonatkozik. A Biblia saját magát magyarázza:

"Nem is támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta, akivel szemtől szemben érintkezett volna az ÚR. Mert őt küldte el az ÚR mindazoknak a jeleknek és csodáknak a véghezvitelére, amelyeket Egyiptom földjén tett a fáraóval, valamennyi udvari emberével és egész országával; és mindazoknak az erős kézre valló, nagy és félelmetes tetteknek a véghezvitelére, amelyeket Mózes egész Izráel szeme láttára vitt véghez." 5Móz 34:10-12 Ez Mohamed? Ilyen értelemben Mózeshez hasonló? Nem.


A János 16-ot meg nagyon idézgetnem sem kell mert te is jól tudod, hogy a szöveg szerint a Szentlélek. Nemhogy János evangéliumának a mondanivalójával, de az egész Újszövetséggel szembe megy azt feltételezni, hogy nem. Tehát semmi oka a keresztényeknek arra a következtetésre jutni, hogy ezek a sorok Mohamedre vonatkoznak. Minden ezen túl már csak mellébeszélés és belemagyarázás. Te, aki a Koránból indulsz ki, belegondolhatod, hogy szerinted ezek Mohamedre vonatkoznak, de a keresztények nem.

János 14 ezt írja:

"Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat, én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké: az igazság Lelkét, akit a világ nem fogadhat be, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz." Ján 14:15-17

"A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő megtanít majd titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek." Ján 14:26

János 16 vágás nélkül pedig így hangzik: "Ezeket azért nem mondtam nektek kezdetben, mert veletek voltam. De most elmegyek ahhoz, aki elküldött engem, és közületek senki sem kérdezi tőlem: Hova mégy? Mivel azonban ezeket mondom nektek, szomorúság tölti el a szíveteket. Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek, mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok. És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság, és mi az ítélet. A bűn az, hogy nem hisznek énbennem; az igazság az, hogy én az Atyához megyek, és többé nem láttok engem; az ítélet pedig az, hogy e világ fejedelme megítéltetett. Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni; amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek. Ő engem fog dicsőíteni, mert az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek. Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek." Ján 16:4-15

Ez Mohamed? Nagyon nem.


Ha jól látom még olyan képtelenséget is állítasz, hogy a Biblia azt írja Jézus után még jön próféta! Elkellene olvasni az Újszövetséget, mielőtt ilyeneket állítasz! Az Újszövetség szerint az utolsó klasszikus értelemben vett próféta Keresztelő János volt. Vele bezárult az ószövetségi próféták sora. "A törvényt és a prófétákat Jánosig hirdették, azóta Isten országát hirdetik, és mindenki erőnek erejével törekszik felé." Luk 16:16 Tehát az ószövetségi időszak Jánosig tartott. A Biblia egyáltalán nem beszél egy új próféta felbukkanásáról, csak hamisprófétáéról. A Biblia Jézus visszatérésről beszél. A Szentlélek kiáradása Pünkösdkor történt meg, ekkor teljesedett be Jézus Szentlélekre vonatkozó ígérete. Olvasd el az Apostolok cselekedeteit. A keresztények nem várnak senkit Jézuson kívül.

2021. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/357 A kérdező kommentje:

"Nem csoda, hogy ilyen könnyű téged megvezetni, ha azt hiszed, hogy az ilyesmi nem hiba."


Ennyit tudsz felmutatni a vallásod védelmében? :)

2021. aug. 23. 14:11
 127/357 anonim ***** válasza:
94%
Mi mást kéne még felmutatni, minthogy az érvelésed hamis, hisz eleve érvelési hibákra épülnek az állításaid?
2021. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/357 A kérdező kommentje:

"Mi mást kéne még felmutatni, minthogy az érvelésed hamis, hisz eleve érvelési hibákra épülnek az állításaid?"


Például úgy ahogy a 125-ös írta. Legalább megpróbált valamit felmutatni. Azzal hogy csak bemondod hogy hibás érvelés legfeljebb azt éred el hogy kinevetnek.

2021. aug. 23. 14:34
 129/357 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak bemondtam, meg is mutattam miért hibás a körkörös érvelés. Hogy akkor is ragaszkodsz hozzá, ezzel csak azt bizonyítod hogy te is tudod, mennyire nem szól semmi melletted. Hisz ha lenne bármire bizonyítékod, akkor azt hoztad volna, nem pedig érvelési hibákat erőltetnél.
2021. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/357 A kérdező kommentje:

"Kérdező én nem értem, min vitatkoztok még. Mohameddel nem beszélt Isten, tehát a 5Mózes rá nem vonatkozik."


Jó hogy mondod :) mert akkor ez a prófécia is igaz Mohamed prófétára mert vele is beszélt Isten. A Mirádzs éjszakáján Mohamed próféta az égbe emelkedett Isten színe elé ahol közvetlenül szólt hozzá.



"Nem is támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta, akivel szemtől szemben érintkezett volna az ÚR. "


Izraelben nem is mert ugye Mohamed próféta nem Izraelben támadt hanem az Arab-Félszigeten.



"Nemhogy János evangéliumának a mondanivalójával, de az egész Újszövetséggel szembe megy azt feltételezni, hogy nem. Tehát semmi oka a keresztényeknek arra a következtetésre jutni, hogy ezek a sorok Mohamedre vonatkoznak. Minden ezen túl már csak mellébeszélés és belemagyarázás."


Más versek nem érdekelnek. Az általam idézett versekből kiderül hogy a Pártfogó csak embere lehet. Ha ragaszkodsz hozzá hogy ez a Pártfogó a Szentlélek vagy Isten, akkor viszont az van hogy ti keresztények csökkentett képességű istenségekben hisztek akik még beszélni sem tudnak maguktól.



"Ez Mohamed? Nagyon nem."


Pontosan ő. Isten nem lehet ha csak nem fogyatékos istenségekben hiszel. Biztos hogy emberről van itt szó. Ha meg szerinted nem Mohamed próféta akkor ki?



"Ha jól látom még olyan képtelenséget is állítasz, hogy a Biblia azt írja Jézus után még jön próféta! Elkellene olvasni az Újszövetséget, mielőtt ilyeneket állítasz! "


Jézus szavaiból az következik jön még egy próféta aki elmondja a teljes igazságot. Keresztelő János szavaiból is az következik hogy utánuk jön még egy próféta.

2021. aug. 23. 16:08
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!